Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.308
Поени од реакции
10.586
Кога сме кај гуд ебенин еве едно предвидување од пророкот @mkgunner
Очигледно (и нормално) бил пред своето време.

IMG_20240515_033143.jpg
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.257
Поени од реакции
29.235
FB_IMG_1715762012977.jpg
Автоматски споено мислење:

Овие Тотенхем по еден прст ќе си пресечат ако треба отколку да играат за Арсенал.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.762
Поени од реакции
63.270
Сон е еден од подобрите финишери, вакви шанси ги реализира стално.
Шутот беше како да не сака да даде гол, а цела десна страна отворена.

Тоа е, учиме од грешките и се надеваме на чудо последно коло.
Не верувам дека Тотенхем намерно не сакаа да дадат гол, Ортега му скина зицер и на Кулушевски. Едноставно, ги посака и среќата.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
945
Поени од реакции
2.307
Абе не ми тепајте филмови 2та ко Мујо и Хасо. Објаснете ми, за вас 2ца, дали овај скор, до моментов е ботлање/лизгање/покакување ?
sho mislish posle srceparatelniot natprevar vchera ? bottlanje li e? :icon_lol: :icon_lol:

1715767310810.png
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.849
Поени од реакции
5.988
Формата на топ 3 сезонава

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Многу интересен лик ми е гркот и верувам дека од идната сезона може да направи likeable тим од овој Тотенхем со којшто располага сега. Тоа што Тотенхем е меме клуб е друга работа, и сосема го разбирам за фрустрациите што го совладаа. Човекот во оваа една година остаре десет - дојде полн со ентузијазам и yea mate пристап, заврши со пола душа и буквално емотивно мртов. Некои работи и не му се погодија - Медисон како најдобар играч од првата полусезона се врати пола од тоа што беше после повредата.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.000
Поени од реакции
7.527
Многу интересен лик ми е гркот и верувам дека од идната сезона може да направи likeable тим од овој Тотенхем со којшто располага сега. Тоа што Тотенхем е меме клуб е друга работа, и сосема го разбирам за фрустрациите што го совладаа. Човекот во оваа една година остаре десет - дојде полн со ентузијазам и yea mate пристап, заврши со пола душа и буквално емотивно мртов. Некои работи и не му се погодија - Медисон како најдобар играч од првата полусезона се врати пола од тоа што беше после повредата.
Како што пишаа преходно во темава, нема изговор за повреди треба да си се снајдат. :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.669
Поени од реакции
12.563
sho mislish posle srceparatelniot natprevar vchera ? bottlanje li e? :icon_lol: :icon_lol:

Прегледај го приврзокот 416985
Сеуште стојам на ова

Во момвентов во 2024та имаат 12 победи и 3 нерешени. Еве нека бидат 13 победи и 3 нерешни. 42 поени. Арсенал има 14 победи, пораз и нерешно. 43 поени. Пак повеќе од нив.
Еве сега се со по 1 победа плус.
Пак ќе речам, Арсенал, усвари цела полусезона, кај што одиграл со скоро сите по една утакмица, има само 1 пораз и 1 нерешено и има подобар скор од Сити. Не, не е ботлање.
Ако Арсенал не освои, нема да освои ради игрите во првиот дел од сезоната, усвари она што од почеток го зборувам овдека.
Усвари по тоа што покажа Арсенал до полу сезона, Арсенал не требаше ни да биде ( не ни беше ) во разговор за титула. Е сеа, за вас фудбал гуруата, ако можите да процените после 18кола некоја сезона ако е „ботлната“ тогаш ок, си признавам, до толку не одбирам ;)
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.163
Поени од реакции
56.563
Уживајте дека Гвардиола ќе пропушти титула у последно коло на домашен терен против Вест Хем кои се откажаа од фудбалот уште пред месец дена. 10-0 ќе победат.
 
Член од
21 април 2024
Мислења
49
Поени од реакции
34
Уживајте дека Гвардиола ќе пропушти титула у последно коло на домашен терен против Вест Хем кои се откажаа од фудбалот уште пред месец дена. 10-0 ќе победат.
Па вест хем пред 10тина дена 5 0 го кркаа од челсе...ова ако не го освои сити во недела нека фата сите нека се фрла таму во некое речно корито :LOL:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.887
Поени од реакции
24.447
Уште ова и фали на лигава

Не знам дали прочита што сакаат да направат, али ако планираат да ги остават goal line технологијата и полуавтоматскиот офсајд, тогаш стварно нема поента ВАР да се применува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom