PlayStation 4

Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.872
Поени од реакции
2.436
Ништо од Black Friday попустот во Галерија во Сити Мол. Дале попуст само на една конзола и тоа само на таа од 500Гб.

Од Black Friday ни Б немаше ни кај нив ни општо низ цел Сити Мол.
Имаше попуст на про-то за блек фрајдеј во четвртоко. Не дочека петок, се потроши, не успеав да стасам :(
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
134
Поени од реакции
120
Имаше попуст на про-то за блек фрајдеј во четвртоко. Не дочека петок, се потроши, не успеав да стасам :(
Само 10 парчиња беа пуштени на продажба. Од нив 3 им беа дадени на анхоч, кои дали воопшто и ги имале физички на лагер. Така да на ниво на цела мк Имало од 7-10 парчиња.Нека помине некој ден од блекфрајдеј и ќе видиш како ќе ги има на лагер. Нормално по цена од 25-26000 денари.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.872
Поени од реакции
2.436
Само 10 парчиња беа пуштени на продажба. Од нив 3 им беа дадени на анхоч, кои дали воопшто и ги имале физички на лагер. Така да на ниво на цела мк Имало од 7-10 парчиња.Нека помине некој ден од блекфрајдеј и ќе видиш како ќе ги има на лагер. Нормално по цена од 25-26000 денари.
Ги имаше во Нептун, по 1-2 во доста продавници, но се распродадоа одма, а беа по цена од 18900 за про верзија, 6000 попуст.

Сега ги има во Сетек, се да му ебам, на блек фрајдеј со попуст(зголемување) од 28000 на 24000 со игра од 2018 која не вреди ни 1000 денари.
Дај боже никогаш да не ги продадат

1575302730364.png
 
Член од
22 август 2013
Мислења
145
Поени од реакции
47
Од 500Гб се тие. Од 1Тб што не дадоа таков добар попуст...
Е аман бе, ако не ти стигаат 500GB, купи си поголем диск за некоја илјадарка плус и смени го, па продај го тој од 500GB.

Сите понуди низ цел свет беа приближно 200$/€ за PS4 500GB, односно споредливи со понудата кај нас. Другите комбинации (1TB, Pro, со игри или 2 DS4) беа споредливо поскапи.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
134
Поени од реакции
120
Ги имаше во Нептун, по 1-2 во доста продавници, но се распродадоа одма, а беа по цена од 18900 за про верзија, 6000 попуст.

Сега ги има во Сетек, се да му ебам, на блек фрајдеј со попуст(зголемување) од 28000 на 24000 со игра од 2018 која не вреди ни 1000 денари.
Дај боже никогаш да не ги продадат

Прегледај го приврзокот 224109
Остај што се скапи. Како што им се стари којзнае и дали им работат воопшто на Сетек.
Инаку Најдобри цени во Мк за PlayStation имаат овиеи понекогаш овие


Исто понекогаш може да се најде и во PSX GameShop во Буњаковец за добри пари малку играна конзола.

Се другово си нема врска.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.872
Поени од реакции
2.436
Остај што се скапи. Како што им се стари којзнае и дали им работат воопшто на Сетек.
Инаку Најдобри цени во Мк за PlayStation имаат овиеи понекогаш овие


Исто понекогаш може да се најде и во PSX GameShop во Буњаковец за добри пари малку играна конзола.

Се другово си нема врска.
Првите имаат добра понуда, вторите последна објава во 2018 :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
4.914
Поени од реакции
4.018
Добро бе колку време е потребно да свикне човек од маус и киборд на џојстик да гејма ? 3-4 дена пробувам се мачам.. малку godofwar малку fortnite .. како некоја баба да седнала да игра сум.. на год оф вор првиот бос ми останува со 80 посто хелт ми еба матер... на фортнајт еден стои на кровот ме пука 3 минути у место стои неможам да го погодам.. јебем ти џојстик јебем ти дуал шок... како играте бе плејстејшн луѓе ?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.273
Поени од реакции
649
Добро бе колку време е потребно да свикне човек од маус и киборд на џојстик да гејма ? 3-4 дена пробувам се мачам.. малку godofwar малку fortnite .. како некоја баба да седнала да игра сум.. на год оф вор првиот бос ми останува со 80 посто хелт ми еба матер... на фортнајт еден стои на кровот ме пука 3 минути у место стои неможам да го погодам.. јебем ти џојстик јебем ти дуал шок... како играте бе плејстејшн луѓе ?
За Фортнајт ти нема помош и други ФПС игрици каде се бара Брзина, за 3рд персон игри каде нема или има малку пукање е супер, на пример Год оф вор, Скајрим, Асасинс Крид, ТЛОУ. Дури е и препорачливо, сега ни не можам да замислам како сум играл Скајрим на тестатура, колку е поопуштено на џојстик.
 
На врв Bottom