Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Какво теле е овој Рудигер.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Челзи ни самите не знаеа што прават на прекини, Мистер Ајкју подобро нека го подеси корнер сетапот
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
5.117
Кристенсен заспа за вториот и третиот гол.
Антонио им мава заушки на двајцата ЦБ цело време.
Уште Давид Луиз фали да се врати назад и триото ќе биде комплетно! :eek:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Кристенсен заспа за вториот и третиот гол.
Антонио им мава заушки на двајцата ЦБ цело време.
Уште Давид Луиз фали да се врати назад и триото ќе биде комплетно! :eek:
Кристенсен не знае фаул да направи, жолт да добие...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Со Кепа, Рудигер и Кристенсен Челзи е прв кандидат за титула следната година.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Челзи ни самите не знаеа што прават на прекини, Мистер Ајкју подобро нека го подеси корнер сетапот
Овој беше проблем и у Дерби док беше Френки трењер, затој ме и плаши. Мора на лето да се донесе дополнителан стручан штаб што ќе е посветен на дефанзиву и бранење корнери, катастрофално е овој.
Златан Тери, Карваљо, Иванович.. Колко сакав нека трчив и нек се трудив овија Кристенсени и Рудигери, нема лидери, нема константност у њима, фолиранти.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Штета за Борнмут, симпатична екипа беа и играа интересен офанзивен фудбал, вчера изедоја тапан од Њукасл а на овие апсолутно за ништо не им зависеше резултатот и беа помотивирани од Борнмут. Изгледа ќе патуваат во втора лига
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Доста им беше на Борнмут реално, немаат никаква основа за да бидат премиерлигашка екипа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.829
Мене ми е криво за нив, една од ретките bottom екипи што играше офанзивен и добар фудбал. Се надевам Еди Хауи ќе води некоја ПЛ екипа, топ филозофија негува ликот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мене ми е криво за нив, една од ретките bottom екипи што играше офанзивен и добар фудбал. Се надевам Еди Хауи ќе води некоја ПЛ екипа, топ филозофија негува ликот.
И мене ми е искрено криво али сезонава премногу повреди им се задесија и затоа изгубија континуитет и беа шљакани од секој противник.
Искрено мислам дека ако (кога ќе) испаднат, одма ќе биде земен од некој тим од ПЛ. Причина што може да го задржи е тоа што е во клубот од 90 и некоја (пар години во друг клуб има играно и една година мислам дека бил менаџер на друг клуб).
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ххахаха леле мајко, ни гол ни слободен, срамна одлука.

Не ми ни делуваше дека го погоди во рака а и да го погоди што е крив Лукас кога лежи доле. И кога веќе нема гол треба слободен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom