Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    229
Член од
27 септември 2010
Мислења
3.778
Поени од реакции
5.059
Да не си во кожа на фановите на Вотфорд. Со таква доминација, 31 шут и да собереш само бод. Баш штета.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
6.161
Поени од реакции
10.463
Attempts at goal in the Premier League this season:
Arsenal 8-9 Newcastle
Arsenal 15-18 Burnley
Arsenal 8-25 Liverpool
Arsenal 7-31 Watford

Watford > Liverpool
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
2.895
Поени од реакции
2.461
Господе фала ти што бев на пикник до 70та минута и морав само пеналот дебилски на Луиз да го доживеам.
Златни 2 бода изгубија Ватфорд а Арсенал добија огромен бод како планина :pos: :pos:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.067
Поени од реакции
3.478
Арсенал, Тотенхем, Јунајтед и Челзи имаат исто бодови после 5 меча :)

Какви отепани екипи само боже сачувај
Продолжува битката од пролетта кога се натпреваруваа кој да НЕ биде во топ 4.
 

S.L

...
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.011
Поени од реакции
479
Овие Арсенал ако не се заебат самите никој друг не може да ги заебе. Кој криминалци од одбранбени играчи ги имаат тоа е неверојатно. Па кај го зедоја и Луиз уште поголеми смешки се дешаваат.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
29.203
Поени од реакции
71.793
@Peja989

Мислиш ли уште дека Емери е солиден тренер?

Настрана што играчите се тешки морони, јас не знам друг тренер кој нема никаков концепт.
Брат, ја гледам утакмицава и јас сум нервозен што заврши 2-2 при водство од 0-2 па можам да замислам како ти е тебе. Сеа, не сакам у таква твоја состојба да ти паламудам и да ти објаснувам али да, сеуште мислам дека Унаи е солиден тренер (не топ топ клас туку солиден) а проблемот е што имате морони во екипа од кои не можеш да направиш да бидат барем третина од просечен фудбалер. Е сеа, со такви играчи, треба да си топ топ клас менаџер, за да имаш добри резултати а такви менаџери се ретки.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.000
Поени од реакции
25.064
Брат, ја гледам утакмицава и јас сум нервозен што заврши 2-2 при водство од 0-2 па можам да замислам како ти е тебе. Сеа, не сакам у таква твоја состојба да ти паламудам и да ти објаснувам али да, сеуште мислам дека Унаи е солиден тренер (не топ топ клас туку солиден) а проблемот е што имате морони во екипа од кои не можеш да направиш да бидат барем третина од просечен фудбалер. Е сеа, со такви играчи, треба да си топ топ клас менаџер, за да имаш добри резултати а такви менаџери се ретки.
Не е само од утакмицава, одамна веќе го градам тој став, мороните од играчи си се тука но каков е тој тренер што жртвува офанзивна игра за наводно подобра одбрана и пак има мизерен учинок дефанзивно, каков е тој тренер што со тимови од дното на табелата игра со седум дефанзивно настроени играчи, што им препушта игра и посед, игра на контри како да игра против Сити или Ливерпул а не против Вотфорд, Палас и слични борании.

И најмногу од се, каков е тој тренер кој втора сезона по ред уште нема најдено соодветна формација и стартна 11-ка.

Но и клубот очигледно бил претпазлив, па затоа договорот на Емери е до крај на сезона, и како тргнало не знам дали ќе биде продолжен.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.304
Поени од реакции
6.576
Целиот колапс оди на сметка на Емери според мене. Не знам дали и на други натпревари недоволно го следи текот на мечот и не ја чита навреме играта со цел да ја неутрализира предноста на противникот и да ги исправи сопствените недостатоци (тоа фановите на Арсенал најдобро го знаат).

Цело полувреме Делофеу ги бричи по нивна десна страна. Најлс далеку е од дефанзивно квалитетен, а Гендузи не му дава никаква поддршка зошто по средина ги има залетани Капу, Дукуре и Клеверли. Значи од старт на второ полувреме Делофеу константно шибаше по таа страна и секоја опасност баш доаѓаше преку него. Емери МОРАШЕ да направи некаква формациска корекција и да ја засили дефанзивно таа страна и да го изолира Делофеу. Да биде уште по трагикомично во 90 и некоја минута, Делофеу полумртов физички сеуште беше незатворен и опасност за одбраната на Арсенал. Значи кога веќе имаш водство 2-0 и гледаш дека противникот веќе влегува во фор, прави корекции да ги закочиш. 2 блиски линии помеѓу одбрана и средина и Обемајанг во фор да јури на контри. Измените криминални според мене. Играч за играч без ништо да промени формациски. Закачи го Чемберс на бек, Најлс нешто пред него да му помага. Згусни ја средината со Тореира до Гендузи и Џака. Лево уште еден играч пред Колашинац и чекај ги на контри. Имаш 2-0 водство и играта на Вотфорд не беше нешто премногу добра за да не се искористи нивни недостаток колку што беше Арсенал криминален во дефанзивна транзиција. Вака искрено смешно ми изгледаше како Арсенал без концепт што да прави во вакви ситуации.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23.514
Поени од реакции
36.029
Не знам што му е задача на Докуре во средина, ама прво полувреме го преспаа со Капу.

Гледајте само што правеше Докуре за првиот гол на Арсенал, трчкарање покрај Колашинац.

Не верував дека ваков мелтдаун ке им се деси. Делофеу го направија Роналдо.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.992
Поени од реакции
63.789
Koj bese toj glupakot od Arsenal na kraj sto ne ja dodade taa topka vo kontra nego proba da solira? Licenca za fudbal bi mu iskinal za toj idiotizam, mozea da ja izvadat utakmicata na krajot ali neeeee kjumbeto ke dribla grobinka mu ebam ja negova.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.755
Поени од реакции
10.263
Koj bese toj glupakot od Arsenal na kraj sto ne ja dodade taa topka vo kontra nego proba da solira? Licenca za fudbal bi mu iskinal za toj idiotizam, mozea da ja izvadat utakmicata na krajot ali neeeee kjumbeto ke dribla grobinka mu ebam ja negova.
Вилок и остави го детето, тој е најмалку крив. :)
 
На врв Bottom