PlayStation 4

Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Дечки ај мала помош,
Имаме со братучет ми заедничи акаунт кој си го шеруваме, тој ни е регистриран во УК и преку него си купуваме игри он лајн. И сеа нели за да ги играме игрите од тој акаунт мораме да го направаме прајмари акаунт, и се супер си функционираше до пред некој ден. Сега ни дозволува само еден од нас да биде прајмари. Направивме одјава на сите уреди што го користат тој акаунт во случај да не го хакнал некој, сменивме пасс ама пак ништо?
Не може еден акаунт да биде примарен на две конзоли. На едната примарен на другата секундарен. На конзолата каде што е примарен игрите ќе ги играш од друг акаунт,а на конзолата каде што е секундарен ќе играш само на овој акаунт.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Пред неколку месеци ја завршив Assassin creed Origin ми фалеа неколку трофеи еве деновиве ја завршив и неа .

142682495_3862394690491604_3107099835916319433_n.jpg
 
Член од
23 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
3
Не може еден акаунт да биде примарен на две конзоли. На едната примарен на другата секундарен. На конзолата каде што е примарен игрите ќе ги играш од друг акаунт,а на конзолата каде што е секундарен ќе играш само на овој акаунт.
Епа како тогаш двајцата го користевме и двајцата игравме ФИФА онлајн ? Пример ФИФА ми е купена онлајн на акаунтот што ми е регистриран во УК, јас ја инсталирам на мојот личен акаунт тоа го прави и братучед ми и така си тераме си играме година ипол. Сега на играта се појавува катанец, го правам прајмари тој акаунт УК и кај мене е ок, ама кај братучед ми не?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Епа како тогаш двајцата го користевме и двајцата игравме ФИФА онлајн ? Пример ФИФА ми е купена онлајн на акаунтот што ми е регистриран во УК, јас ја инсталирам на мојот личен акаунт тоа го прави и братучед ми и така си тераме си играме година ипол. Сега на играта се појавува катанец, го правам прајмари тој акаунт УК и кај мене е ок, ама кај братучед ми не?
Може имало некој баг, иначе ти пишав како функционира гејмшер, со се друго ризикуваш бан од сони.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Да ги прашам по упатените.во план сум да земам надворешен хард диск за плејстејшнот,што марка да е и од колку гига да е ?
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Мој предлог е барем 1 тера со 3.0 усб порт, значи копирање и такви ствари да оди побргу во споредба со 2.0 (обичните). Е сега ако сакаш можеш и ССД, но сепак барем 1 тера да биде.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Да ги прашам по упатените.во план сум да земам надворешен хард диск за плејстејшнот,што марка да е и од колку гига да е ?
Mora da e 3.0, drugite ne se kompatibilni, zemi si od 1T, za marka nemam nekoj predlog, jas staviv od rasipan laptop, mislam deka tosiba bese, eve go tri godini gajle nema.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
После многу часови игра конечно..

Прегледај го приврзокот 281354
Ја завршив и јас, ме бендиса во глобала, иако имаше некои глупости што не ме бендисаа :)
Него кажи ми сега што направи за да го надградиш бродот до максиум? Некако ко тој трофеј најдосаден ми се гледа за земање.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Ја завршив и јас, ме бендиса во глобала, иако имаше некои глупости што не ме бендисаа :)
Него кажи ми сега што направи за да го надградиш бродот до максиум? Некако ко тој трофеј најдосаден ми се гледа за земање.
За бродот да го доведеш до макс ти требат многу ресурси,обично тие ресурси ги зедов со забивање во други поголеми бродови,значи не стрелање туку да се забиеш во нив и ти дава многу ресурси .за да го земеш тој трофеј мора се да ти е златно.еве како е кај мене .

IMG_20210201_234001262.jpg
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Od aplikacija na mobilen (kako poso region locked bese) li go gledas ili od konzolata?
Siteot ne mi go otvara.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Не знаев дека Контрол на основен РЅ4 и Сајберпанк се најдобри другари. Едвај.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Дечки имам проблем со конекцијата на ПС4. Не можам да се најавам на ПС нетворк профилот и да играм на интернет. Е сега користам мрежен кабел и пробав да го поврзам директно од модем во пс4 и така веднаш ме најави но не можи да се конектира до серверите. Пробав со хотспот и со хотспот си работи супер. Значи проблемот е или рутерот или провајдерот телекабел. Рутерот го ресетирав, го сетирав од ново и пак е исто. Има некој искуство слично, дали да купам нов рутер или треба да се бркам со овие од телекабел нова адреса да ми дадат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom