Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.207
Поени од реакции
57.840
Не знам дали прочита што сакаат да направат, али ако планираат да ги остават goal line технологијата и полуавтоматскиот офсајд, тогаш стварно нема поента ВАР да се применува.
А за прекршоци, игра со рака?
Признаен нерегуларен гол, недосуден пенал е поголем проблем него ли потрошени 2 минути во преглед на снимки.

Укинување на ВАР нема никако да го крене квалитетот на судењето во овие сегменти.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.746
Не е до ВАР проблемот туку до неспособните судии. Подобро нив да ги укинат и да воведат вештачка интелигенција да суди наместо нив
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.047
Поени од реакции
1.151
Ја сум све да се укине, посекако оние линии за офсајд кои ги покажуват немаат смисла ако не се покаже и играчот кој игра со топка претходно.
 
Член од
21 април 2024
Мислења
49
Поени од реакции
34
Со победите вечерва на челсе и утд,чекичарите се бетонираа на 9то место и во недела се очекува со младинци да изигра со сити,ми нема логика за шо би играле и вложиле во последното коло ма да и онака сити е 5 пати поквалитетен и се очекува лесна победа,се друго освен победа на сити би било лудост...
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.088
Поени од реакции
2.442
Со победите вечерва на челсе и утд,чекичарите се бетонираа на 9то место и во недела се очекува со младинци да изигра со сити,ми нема логика за шо би играле и вложиле во последното коло ма да и онака сити е 5 пати поквалитетен и се очекува лесна победа,се друго освен победа на сити би било лудост...
Од 46 мислења, 48 ти се дека Сити ќе биде шампион. Ок е, не е квантна физика тоа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
Making history, not reliving it

1715827430611.png
Автоматски споено мислење:

Секоја чест за Тотенхем, психички уништија тројца менаџери по ред :ROFLMAO: Каква екипа.

 
Последно уредено:

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Не верувам дека Тотенхем намерно не сакаа да дадат гол, Ортега му скина зицер и на Кулушевски. Едноставно, ги посака и среќата.
Не, знам дека не е намерно, ама така лошо изгледаше шутот на Сон...
А уствари он е еден од подобрите реализатори :)

 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.853
Поени од реакции
63.609
Не е проблемот во технологијата, туку во тоа какви кловнови го користат. Немање на никаква конзистентност во одлуки, на страна што имаат некои шокантни одлуки, на граница на комедија.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.466
Поени од реакции
42.742
Sudiive ko sinhronizirano da go miniraat varov, za da ja userat fudbalskava igra, zasto ova niv najmnogu im odgovara, voveduvanjeto na tehnologijata vrz niv najmnogu moze da se odrazi vrz idnina, ko i vo tenis kade veke ima turniri, vklucitelno i slemovi, kade veke nema liniski sudii. Idat na logikata, denes VAR utre nesto treto, i nie so kurot u usta.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.676
Поени од реакции
11.036
Do kaj ste so noviot najdobar tim na site vreminja, go sklapate li leka poleka?
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.103
Поени од реакции
7.593
Еве ги, ќе почнат сега Слот машини да инсталираат на Енфилд. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom