Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
7.477
Поени од реакции
6.558
Можи некој да ми објасни зошто се бранеа Арсенал последните 15 минути сите назад како бандери наредени, разбирам црвен имаа ама ионака бод не му менва многу,барем од контра да пробаа да нападнат некако.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
13.223
Поени од реакции
14.620
Можи некој да ми објасни зошто се бранеа Арсенал последните 15 минути сите назад како бандери наредени, разбирам црвен имаа ама ионака бод не му менва многу,барем од контра да пробаа да нападнат некако.
Ваљда затоа што имаа црвен ти што викаш

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.473
Поени од реакции
8.082
Можи некој да ми објасни зошто се бранеа Арсенал последните 15 минути сите назад како бандери наредени, разбирам црвен имаа ама ионака бод не му менва многу,барем од контра да пробаа да нападнат некако.
Се бранеа цело второ, не како последните 15 ама тактизираа затоа што не се спремни да одиграат цела утакмица, секое интервју на Артета се кажува истото и пред коронава потенцираше Артета дека не се физички спремни, а зошто тоа е така треба да се запрашаат фитнес тренерите.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.477
Поени од реакции
6.558
Се бранеа цело второ, не како последните 15 ама тактизираа затоа што не се спремни да одиграат цела утакмица, секое интервју на Артета се кажува истото и пред коронава потенцираше Артета дека не се физички спремни, а зошто тоа е така треба да се запрашаат фитнес тренерите.
Не го гледав второто пуштив само дури беа на пауза Атлетико, среќа и Лестер се мртви инаку потоп ќе ги најдеше.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.473
Поени од реакции
8.082
Не го гледав второто пуштив само дури беа на пауза Атлетико, среќа и Лестер се мртви инаку потоп ќе ги најдеше.
Лестер требаше да бидат мртви уште во прво, барем 3 требаше да дадеме ама јбг ништо ново, ќе му треба време на Артета да го смени ова ама се гледа дека ќе биде одличен тренер.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
1.630
Поени од реакции
2.429
Детиште е, гори од желба немаше никаква лоша намера, чисто неискуство

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Не ми е јасно со што Нкетија или Вилок воопшто заслужиле да носат дрес на сениорски тим на Арсенал, немаат фудбалски штоф во нив, 3-4 сезони веќе им се дава шанса, со по 1-2 гола во 50 утакмици, освен тој Нкетија што има као што викаат work rate али тоа е премалку за да се носи дрес на клуб во ранг на Арсенал, па ни во ранг на Брентфорд или Чарлтон реално, ме потсетува на идејата на Венгер (кога остаре и стана сенилен) да прави од оној Саного ограч, дечкото се сопнуваше од свои нозе.
Имаат менаџерите некои фикс идеи, (Нгог, Ел Жар и слични кај Бенитез пример) денеска една таква го кошташе Арсенал два бода.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.473
Поени од реакции
8.082
Не ми е јасно со што Нкетија или Вилок воопшто заслужиле да носат дрес на сениорски тим на Арсенал, немаат фудбалски штоф во нив, 3-4 сезони веќе им се дава шанса, со по 1-2 гола во 50 утакмици, освен тој Нкетија што има као што викаат work rate али тоа е премалку за да се носи дрес на клуб во ранг на Арсенал, па ни во ранг на Брентфорд или Чарлтон реално, ме потсетува на идејата на Венгер (кога остаре и стана сенилен) да прави од оној Саного ограч, дечкото се сопнуваше од свои нозе.
Имаат менаџерите некои фикс идеи, (Нгог, Ел Жар и слични кај Бенитез пример) денеска една таква го кошташе Арсенал два бода.
Нкетиа реално има квалитети, сигурно не е вундеркид ама може да одигра што покажа и сезонава со Артета, башка homegrown. Вилок ти е тркач, играч што никогаш нема да се буни на пример како Гендузи, добар играч за ротација и homegrown играч исто, ваквите инаку треба да ги бараш во друг клуб и да ги платиш за да исполниш квота и реално се сеуште млади нема зошто да не ги задржат во клубов и се најмал проблем т.е не се никаков. Зошто мислиш дека не заслужуваат кога може еден фортнајт играч да зема 350к неделно, а никој да го нема видено едно месец дена?
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
1.630
Поени од реакции
2.429
Нкетиа реално има квалитети, сигурно не е вундеркид ама може да одигра што покажа и сезонава со Артета, башка homegrown. Вилок ти е тркач, играч што никогаш нема да се буни на пример како Гендузи, добар играч за ротација и homegrown играч исто, ваквите инаку треба да ги бараш во друг клуб и да ги платиш за да исполниш квота и реално се сеуште млади нема зошто да не ги задржат во клубов и се најмал проблем т.е не се никаков. Зошто мислиш дека не заслужуваат кога може еден фортнајт играч да зема 350к неделно, а никој да го нема видено едно месец дена?
Тоа е посебна прича со Озил и блам за клубот, но најреално нит од Нкетија нит од Вилок ќе биднат играчи, тоа све ќе заврши во Чемпионшип или Л1. Сака и донекаде Најлс се стварни таленти а не квази таленти како Вилок, дечкото се плаши да влезе во дуел, вејка на ветрот.

За homegrown, лесна работа, можат да пазарат 15-16 годишни од домача производња од каде сакаат, Чејмберс, Холдинг и кои беа, ги земаа уште кога беа фетуси, како порано Чемберлен и Волкот.

Најмногу ми е мака за Вилшер, страшен талент, природно технички поткован, пошто некои работи не се учат на тренинг, но повредите и скршениците му однесоа кариера во неповрат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
7.477
Поени од реакции
6.558
Тореира бе игра за Арсенал ? Овој зверка беше во Сампдорија, не знам зошто Артета пробва некој експерименти со поставата, 4-3-3 можи да си игра има играчи за таа формација.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.857
Поени од реакции
13.473
Не ми е јасно со што Нкетија или Вилок воопшто заслужиле да носат дрес на сениорски тим на Арсенал, немаат фудбалски штоф во нив, 3-4 сезони веќе им се дава шанса, со по 1-2 гола во 50 утакмици, освен тој Нкетија што има као што викаат work rate али тоа е премалку за да се носи дрес на клуб во ранг на Арсенал, па ни во ранг на Брентфорд или Чарлтон реално, ме потсетува на идејата на Венгер (кога остаре и стана сенилен) да прави од оној Саного ограч, дечкото се сопнуваше од свои нозе.
Имаат менаџерите некои фикс идеи, (Нгог, Ел Жар и слични кај Бенитез пример) денеска една таква го кошташе Арсенал два бода.
3-4 години им се давало шанса. каде, у под 18?

Промашените шанси во прво полувреме го коштаа Арсенал 2 бода.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.473
Поени од реакции
8.082
Тореира бе игра за Арсенал ? Овој зверка беше во Сампдорија, не знам зошто Артета пробва некој експерименти со поставата, 4-3-3 можи да си игра има играчи за таа формација.
Скрши нога пред коронава тек сега се враќа, што да прави со кловнови во одбрана мора да игра така

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.473
Поени од реакции
8.082
3-4 години им се давало шанса. каде, у под 18?

Промашените шанси во прво полувреме го коштаа Арсенал 2 бода.
Деби имаа 17/18 двајцата ако не се лажам, 3 години се ама не дека не заслужуваат да им се даде шанса, членов погоре мисли ние ги имаме Модрич и Крос па овие се вишок

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom