PlayStation 4

Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Играм battlefield 4 multiplayer и ме нервира што некои противници се мноогу попрецизни па ме интересира дали сите на серверот играме од PS или има играчи од PC?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.502
Поени од реакции
788
Играм battlefield 4 multiplayer и ме нервира што некои противници се мноогу попрецизни па ме интересира дали сите на серверот играме од PS или има играчи од PC?
Има уреди кои ти овозможуваат да емулираш маус и типковница.
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
30
Поени од реакции
5
Да, јас, со лажен словенски пејпел и нлб картица може да се плати директно
Како можам да го направам ова?
Автоматски споено мислење:

Како можам да го направам ова?
Ми треба ПејПал на кој ќе можам да добијам пари а не само да испраќам.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.257
Поени од реакции
3.338
Како можам да го направам ова?
Автоматски споено мислење:


Ми треба ПејПал на кој ќе можам да добијам пари а не само да испраќам.
Не ти треба да примаш или испраќаш.

Треба пејпелот да биде словенечки, потоа го поврзуваш со NLB виза картичка македонска и на крај купуваш PS Plus директно од Плејстејшн. Значи на Пејпел немаш пари, туку кога ќе се направи трансакцијата, парите ќе ги повлечи директно од картица. Битно е само државите да ги погодиш, да имаш Пејпел словенечки, и акаунтот што го креираш на Плејстешн да биди исто словенечки
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.368
Поени од реакции
4.540
Не ти треба да примаш или испраќаш.

Треба пејпелот да биде словенечки, потоа го поврзуваш со NLB виза картичка македонска и на крај купуваш PS Plus директно од Плејстејшн. Значи на Пејпел немаш пари, туку кога ќе се направи трансакцијата, парите ќе ги повлечи директно од картица. Битно е само државите да ги погодиш, да имаш Пејпел словенечки, и акаунтот што го креираш на Плејстешн да биди исто словенечки
и што добиваш со словенечкиот ништо исто како бугарскиот тапа џонсон
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.257
Поени од реакции
3.338
и што добиваш со словенечкиот ништо исто како бугарскиот тапа џонсон
Добиваш Плејстешн плус статус со кој што можиш да играш онлајн игри, како што добиваш?
СРМ ја нема за избор, а доколку пробаш преку амерички акаунт потешко се купуваат гифт карти.

Затоа разговараме за најлесен начин за купување на PS Plus
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.368
Поени од реакции
4.540
Добиваш Плејстешн плус статус со кој што можиш да играш онлајн игри, како што добиваш?
СРМ ја нема за избор, а доколку пробаш преку амерички акаунт потешко се купуваат гифт карти.

Затоа разговараме за најлесен начин за купување на PS Plus
Која потешкотија коа преку Амазон можеш да купуваш без проблем гифт карти, кај што нема провизија и други работи како г2а и други.
Зборам за америчкиот како што правам јас 5та година по ред и нема никаков проблем.
Иначе ти можеш и амерички пејпал да направиш и стави наша картица без проблем ти функционира.
Еве успешно го акивирав пејпалот на пс сторе(амерички со наша картица)/.
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2018
Мислења
30
Поени од реакции
5
Не ти треба да примаш или испраќаш.

Треба пејпелот да биде словенечки, потоа го поврзуваш со NLB виза картичка македонска и на крај купуваш PS Plus директно од Плејстејшн. Значи на Пејпел немаш пари, туку кога ќе се направи трансакцијата, парите ќе ги повлечи директно од картица. Битно е само државите да ги погодиш, да имаш Пејпел словенечки, и акаунтот што го креираш на Плејстешн да биди исто словенечки
Тоа сакав да прашам како можам да направам словенски акаунт?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.257
Поени од реакции
3.338
Која потешкотија коа преку Амазон можеш да купуваш без проблем гифт карти, кај што нема провизија и други работи како г2а и други.
Зборам за америчкиот како што правам јас 5та година по ред и нема никаков проблем.
Иначе ти можеш и амерички пејпал да направиш и стави наша картица без проблем ти функционира.
Еве успешно го акивирав пејпалот на пс сторе(амерички со наша картица)/.
Можеби постојат и други методи. Кога јас пробував да купам гифт карта беа во сите продавници распродадени и немаше ништо. Ни на амазон ни никаде и се откажав.
Сета среќа нека има и други методи, подобро за нас.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
66
Кој игри ќе бидат додадени на PS NOW во
месец февруари?? Никаде нема информација.Само за PS Plus имаат објавено.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.544
Поени од реакции
786
Чипување не постои за ПС4, единствен предуслов да играш такви игри е да конзолата биде на фирмвер верзија 5.05/5.07 или постар, останатото можеш сам да го средиш. Поздрав.
За ПС4 мора да се купуваат само оригинал игри ?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.408
Поени од реакции
1.357
Dechki, imam opcija da kupam od Grcija ps4 500gb so rachka za 230 eur a i plus tax free, bi izgleglo okolu 190eur. Se isplati li ? Isto sakam sa prasham za ps+ i za igri kako fifa20 i neso slicno kako odat so ceni i od kaj gi kupuvate? Pozdrav

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.422
Поени од реакции
46.058
Dechki, imam opcija da kupam od Grcija ps4 500gb so rachka za 230 eur a i plus tax free, bi izgleglo okolu 190eur. Se isplati li ? Isto sakam sa prasham za ps+ i za igri kako fifa20 i neso slicno kako odat so ceni i od kaj gi kupuvate? Pozdrav

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Јас земав минатава година за блек фрајдеј, па еве од досегашното искуство...

Направив амерички акаунт, треба само да внесеш некоја постоечка адреса од таму, ќе најдеш на гугл секако. Не можеш директно да поврзеш картичка, затоа што мора да е америчка, па пари на акаунтот внесуваш преку гифт кардс кои ги купуваш од амазон. Јас зимам од тука. Купуваш на амазон, ти стига код на мејл, па кодот го внесуваш на ПС акаунтот и ги добиваш таму парите.

Е сега за игри еве ти линк од ПС Стор, па можеш да си разгледаш. Мене ми се погоди тајмингот затоа што имаше големи попусти за Блек Фрајдеј, а потоа и новогодишни, па земав ФИФА за 30 долари, Спајдермен за 20, Анчартед 1,2,3 за 10 и слично. Не знам дали низ цела година има некакви попусти, дека еве сега гледам пак има нешто.
ПС+ не се решив да земам, ама секако се исплати затоа што секој месец добиваш по две игри гратис се додека ти е активна претплатата.

Еден детал за купувањето игри е што ако сакаш на пример игра од 20 долари да земеш, мора да земеш купон од 30 долари затоа што цените им се без ддв, што ти го пресметуваат при плаќање, па на пример за игра од 19.99 ќе треба да платиш да речеме 21 долар.
А има и група на фејсбук, PS4 Macedonia кај што луѓе продаваат и мењаат игри, па можеш и од таму по нешто да начекаш за помала цена.

Тоа се мислам најбитните информации. Дали се исплати секако зависи и од тебе, колку имаш желба за играње. Годинава ќе излага и ПС5, ама секако ќе продолжи ппддршката за четворката. Јас на пример немав ништо сериозно играно 5-6 години, па сега ги играм плејстејшн ексклузививе, има стварно ептен добри игри.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.368
Поени од реакции
4.540
Јас земав минатава година за блек фрајдеј, па еве од досегашното искуство...

Направив амерички акаунт, треба само да внесеш некоја постоечка адреса од таму, ќе најдеш на гугл секако. Не можеш директно да поврзеш картичка, затоа што мора да е америчка, па пари на акаунтот внесуваш преку гифт кардс кои ги купуваш од амазон. Јас зимам од тука. Купуваш на амазон, ти стига код на мејл, па кодот го внесуваш на ПС акаунтот и ги добиваш таму парите.

Е сега за игри еве ти линк од ПС Стор, па можеш да си разгледаш. Мене ми се погоди тајмингот затоа што имаше големи попусти за Блек Фрајдеј, а потоа и новогодишни, па земав ФИФА за 30 долари, Спајдермен за 20, Анчартед 1,2,3 за 10 и слично. Не знам дали низ цела година има некакви попусти, дека еве сега гледам пак има нешто.
ПС+ не се решив да земам, ама секако се исплати затоа што секој месец добиваш по две игри гратис се додека ти е активна претплатата.

Еден детал за купувањето игри е што ако сакаш на пример игра од 20 долари да земеш, мора да земеш купон од 30 долари затоа што цените им се без ддв, што ти го пресметуваат при плаќање, па на пример за игра од 19.99 ќе треба да платиш да речеме 21 долар.
А има и група на фејсбук, PS4 Macedonia кај што луѓе продаваат и мењаат игри, па можеш и од таму по нешто да начекаш за помала цена.

Тоа се мислам најбитните информации. Дали се исплати секако зависи и од тебе, колку имаш желба за играње. Годинава ќе излага и ПС5, ама секако ќе продолжи ппддршката за четворката. Јас на пример немав ништо сериозно играно 5-6 години, па сега ги играм плејстејшн ексклузививе, има стварно ептен добри игри.
зборуваш за дигитални игри ова што ти го повлеков болдираното?
Ако да тогаш си ја промашил државата при внес, затоа што некои УС држави пресметуваат данок некои не,смени си ја државата, јас сум на Орегон и немам никави дополнителни давачки колку кошта играта толку плакаш.
 
На врв Bottom