84.962
195.489
ама не може ни да ја шутира напред оти цело време ќе му ја дава на противникот.
работава е змија да де касне или магаре да ти го бапне.
Се согласувам ама не може па и да не смениш барем за момент, минута немаше откако падна голот.

22 јули 2010
32.528
81.968
Брат, кога ќе дојдат противнички играчи и ќе се извлече противничкиот тим на позиција да прави инстант пресинг, Лено може лабаво да даде висока топка на страна и да прескокне 3-4 противнички фудбалери што ќе ги стаи у фор за брз напад. Два-три пати така и веќе НИКАД нема да им праат притисок до крај на утакмица. Сеа, да, лесно е вака да се каже ама тоа треба да им биде идеја.

Syn

23 декември 2007
29.199
41.150
u momentov nekoj random englez pravi folder na pc so meminja za guendouzi i ceka da zavrsi utakmicata so vakov rezultat, ili eventualno pobeda na watford.

Abe razbiram deka odbranava na arsenal u globala e meme celata, ama kako be vaka 2 gola da dozvolat da primat be cccc, jaka im dusa na nivnive navivaci, 2 godini da gledaat tim so vakva odbrana .. vaka lugje ne se macele u gvantanamo ko ovie sto imaat tortura sekoj vikend.

21 ноември 2007
10.651
9.229
Како игра Вотфорд офанзивно, а како Арсенал е криминален дефанзивно...

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

23 ноември 2011
14.322
32.862
@Peja989

Мислиш ли уште дека Емери е солиден тренер?

Настрана што играчите се тешки морони, јас не знам друг тренер кој нема никаков концепт.

ob1

7 март 2010
8.815
24.136
Ама и менталниов склоп на екипава е катастрофален. У реду е, прими еден гол по твоја грешка ама тоа не значи дека инстантно мора ЦЕЛА ЕКИПА да падне во депресија. Човече од кога го примија првиот гол, 30 минути се под константен притисок. Не излегоа од нивна половина, не успеаа буквално ништо да искреираат ниту па да го стават натпреварот повторно под нивна контрола.