Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Aexil Kong

Гостин
Оваа сезона ненормално пенали досега досудени. 3то коло е, денес имаше најмалце 5 досудени.
Тактиката е што повеќе паѓај во шеснаесетник.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Еве Челзи ќе ги праеле шампиони со пенали, дека многу јаки, така вика @Донев :D

btw оти годинава имаат ептен шит распоред на утакмициве? Ај пак оваа недела ќе се извај некако со Сити. Минатата беше ептен умрена.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ти кога би бил тренер на Манчестер, на чие место би го играл Депај? Моментално Депај е трета опција на лево крило, после Марсијал и Рашфорд.
Кога би бил тренер би пробал барем да го играм или да ги измешам некако со Руни. Поентава ми беше, еве го Ибра со лош ден и одма се гледа неспособноста на Јунајтед да даде гол, Марсијал не знам дали ради приватен живот што му се дешаваат глупости ама многу лошо игра, искрено си заслужува клупа.
Ама како и да е, не ми се верува дека е толку многу полош Депај од Марсијал рецимо за да добие шанса. Рашфорд е газда, нејќам ни да го спомнам во иста реченица со овие другиве а мислам и шпиц го игра Моу или лево крило? Пошто на мечов повеќе го гледав десно отколку лево за времето дур играше.[DOUBLEPOST=1472332119][/DOUBLEPOST]
Чекај мава еуфоријата уште. Да беше 0-0, еве јас искрено ќе се прашував што значеше тоа 60-70 минутно нафрлање кон Ибра, мислев Мојс го гледам пак. Океј дал два гола со глава,но голем к*р, пак треба разноврсност ако сакаш да отвориш организирана екипа која мисли на бранење само. Така само им се олеснуваше работата.

Иначе, кога сме кај добри организирани екипи, @DaniBMW абе овие многу јаки со ЕлМохамади на бековска позиција, а шо викаш сега? :icon_mrgr:
Абе реално и рано е, нормално е да се има еуфорија, што се вика завчера го земавте најскапото засилување. Мене поентата не ми е ради еуфоријата, треба да ја има во ваши редови сепак го доведовте Погба, Ибра носи шмек и класа во екипа и сам носи бодови ама поентата ми беше дека некои дамки во тактиката на Мурињо од Челзи ги гледам и во играва на Јунајтед моментално. Можеби е рано, можда ќе се уиграат што знам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.867
Поени од реакции
63.646
Кога би бил тренер би пробал барем да го играм или да ги измешам некако со Руни. Поентава ми беше, еве го Ибра со лош ден и одма се гледа неспособноста на Јунајтед да даде гол, Марсијал не знам дали ради приватен живот што му се дешаваат глупости ама многу лошо игра, искрено си заслужува клупа.
Ама како и да е, не ми се верува дека е толку многу полош Депај од Марсијал рецимо за да добие шанса. Рашфорд е газда, нејќам ни да го спомнам во иста реченица со овие другиве а мислам и шпиц го игра Моу или лево крило? Пошто на мечов повеќе го гледав десно отколку лево за времето дур играше.[DOUBLEPOST=1472332119][/DOUBLEPOST]
Абе реално и рано е, нормално е да се има еуфорија, што се вика завчера го земавте најскапото засилување. Мене поентата не ми е ради еуфоријата, треба да ја има во ваши редови сепак го доведовте Погба, Ибра носи шмек и класа во екипа и сам носи бодови ама поентата ми беше дека некои дамки во тактиката на Мурињо од Челзи ги гледам и во играва на Јунајтед моментално. Можеби е рано, можда ќе се уиграат што знам.
Нажалост, 3-ка зад Ибрахимовиќ во ПЛ ке бидат Марсијал - Руни - Мата. Во втор ешалон идат Рашфорд - Руни - Лингард. Во трет Миктаријан - Руни - Мата/Лингард.

Константанта ја гледаш кај Руни, кој колку и утепано да игра, ке игра. Така да, Депај ке добива шанса во ЛЕ или во Куповите. Има талент, ама си има проблем и со главата. Како уште еден куп ѕвезди во Јунајтед, почнувајки од Морисон, Јанузај, Переира.

Конкретно за тактиката, денес ми се бендиса што кога виде дека не иде со бавниот Мата, и индиспонираниот Марсијал, ги пушти Мики и Рашфорд, далеку попробивни и директни, а Шо и Валенсија утакмицата ја завршија како крила. Отиде all in, а притоа и го смени начинот на игра со вторите замени, зашто пред да влезат тие, беше Ван Гал тактика, погоди го Ибра, а по измените почнаа да играат по земја.

На Погба во второ изгледа му кажа и да шутира што е можно повеќе, пошто нели, бункер.[DOUBLEPOST=1472346914][/DOUBLEPOST]@Peja989 овој Милеров ви се повреди изведувајки слободен удар... :tapp:
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495

Можда толку ги бивало тинејџерите од прошлите состави :angel:
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.979
Поени од реакции
1.937
Мурињо да не украде малку од дрогата на Раниери па му даде на Фелаини... Како нов играч да е, а лани не заслужуваше ни во Чемпионшип да игра.

Убаво ги намачи Хул па и имаа шанса да им земат и 3 бода... тоа е тоа што го прави шмекот на пл.
Нема сигурни бодови.

Зошто Челзи до сега играл со слаби противници, Ватфорд и Вест Хем не се наивни екипи, нема слаб противник. Незнам колку сте гледале ама ги доминиравме сите 3 утакмици имавме 95% контола над натпреварите а играме со издишана одбрана.
Моментално со овој состав нема да се осмелам да ги ставам рамо до рамо со Манчестер екипите...
ама со еден мидфилдер место Оскар и еден бек место Бане и те како ќе се вратиме меѓу фаворитите за пл.



Мора Клоп да се посвети на доведување на квалитет, сигурен сум дека има простор за да се донесе барем едно звучно име летово. Иако не играат Европа, Клоп не е било кој трењер за да го одбијат.

Јас сум или за мидфилдер или за напаѓач кој уме да даде гол. Убава пара добија за Бентеке со некој милион плус може топ трансфер да се направи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.065
Поени од реакции
10.771
Мурињо да не украде малку од дрогата на Раниери па му даде на Фелаини... Како нов играч да е, а лани не заслужуваше ни во Чемпионшип да игра.

Убаво ги намачи Хул па и имаа шанса да им земат и 3 бода... тоа е тоа што го прави шмекот на пл.
Нема сигурни бодови.

Зошто Челзи до сега играл со слаби противници, Ватфорд и Вест Хем не се наивни екипи, нема слаб противник. Незнам колку сте гледале ама ги доминиравме сите 3 утакмици имавме 95% контола над натпреварите а играме со издишана одбрана.
Моментално со овој состав нема да се осмелам да ги ставам рамо до рамо со Манчестер екипите...
ама со еден мидфилдер место Оскар и еден бек место Бане и те како ќе се вратиме меѓу фаворитите за пл.



Мора Клоп да се посвети на доведување на квалитет, сигурен сум дека има простор за да се донесе барем едно звучно име летово. Иако не играат Европа, Клоп не е било кој трењер за да го одбијат.

Јас сум или за мидфилдер или за напаѓач кој уме да даде гол. Убава пара добија за Бентеке со некој милион плус може топ трансфер да се направи.
Вест Хем ни малку не е наивен противник, веројатно Паје да беше стартер деуг ке беше исходот а Ватфорд со три пет два се боза, ако Мацари не ја смени у брзо време ке ги јаде клоците


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.065
Поени од реакции
10.771
Мурињо да не украде малку од дрогата на Раниери па му даде на Фелаини... Како нов играч да е, а лани не заслужуваше ни во Чемпионшип да игра.

Убаво ги намачи Хул па и имаа шанса да им земат и 3 бода... тоа е тоа што го прави шмекот на пл.
Нема сигурни бодови.

Зошто Челзи до сега играл со слаби противници, Ватфорд и Вест Хем не се наивни екипи, нема слаб противник. Незнам колку сте гледале ама ги доминиравме сите 3 утакмици имавме 95% контола над натпреварите а играме со издишана одбрана.
Моментално со овој состав нема да се осмелам да ги ставам рамо до рамо со Манчестер екипите...
ама со еден мидфилдер место Оскар и еден бек место Бане и те како ќе се вратиме меѓу фаворитите за пл.



Мора Клоп да се посвети на доведување на квалитет, сигурен сум дека има простор за да се донесе барем едно звучно име летово. Иако не играат Европа, Клоп не е било кој трењер за да го одбијат.

Јас сум или за мидфилдер или за напаѓач кој уме да даде гол. Убава пара добија за Бентеке со некој милион плус може топ трансфер да се направи.
Вест Хем ни малку не е наивен противник, веројатно Паје да беше стартер деуг ке беше исходот а Ватфорд со три пет два се боза, ако Мацари не ја смени у брзо време ке ги јаде клоците


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom