Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мурињо да не украде малку од дрогата на Раниери па му даде на Фелаини... Како нов играч да е, а лани не заслужуваше ни во Чемпионшип да игра.

Убаво ги намачи Хул па и имаа шанса да им земат и 3 бода... тоа е тоа што го прави шмекот на пл.
Нема сигурни бодови.

Зошто Челзи до сега играл со слаби противници, Ватфорд и Вест Хем не се наивни екипи, нема слаб противник. Незнам колку сте гледале ама ги доминиравме сите 3 утакмици имавме 95% контола над натпреварите а играме со издишана одбрана.
Моментално со овој состав нема да се осмелам да ги ставам рамо до рамо со Манчестер екипите...
ама со еден мидфилдер место Оскар и еден бек место Бане и те како ќе се вратиме меѓу фаворитите за пл.



Мора Клоп да се посвети на доведување на квалитет, сигурен сум дека има простор за да се донесе барем едно звучно име летово. Иако не играат Европа, Клоп не е било кој трењер за да го одбијат.

Јас сум или за мидфилдер или за напаѓач кој уме да даде гол. Убава пара добија за Бентеке со некој милион плус може топ трансфер да се направи.
Во врска со Фелаини, он увек бил ѕвер играч само што филозофијата на црвенобразестиот не дозволуваше да си ги покаже квалитетите. 100 пати имам кажано на форумов барем дека навивачи на УТД неосновано плукаат само по него ама секогаш секој тим мора да има жртвено јагне.

Во врска со Клоп, ќе донесе звучно име, кога ќе се разбуди од Бундес сонот и ќе сфати дека не игра против Аугзбург и Сент Паули тип на екипи и дека Барнли/ВБА/Кристал Палас у секое време можат да го треснат од земја.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.029
Поени од реакции
1.969
Вест Хем ни малку не е наивен противник, веројатно Паје да беше стартер деуг ке беше исходот а Ватфорд со три пет два се боза, ако Мацари не ја смени у брзо време ке ги јаде клоците


Sent from my iPhone using Tapatalk
треба да се земе во обзир дека и Конте е новајлија во лигава.

И јас сум против 3-5-2 ама Ватфорд како тим е доста незгоден противник, лани скинаа доста поени на фаворитите.[DOUBLEPOST=1472390843][/DOUBLEPOST]
Во врска со Фелаини, он увек бил ѕвер играч само што филозофијата на црвенобразестиот не дозволуваше да си ги покаже квалитетите. 100 пати имам кажано на форумов барем дека навивачи на УТД неосновано плукаат само по него ама секогаш секој тим мора да има жртвено јагне.

Во врска со Клоп, ќе донесе звучно име, кога ќе се разбуди од Бундес сонот и ќе сфати дека не игра против Аугзбург и Сент Паули тип на екипи и дека Барнли/ВБА/Кристал Палас у секое време можат да го треснат од земја.
Во Евертон да. На одкако направи трансфер во Манчестер не покажа ни 50% од формата.
Поготово лани, беше ужас... половина од пасовите му беа неточни останатите до најблискиот играч.
Си имаше влијание врз формата што го играше emergency striker, ама од како дојде Мурињо веднаш се осети драстична разлика во формата.

Премногу неконстантност има кај играчите, а тоа се резултира со неконстантност на резултати.
Друго е кога имаш класа играчи во тимот, и да не му е денот тој пак ќе има добар натпревар.
баш поради тоа не го ставив Лфц во потенциални кандидати за титула во пл... ама еден ваш член ме искритикува :icon_mrgr:
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
32.298
Поени од реакции
65.228
Во врска со Фелаини, он увек бил ѕвер играч само што филозофијата на црвенобразестиот не дозволуваше да си ги покаже квалитетите. 100 пати имам кажано на форумов барем дека навивачи на УТД неосновано плукаат само по него ама секогаш секој тим мора да има жртвено јагне.

Во врска со Клоп, ќе донесе звучно име, кога ќе се разбуди од Бундес сонот и ќе сфати дека не игра против Аугзбург и Сент Паули тип на екипи и дека Барнли/ВБА/Кристал Палас у секое време можат да го треснат од земја.
Не е баш неосновано. Пред некој ден баш кога ти го објаснуваше перформансот на вашиот ви капитен зашто играл надвор од позиција и го промаши секој можен пас, ми направи паралела со грмушкава наша од лани, ама немав време да пишам.

Во услови кога играч надвор од позиција, можам да разберам само ако греши при позиционирање. Како што кај нас Валенсија си се заборава во офсајд кога игра бек. И не можам да му замерам за истото, зашто цел живот не тренирал излегување од офсајд и не е нешто што се учи на 3 тренинзи.

Проблемот со играчите кои играат надвор од своите позиции ми е со простите работи. Добивање на дуел, прост пас од 10 метри, и неправењето на глуп фаул. Лактањето без потреба и да не го збориме. За овие работи беше видно критикуван и тоа оправдано. Заеба 2-3 утакмици зашто од 2-3 метри не можеше да погоди празен гол.

Фелаини е далеку подобрен во дефанзивата и во дисциплина, ма да, се гледаат од време на време истите проблеми и од кај Ван Гал. Прави фаул на 25 метри со цела одбрана зад него, плус и жолт попи у 20-та минута за истиот фаул. Среќа што игравме против Хул кои не можат да диктираат игра, со посериозен противник ке беше проблем да го заврши мечот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е баш неосновано. Пред некој ден баш кога ти го објаснуваше перформансот на вашиот ви капитен зашто играл надвор од позиција и го промаши секој можен пас, ми направи паралела со грмушкава наша од лани, ама немав време да пишам.

Во услови кога играч надвор од позиција, можам да разберам само ако греши при позиционирање. Како што кај нас Валенсија си се заборава во офсајд кога игра бек. И не можам да му замерам за истото, зашто цел живот не тренирал излегување од офсајд и не е нешто што се учи на 3 тренинзи.

Проблемот со играчите кои играат надвор од своите позиции ми е со простите работи. Добивање на дуел, прост пас од 10 метри, и неправењето на глуп фаул. Лактањето без потреба и да не го збориме. За овие работи беше видно критикуван и тоа оправдано. Заеба 2-3 утакмици зашто од 2-3 метри не можеше да погоди празен гол.

Фелаини е далеку подобрен во дефанзивата и во дисциплина, ма да, се гледаат од време на време истите проблеми и од кај Ван Гал. Прави фаул на 25 метри со цела одбрана зад него, плус и жолт попи у 20-та минута за истиот пенал. Среќа што игравме против Хул кои не можат да диктираат игра, со посериозен противник ке беше проблем да го заврши мечот.
Брат, Хендо таа текма имаше милион пасови и огромен број точни ама се' на се', лоша текма и лесно беше да му се издвојат тие 10 глупи додавања. Во видеото му ставија и фаул што прави (демек, не смее да направи фаул и да прекине акција), што беше глупост и само просеравање на тој што го направил видеото. За секој играч од таа позиција можеш да направиш такво видео на секоја втора текма.

Мој став е дека Фелаини од секогаш бил квалитетен нискоинтелегентен играч кој мора да го имаш во тимот. Скоро никогаш да не биде најдобар на терен ама и никогаш нема да биде најслаб, сепак секогаш критикуван. Лукас во Ливерпул.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Брат, Хендо таа текма имаше милион пасови и огромен број точни ама се' на се', лоша текма и лесно беше да му се издвојат тие 10 глупи додавања. Во видеото му ставија и фаул што прави (демек, не смее да направи фаул и да прекине акција), што беше глупост и само просеравање на тој што го направил видеото. За секој играч од таа позиција можеш да направиш такво видео на секоја втора текма.

Мој став е дека Фелаини од секогаш бил квалитетен нискоинтелегентен играч кој мора да го имаш во тимот. Скоро никогаш да не биде најдобар на терен ама и никогаш нема да биде најслаб, сепак секогаш критикуван. Лукас во Ливерпул.
Со самото тоа што типот со видеото молеше за retweet се знае дека е од оние фанови што имаат исти дежурни кривци секоја утакмица. Фелаини против Лестер заеба кога му асистираше на Варди ама останативе 3 натпревари е солиден со строго дефанзивните задачи. Лошо е ако стварно отсуствува месец дена зошто тоа и автоматски значи помала слобода за Погба, иако не ми е јасно како испадна повредата кога ја заврши утакмицата без проблем.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.029
Поени од реакции
1.969
Фелаини е далеку подобрен во дефанзивата и во дисциплина, ма да, се гледаат од време на време истите проблеми и од кај Ван Гал. Прави фаул на 25 метри со цела одбрана зад него, плус и жолт попи у 20-та минута за истиот фаул. Среќа што игравме против Хул кои не можат да диктираат игра, со посериозен противник ке беше проблем да го заврши мечот.
Веќе 2 години е надвор од форма и не игра константно, го има изгубено осетот за фаул.
Ама имаше неколку добри дијагонали, менувања на страна и кеј пасови.
Ќе има подобрувања доколку е константен кај Мурињо, ама ме изненади толку драстична разлика во формата, лани имаше мометни каде што неумеше да штопува... основно нешто кај фудбалер.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Со самото тоа што типот со видеото молеше за retweet се знае дека е од оние фанови што имаат исти дежурни кривци секоја утакмица. Фелаини против Лестер заеба кога му асистираше на Варди ама останативе 3 натпревари е солиден со строго дефанзивните задачи. Лошо е ако стварно отсуствува месец дена зошто тоа и автоматски значи помала слобода за Погба, иако не ми е јасно како испадна повредата кога ја заврши утакмицата без проблем.
Тоа е тоа што му го пишав на Видук за Хендо ама знам дека сака и да пецка, дека не е лик што не прати фудбал па да оформува мислење од ставови на останати ликови и да го изгледал само видеото па да дојде и да каже „еј овој Хендо која дупка е“. Се' на се', според мене, Клоп прави некои непотребни претумбации, наместо да се засили и да си спие мирно. Сега целиот притисок е врз него, непотребно. Не остава простор да се префрли притисокот на играчите и они да се стават под знак прашалник (од страна на навивачите, што често се случува со секој клуб). Добива одврзани раце, според мене не се засилува онаму каде што е потребно (за квалитет не дискутирам) и плус игра играчи вон позиција, што е скроз погрешно.

Пишав и на фб во тоа групата што ја имаме, кога ќе играме против екипи што играат отворен фудбал (Арсенал/Тотнем/Барса) ќе играме и ние убав фудбал, контри, шанси, голови. Кога играме против екипи што се бранат (Барнли/Мајнц), најчесто ќе го јадеме стапот, зошто сеуште тимот не знае да издоминира против тим што игра бункер.

Не ги ставам тука 7мо лигашите од пред недела дена, пошто тие нити имаат квалитетн, нит знаење да се браната против прволигаш.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.298
Поени од реакции
65.228
Не ми беше идејата да пецкам, туку гледам дека често се користи играњето надвор од позиција како оправдување за лошите партии, а играчот ги греши најосновните фудбалски работи, штоп и пас.

Малку фатив од утакмица со Барнли, и не ми беше идејата конкретно него да го критикувам. Генерално зборев.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.539
Поени од реакции
11.398
Не ми беше идејата да пецкам, туку гледам дека често се користи играњето надвор од позиција како оправдување за лошите партии, а играчот ги греши најосновните фудбалски работи, штоп и пас.

Малку фатив од утакмица со Барнли, и не ми беше идејата конкретно него да го критикувам. Генерално зборев.
Така де. Хендерсон беше ужасен на таа утакмица. И тоа немаше врска со позицијата. Исто како што Ален не бил крив што промашувал празни голови пошто не бил шпиц. Абе голман биди ако сакаш, празен гол е празен гол и мораш да погодиш.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Јаја пак го нема. Човекот е спремен да си оди или повреден е?
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.338
Леле колку се лоши Вест Хем, пас не знаат да сврзат. Оној Масуаку која комедија од играч е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom