Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.458
Поени од реакции
8.061
Ќе не коштаат шансиве осеќам

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.417
Поени од реакции
6.530
Шмајхел шо дешава, октопод во рацете
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
222
Поени од реакции
285
Од борба за титула едни против други до заедничко гледање на Арсенал - Лестер, да ти се плаче какви години дојдоа :pos:
Добро е донекаде да се осети како е да голташ прашина, послатки ќе бидат титулите штом им се вратиме :zloo::zloo:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
827
Поени од реакции
1.044
Рано е, уште за Арсенал се мислам. Но благодарам што мислиш на мене.
Ова испаѓа погрешен потег, му правиш инкер на тие што ги ставаш на аватар. Време е да се проба со Челзи на аватар од следната утакмица :pos:

Забагира Еванс за сите пари...

Once a red always a red. Мојс, Еванс, Заха проба ама не успеа јбг...:D
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.003
Поени од реакции
7.542
Дали коментаторот заспа при слободниот. :pos:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
2.390
Поени од реакции
5.282
Детиште е, гори од желба немаше никаква лоша намера, чисто неискуство

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Не реков дека има намера, ама она е идиотизам. Па мора малку да пази, не може онака да стартува. Од добиен натпревар сега ќе висат до крајот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.417
Поени од реакции
6.530
Нема гола, нема гола један један је, го слушам коментаторот,го гледам Варди,гледам на екранот он сајд и цела прашалници шо се дешава хахах да ти е.. коментаторот ретатдиран :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.000
Поени од реакции
184.555
Секоја чест на фановите на Арсенал како го трпат ова секој викенд, најсериозно. Кај Јунајтед со Мурињо не дека беше поарно ама барем знаеш, бункерот и досадата се тука и нема бегање.
Саат и пол човек ќе понавива за Арсенал и ќе доживее таков ролеркостер од емоции што ни во ПМС го нема. :toe:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.458
Поени од реакции
8.061
Види го какво квазимодо е, ти е.ам скублето и да тепаат нема да ми биде мака само ова да не дадеше гол

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.596
Поени од реакции
13.655
Секоја чест на фановите на Арсенал како го трпат ова секој викенд, најсериозно. Кај Јунајтед со Мурињо не дека беше поарно ама барем знаеш, бункерот и досадата се тука и нема бегање.
Саат и пол човек ќе понавива за Арсенал и ќе доживее таков ролеркостер од емоции што ни во ПМС го нема. :toe:
Како иста утакмица да играат веќе 5 сезони по ред човече.
НајАрсеналското нешто што можеше да се деси на натпреваров беше ова.
Топ играат, непогрешливи во одбрана, ја контролираат средината, ги гледаш и си викаш "пууу има надеж дека Артета ќе ја среди екипата."
И од еднаш, од нигде никаде црвен картон.. сеа нема да се изненадам и да изгубат тука.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom