PlayStation 4

Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Пошто сум лаик за ова, имам ПС4про 1тб.
Проблемот е што појма немам како да дојдам до моментов да ми проработи сторот со купување игри и играње онлајн. Дали можам да симињам од торент игри и да ги играм итн.

Може некој степ бај степ туторијал или?
Јас бетер од тебе бев па сторот многу лесно му пристапив, креираш акаунт на psnetwork.. и чао.. а за торенти треба jailbrake , односно чипување , хакирање.. за тоа треба да платиш кај некој кој го работи тоа..
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Затоа ПЦ то му е мајката за игри со платена или без и цепај игри


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
а стварно ова нема пиратерија на пс4, мора се легално да се купуваат игрите?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Дечки ја купив Pes2020 физичка копија од нептун, го пишам ваучер кодот и вели дека е невалиден или истечен. Чаре :)?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дечки ја купив Pes2020 физичка копија од нептун, го пишам ваучер кодот и вели дека е невалиден или истечен. Чаре :)?
Мислиш лиценца број како ваучер ?? Пробај сите варијации ,а ако си пишал како што е пишано според ваучерот и пак нејќе тогаш пробај без цртичка и со мали букви и слично варијации и ако пак нејќе тогаш оди во нептун барај валиден ваучер


Sent from my iPad using Tapatalk
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
815
Поени од реакции
854
а стварно ова нема пиратерија на пс4, мора се легално да се купуваат игрите?
И јас како тебе размислував доста време дека условот за да купам конзола е да е хакната за да не плаќам за игри,ама тоа ми беше грешка.Од една страна ова ко пример мораш да го хакнуваш поново и поново плејстејшанот за да ги играш најновите игри оти од сони секој месец го пачуваат новиот хак од хакерите и се сомневам дека знаеш сам да хакираш пс4 па ќе мораш секој месец да го праќаш на некој шо знае да ти го хакнува и да му го полниш џебот,пример јас на времето ко дете плаќав за иксбокс 360 секој месец по 1500 денари за да ми го хакнат наново,за да можам да играм пиратерија,а од друга страна не примаш пачови за игрите со кои значително би се подобрил перформансот на игрите и неможеш со хакнат да играш онлине.Така да кога ќе видиш оригинал си е оригинал нити мораш да хакуваш на секое,пачови си течат автоматски си цепаш онлине милина и најбитното игрите се по 60 евра само кога ќе излезат после некој период им паѓа цената и уште на таа цена ако додадеш попуст за некој празник пример thanksgiving ќе ја купиш за 20 евра и помалку.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Добро бе колку време е потребно да свикне човек од маус и киборд на џојстик да гејма ? 3-4 дена пробувам се мачам.. малку godofwar малку fortnite .. како некоја баба да седнала да игра сум.. на год оф вор првиот бос ми останува со 80 посто хелт ми еба матер... на фортнајт еден стои на кровот ме пука 3 минути у место стои неможам да го погодам.. јебем ти џојстик јебем ти дуал шок... како играте бе плејстејшн луѓе ?
Богами и ја денеска земав пс4 со 3 игри немозам да играм ич на џојстик,дајдте препорака за чаре како да се игра полесно :D
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Богами и ја денеска земав пс4 со 3 игри немозам да играм ич на џојстик,дајдте препорака за чаре како да се игра полесно :D
Играј игри дизајнирани за џојстик како Килзоне
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Еден асолен туторијал нема на темава....за ПС4 зборам, дур има прашања за торенти за PS4 за к* не ја бива темава, ако некој ја креирал треба да има одговорност и да одговори на време...иде нова годинаа попусти фрчат и за игри и за PS+...чекам едно факин прашање 2 недели да одговори некој...затворете ја темава и признајте дека сте Аматери.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
355
И јас како тебе размислував доста време дека условот за да купам конзола е да е хакната за да не плаќам за игри,ама тоа ми беше грешка.Од една страна ова ко пример мораш да го хакнуваш поново и поново плејстејшанот за да ги играш најновите игри оти од сони секој месец го пачуваат новиот хак од хакерите и се сомневам дека знаеш сам да хакираш пс4 па ќе мораш секој месец да го праќаш на некој шо знае да ти го хакнува и да му го полниш џебот,пример јас на времето ко дете плаќав за иксбокс 360 секој месец по 1500 денари за да ми го хакнат наново,за да можам да играм пиратерија,а од друга страна не примаш пачови за игрите со кои значително би се подобрил перформансот на игрите и неможеш со хакнат да играш онлине.Така да кога ќе видиш оригинал си е оригинал нити мораш да хакуваш на секое,пачови си течат автоматски си цепаш онлине милина и најбитното игрите се по 60 евра само кога ќе излезат после некој период им паѓа цената и уште на таа цена ако додадеш попуст за некој празник пример thanksgiving ќе ја купиш за 20 евра и помалку.
Znaci koj ima pari i mu se davat za da kupuva nekolku igri na godina zaedno so subskripcijata na PS togas ne haknat PS e podobra opcija. Momentalniot hak (jailbreak) za ps e do firmware verzija 5.05 i mozat da se igrat igri izlezeni pred mart/april 2018 zaklucno so God of War. Znaci do tuka se sto e izlezeno moze da funkcionira vklucitelno apdejti za igrite i DLC-nja, primer God of War mozes da ja igras verzija 1.00 (day one) bidejkji ako ja apdejtiras igrata ke ti treba firmwer ponov od 5.05 za da ja igras, od druga strana pak na primer Uncharted 4 mozes da ja igras apdejtirana do 1.32 bidejkji e izlezena mnogu porano i u mebjuvreme ima apdejti sto se izlezeni pred mart/april 2018. Ponov hak (jailbreak) nema, odnosno nema kompleten barem ne sto e dostapen do javnost, polovicen WebKit exploit ima do verzija 6.73 na firmwerot na PS. Ako ne te interesira Multiplayer togas haknat PS ti e najdobro resenie bidejkji i do ovoj dostapen hak (jailbreak) imas isbor na povekje od 1000 igri. Hakot se aplicira na sekoe vklucuvanje na konzolata, koga ke izleze ponov hak mozes sam da si go stavis na tvojata konzola ne e nekoja filozofija i ne ti trebaat pari za toa. Ova go znam bidejkji imam PS4 Pro na 5.05. Se nadevam vi bev od korist. Pozdrav i srekjni praznici.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Еден асолен туторијал нема на темава....за ПС4 зборам, дур има прашања за торенти за PS4 за к* не ја бива темава, ако некој ја креирал треба да има одговорност и да одговори на време...иде нова годинаа попусти фрчат и за игри и за PS+...чекам едно факин прашање 2 недели да одговори некој...затворете ја темава и признајте дека сте Аматери.
Колку попуст даваш за клима ако ти кажам како да си купиш пс плус :P
 

Zona-X

БАБА РОГА
Член од
1 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Здраво,
Имам US account , ама никако неможам да извршам плаќење со МКД картичка, пробав и со paypal. Дали некој има платено и како е процедурата
Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom