Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ricky e vo bunilo vo momentov, da se izrazam so pokerski recnik all in e tipot, znaci tolku napatenost niz godinite i sega naceka 5 kola prvo mesto i udri kako da nema utre. Samo treba da e svesen deka osven sto ke treba da izbrise profil u slucaj da izgubi titula Pool, ke treba i da ukine net paket od bilo koj operator na neodredeno vreme, najmalce godina dena, cisto za negovo dobro, a znaeme deka toa e izvodlivo pouceni od lani kade sto Luzerpul iskocka 7 boda prednost pred City.
Се сконцентриравме на ЛШ.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
Зависи дали тие ќе ги откупат ТВ правата за ПЛ. Плус, ако тој канал го нема во МК, тогаш најверојатно кај нас ќе си остане ПЛ на Спортклуб.
Ќе има и на Sport klub и на Nova Sport Премиер лига но дербиња и гледаните натпревари најверојатно ќе одат само на Nova Sport.Кај нас можеби ќе си остане исто ако го немаме Nova Sport но во Србија, Хрватска, Босна и Црна Гора ќе значи помала гледаност на Sport klub и полека полека смрт на Sport klub каналите.

Ќе видиме точно како ќе биде кога ќе почне овој тв канал.
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ќе има и на Sport klub и на Nova Sport Премиер лига но дербиња и гледаните натпревари најверојатно ќе одат само на Nova Sport.Кај нас можеби ќе си остане исто ако го немаме Nova Sport но во Србија, Хрватска, Босна и Црна Гора ќе значи помала гледаност на Sport klub и полека полека смрт на Sport klub каналите.

Ќе видиме точно како ќе биде кога ќе почне овој тв канал.
колку ти само немаш појма и само трескаш глупости па чив е Нова спорт знаеш ли ?
Ај да ти појаснам
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.570
колку ти само немаш појма и само трескаш глупости па чив е Нова спорт знаеш ли ?
Ај да ти појаснам
Знам чив е Nova Sport ама тој канал е наменет за да привлекуваат корисници на нивните тв оператори SBB/Total tv/Eon
затоа и ќе го има она што е повеќе гледано и тражено од понудата на Sport klub на Nova Sport.

Логично е дека покрај Sport klub ако истиот сопственик отвори нов канал спортски со ново име одвоен од пакетот Sport klub канали дека повеќе внимание ќе се посвети на него отколку на веќе постоечките Sport Klub.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
На Тотенхем само против Арсенал му судат пенали.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Знам чив е Nova Sport ама тој канал е наменет за да привлекуваат корисници на нивните тв оператори SBB/Total tv/Eon
затоа и ќе го има она што е повеќе гледано и тражено од понудата на Sport klub на Nova Sport.

Логично е дека покрај Sport klub ако истиот сопственик отвори нов канал спортски со ново име одвоен од пакетот Sport klub канали дека повеќе внимание ќе се посвети на него отколку на веќе постоечките Sport Klub.
Тоа што го пишуваш има влијание во земјите каде што ќе се пренесуваат и двата канали, на нас ништо не ни значи. Што кревате паника за џабе :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ricky e vo bunilo vo momentov, da se izrazam so pokerski recnik all in e tipot, znaci tolku napatenost niz godinite i sega naceka 5 kola prvo mesto i udri kako da nema utre. Samo treba da e svesen deka osven sto ke treba da izbrise profil u slucaj da izgubi titula Pool, ke treba i da ukine net paket od bilo koj operator na neodredeno vreme, najmalce godina dena, cisto za negovo dobro, a znaeme deka toa e izvodlivo pouceni od lani kade sto Luzerpul iskocka 7 boda prednost pred City.
Нема зашто да бришам или да укинувам пакети, има многу куртони хомофоби и затуцани кладилница фаци што и онака ме тргаат од социјалните мрежи.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Нема зашто да бришам или да укинувам пакети, има многу куртони хомофоби и затуцани кладилница фаци што и онака ме тргаат од социјалните мрежи.
За тоа ли е целава драма? Си ја пронајде сексуалната ориентација?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
За тоа ли е целава драма? Си ја пронајде сексуалната ориентација?
Да, бев со женска ми на LGBT протест и стекот ме избриша пошто мислеше дека сум педер :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Да, бев со женска ми на LGBT протест и стекот ме избриша пошто мислеше дека сум педер :)
За жени се се прави, па и педер се станува ако треба.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.670
Да, бев со женска ми на LGBT протест и стекот ме избриша пошто мислеше дека сум педер :)
Ne sum mislel deka si peder, nego za kur mi e u friends covek sto zamara so LGBT prava, so taa defektna organizacija.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
За жени се се прави, па и педер се станува ако треба.
Да не ти е у кожа човек, кај паднаа твоиве па сеа и педери ти шетаат пред очи.

Да ми прости лгбт заедницата.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.161
Поени од реакции
25.664
Да не ти е у кожа човек, кај паднаа твоиве па сеа и педери ти шетаат пред очи.

Да ми прости лгбт заедницата.
Абе ако више сакаш да мешаш политика, кога не се моите на власт, преферирам педери да шетаат. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom