Premier League - Season 2016/2017

Кој ќе биде шампион во оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    218
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Навикната сум јас на повисоки стандарди од него :) без разлика, мора да отседи на клупа. Ама еве наредна е против Сити, им има збрцано 16 гола, пак ќе стартува и ќе даде гол и ќе си купи место и пак у круг ќе се вртиме :)


А Рашфорд си е егзекутор батето :cuc:
Добро е детото, настрана голот, целата игра му е на ниво, дајте го за 30 милиони фунти (ама Мурињо не прави бизниси со Венер)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Добро е детото, настрана голот, целата игра му е на ниво, дајте го за 30 милиони фунти (ама Мурињо не прави бизниси со Венер)
Највеќе ми се допаѓа кај него што делува како да живее под камен. Ниту влага во некои филмови, ниту се глупира кога ќе му речат да игра со резервите (не знам дали читате кај нас у фан клуб, лани Јанузај и Переира пробувале да го лобуваат голманот од корнер) и игра ослободен од притисок. Супер иднина ќе има ако остане вака, може субјективна сум ама мислам дека е нареден што ќе го сруши рекордот на Руни за Англија и тој што ќе биде срушен за Манчестер кај и да е сезонава.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.876
Поени од реакции
63.671
Највеќе ми се допаѓа кај него што делува како да живее под камен. Ниту влага во некои филмови, ниту се глупира кога ќе му речат да игра со резервите (не знам дали читате кај нас у фан клуб, лани Јанузај и Переира пробувале да го лобуваат голманот од корнер) и игра ослободен од притисок. Супер иднина ќе има ако остане вака, може субјективна сум ама мислам дека е нареден што ќе го сруши рекордот на Руни за Англија и тој што ќе биде срушен за Манчестер кај и да е сезонава.
Оф топик.

Вчера изгубил Ролекс вреден 20.000 фунти. Иначе да, radio silence кога се работи за него, ретко ке најдеш статија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Fergie time is back. :sneaky:

Руни не Мурињо, Свети Мурињо не го седнува на клупа.
 
H

HoT IcE

Гостин
I don't wanna be that guy but, but узалуд вам трубачи. Тешко овој Јунајтед на Мурињо да биде шампион. Премногу килаво, премногу лански Челзи ебаго, мечов требаше да биде решен уште прво полувреме настрана што исти симптоми на стерилност во напад ги гледам како и во Челзи што ги имаше, безидејност и килавост и оставање на индивидуалност.

P.S фанови на Јунајтед, кај е Депај бе?
 
R

red.devil

Гостин
I don't wanna be that guy but, but узалуд вам трубачи. Тешко овој Јунајтед на Мурињо да биде шампион. Премногу килаво, премногу лански Челзи ебаго, мечов требаше да биде решен уште прво полувреме настрана што исти симптоми на стерилност во напад ги гледам како и во Челзи што ги имаше, безидејност и килавост и оставање на индивидуалност.
Чекај мава еуфоријата уште. Да беше 0-0, еве јас искрено ќе се прашував што значеше тоа 60-70 минутно нафрлање кон Ибра, мислев Мојс го гледам пак. Океј дал два гола со глава,но голем к*р, пак треба разноврсност ако сакаш да отвориш организирана екипа која мисли на бранење само. Така само им се олеснуваше работата.

Иначе, кога сме кај добри организирани екипи, @DaniBMW абе овие многу јаки со ЕлМохамади на бековска позиција, а шо викаш сега? :icon_mrgr:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.876
Поени од реакции
63.671
Не беше ферги тајм времето после дополнителните минути?... :confused:
Па не.

Притисокот на Ферги кон судиите беше да дадат повеќе дополнително време од предвиденото, ако судиите планирале 4, да покажат 5 минути, а не да се игра плус по истекот на додаденото време.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
I don't wanna be that guy but, but узалуд вам трубачи. Тешко овој Јунајтед на Мурињо да биде шампион. Премногу килаво, премногу лански Челзи ебаго, мечов требаше да биде решен уште прво полувреме настрана што исти симптоми на стерилност во напад ги гледам како и во Челзи што ги имаше, безидејност и килавост и оставање на индивидуалност.

P.S фанови на Јунајтед, кај е Депај бе?
Ти кога би бил тренер на Манчестер, на чие место би го играл Депај? Моментално Депај е трета опција на лево крило, после Марсијал и Рашфорд.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.615
Поени од реакции
52.474
Ај порадувајте се уште малку. Со умрени екипи 2 пати се вадите 90та. Тек кога ќе ви згусти после Свонси.. кај ви е крајот :D
А Јунајтед денес од прва што убаво си водеше :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom