Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Јас да сум Лено ќе ја рогам напред до крај макар ме седнале на клупа цела сезона, види сега истата песна и наместо Арсенал да напдне, Вотфорд си притиска.
нема логика да ја рогаат напред, само на Ватфорд ќе им ја даваат, напред нема играч ко Жиру кој ќе може да освои долга топка.:(
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Правилово со подавање во шеснаесетник е измислено за да им го олесни протокот на топка на тимовите што имаат добри технички потковани дефанзивци. Нека им каже некој на Арсенал дека не е задолжително секоја екипа да го користи.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ама зошто копилево Грчко мора онде да ја дава, слеп да не е па нека ја рогне тој се ли му е.ам дваесет пати претходно ја продадоа

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Колку шо е гркот крив што е морон, толку е и тренерот наш со неговите експерименти и форсирање на тактики што не ги бива.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Да не имаат ултиматум да го користат по секоја цена? Не ми се јасни, го ставиле правилото, не мора да го користат цело време, само полошо си прават. Играј си најнормално како до сега, па ако не, смени пробај така. Они на секое, и Норич исто пред некое коло. Глупости!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
vidi go ovoj pucvalov u arsenal, izlaga im prai 2-1 so racete na navivacite, deka go svirea .... mislis 1-6 vodat na 2 min do kraj.
Sea 2 ke primat i meme ke stane instantno na tviter mu ebam toa glupiot.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Добро бе па Мејтланд Најлс е најголемата превара од десен бек во историја, Емери трупов се прави ќор и го остава, а Чемберс дреме на клупа ќ, Кафу во најдобри денови е за него
Не ми се верува дека уште не е заменет

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Правилово со подавање во шеснаесетник е измислено за да им го олесни протокот на топка на тимовите што имаат добри технички потковани дефанзивци. Нека им каже некој на Арсенал дека не е задолжително секоја екипа да го користи.
mislam deka golov e neregularen, spored poslednava snimka sto ja pustija
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.809
Поени од реакции
83.985
Озил изгледа како да е печен за во Рома со Мики и Смолинг :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
mislam deka golov e neregularen, spored poslednava snimka sto ja pustija
Да, едната нога на Делофеу е во шеснаесетникот на Арсенал.
Нема везе, муабетот ми беше дека според мене Арсенал нема доволно квалитетна дефанзивна линија за да МОРА по секоја цена да го користи новово правило.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Да, едната нога на Делофеу е во шеснаесетникот на Арсенал.
Нема везе, муабетот ми беше дека според мене Арсенал нема доволно квалитетна дефанзивна линија за да МОРА по секоја цена да го користи новово правило.
ама не може ни да ја шутира напред оти цело време ќе му ја дава на противникот.
работава е змија да де касне или магаре да ти го бапне.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
ама не може ни да ја шутира напред оти цело време ќе му ја дава на противникот.
работава е змија да де касне или магаре да ти го бапне.
Епа не е така, зашто друго е да изгубиш топка во противничка половина на наместена твоја одбрана, друга е да изгубиш топка во твој шеснаесетник.

Типичен Арсенал натпревар каков што гледаме последниве неколку сезони константно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom