Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
1
Кус е и изгледа не си го знае дометот друго објаснување немам

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
1.87 е Кепа колку за споредба и Облак е толку ама изгледа овој има кратки раце или пак нема одраз не знам шо да речам
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Кус е и изгледа не си го знае дометот друго објаснување немам

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
И се однесува како аматер, тоа ти е додатното објаснување! Што да очекуваш од професионален фудбалер(па да е бар фудбалер), кој на тренерот пред цел свет му вика: пуши таму, јас не излегувам од игра :facepalm:
Инаку 185 цм и не се некој раст за голман, на таа височина треба да има ненормална скочност и смисла за поставување.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Интервенцијата на Зума е за во фудбалски учебници, туку прашањето е како го оставија Бентеке сам да излези пред голман, Азпи изгубен во просторот во случајот
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Овој Мартинез ќе искочи подобар од Лено.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
И се однесува како аматер, тоа ти е додатното објаснување! Што да очекуваш од професионален фудбалер(па да е бар фудбалер), кој на тренерот пред цел свет му вика: пуши таму, јас не излегувам од игра :facepalm:
Инаку 185 цм и не се некој раст за голман, на таа височина треба да има ненормална скочност и смисла за поставување.
Тоа како го преживеа незнае и сам, уствари уште е во Челзи затоа што ќе бидат огромен зијан ако пробаат да го продадат, никој со здрав памет не им плаќа ни пола од тоа што го дадоа.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Овој Мартинез ќе искочи подобар од Лено.
Тешко тоа, не го памтите какви киксови во куповите има праено, а дека моментално е одличен тоа стои.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Огон е детево, ќе биде мега гига играч

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Интервенцијата на Зума е за во фудбалски учебници, туку прашањето е како го оставија Бентеке сам да излези пред голман, Азпи изгубен во просторот во случајот
Азпи е лев бек у ситуацијата, на Рис Џејмс да не мислеше? Мада и јас не видов како беа поставени (т.е. не ни беа поставени, затоа така излезе сам Бентеке).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И ние и вие сега за Арсенал навиваме. :D
Од борба за титула едни против други до заедничко гледање на Арсенал - Лестер, да ти се плаче какви години дојдоа :pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.906
Поени од реакции
16.214
Азпи е лев бек у ситуацијата, на Рис Џејмс да не мислеше? Мада и јас не видов како беа поставени (т.е. не ни беа поставени, затоа така излезе сам Бентеке).
Мене ми се виде како Азпи да беше на таа страна, како и да е неколку играчи со се шеткареа дури си помина топката лагано до Бентеке, среќе Зума ги испружи тие кокалата негови :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom