Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.568
1
Кус е и изгледа не си го знае дометот друго објаснување немам

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
1.87 е Кепа колку за споредба и Облак е толку ама изгледа овој има кратки раце или пак нема одраз не знам шо да речам
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.763
Поени од реакции
2.649
Кус е и изгледа не си го знае дометот друго објаснување немам

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
И се однесува како аматер, тоа ти е додатното објаснување! Што да очекуваш од професионален фудбалер(па да е бар фудбалер), кој на тренерот пред цел свет му вика: пуши таму, јас не излегувам од игра :facepalm:
Инаку 185 цм и не се некој раст за голман, на таа височина треба да има ненормална скочност и смисла за поставување.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.568
Интервенцијата на Зума е за во фудбалски учебници, туку прашањето е како го оставија Бентеке сам да излези пред голман, Азпи изгубен во просторот во случајот
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.044
Поени од реакции
7.617
Овој Мартинез ќе искочи подобар од Лено.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
8.117
И се однесува како аматер, тоа ти е додатното објаснување! Што да очекуваш од професионален фудбалер(па да е бар фудбалер), кој на тренерот пред цел свет му вика: пуши таму, јас не излегувам од игра :facepalm:
Инаку 185 цм и не се некој раст за голман, на таа височина треба да има ненормална скочност и смисла за поставување.
Тоа како го преживеа незнае и сам, уствари уште е во Челзи затоа што ќе бидат огромен зијан ако пробаат да го продадат, никој со здрав памет не им плаќа ни пола од тоа што го дадоа.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
8.117
Овој Мартинез ќе искочи подобар од Лено.
Тешко тоа, не го памтите какви киксови во куповите има праено, а дека моментално е одличен тоа стои.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.506
Поени од реакции
8.117
Огон е детево, ќе биде мега гига играч

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.716
Поени од реакции
10.434
Интервенцијата на Зума е за во фудбалски учебници, туку прашањето е како го оставија Бентеке сам да излези пред голман, Азпи изгубен во просторот во случајот
Азпи е лев бек у ситуацијата, на Рис Џејмс да не мислеше? Мада и јас не видов како беа поставени (т.е. не ни беа поставени, затоа така излезе сам Бентеке).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.089
Поени од реакции
184.873
И ние и вие сега за Арсенал навиваме. :D
Од борба за титула едни против други до заедничко гледање на Арсенал - Лестер, да ти се плаче какви години дојдоа :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.502
Поени од реакции
6.568
Азпи е лев бек у ситуацијата, на Рис Џејмс да не мислеше? Мада и јас не видов како беа поставени (т.е. не ни беа поставени, затоа така излезе сам Бентеке).
Мене ми се виде како Азпи да беше на таа страна, како и да е неколку играчи со се шеткареа дури си помина топката лагано до Бентеке, среќе Зума ги испружи тие кокалата негови :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom