Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.758
Поени од реакции
2.642
Дур не завршат факултет млади се.
Да бе, ова е Северџанистан па факултет и книшка од УМС мора да имаат :facepalm: Колку што знам Грилиш на пример е со средно и има 25.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.076
Поени од реакции
184.821
Рашфорд ја турна владата, осваја лагано :roker:
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.858
Поени од реакции
13.474
КДБ е страшен... од отворена игра скоро 90 креирани шанси, повеќе од било кој друг вкупно.

Чудно е како има само 20 асистенции

Исто и Грилиш сиротиот, само 6 асистенции :icon_lol:
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.954
Поени од реакции
45.138
Се прашувавте како ќе ги преживеете двете недели без фудбал кога ќе заврши ЛШ до почеток на следна сезона, откако се навикнавме на фудбал секој ден?


 
Член од
13 мај 2016
Мислења
374
Поени од реакции
555
Се прашувавте како ќе ги преживеете двете недели без фудбал кога ќе заврши ЛШ до почеток на следна сезона, откако се навикнавме на фудбал секој ден?


Жозе ко кец на десетка му иди за филмскиов проект...чоек да го натера да мисли дека само заради тоа е ангажиран..
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
3.082
Во насловот требало да има само
"nasing"
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
2.359
Поени од реакции
8.209
Во некои други сезони Рашфорд и Гринвуд можеби би имале поголеми шанси, оваа сезона ТАА сосема заслужено најдобар млад играч.

Иначе Ли Катермоле официјално ставил крај на кариерата. Права Премиерлигашка фаца-убица, сигурно имал и постери од Рој Кин закачени над креветот дома.:D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.332
Поени од реакции
40.665
Заслужено. Едно ниво пред сите останати по квалитет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom