PlayStation 4

Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.257
Поени од реакции
3.340
Ништо од Black Friday попустот во Галерија во Сити Мол. Дале попуст само на една конзола и тоа само на таа од 500Гб.

Од Black Friday ни Б немаше ни кај нив ни општо низ цел Сити Мол.
Имаше попуст на про-то за блек фрајдеј во четвртоко. Не дочека петок, се потроши, не успеав да стасам :(
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
172
Поени од реакции
173
Имаше попуст на про-то за блек фрајдеј во четвртоко. Не дочека петок, се потроши, не успеав да стасам :(
Само 10 парчиња беа пуштени на продажба. Од нив 3 им беа дадени на анхоч, кои дали воопшто и ги имале физички на лагер. Така да на ниво на цела мк Имало од 7-10 парчиња.Нека помине некој ден од блекфрајдеј и ќе видиш како ќе ги има на лагер. Нормално по цена од 25-26000 денари.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.257
Поени од реакции
3.340
Само 10 парчиња беа пуштени на продажба. Од нив 3 им беа дадени на анхоч, кои дали воопшто и ги имале физички на лагер. Така да на ниво на цела мк Имало од 7-10 парчиња.Нека помине некој ден од блекфрајдеј и ќе видиш како ќе ги има на лагер. Нормално по цена од 25-26000 денари.
Ги имаше во Нептун, по 1-2 во доста продавници, но се распродадоа одма, а беа по цена од 18900 за про верзија, 6000 попуст.

Сега ги има во Сетек, се да му ебам, на блек фрајдеј со попуст(зголемување) од 28000 на 24000 со игра од 2018 која не вреди ни 1000 денари.
Дај боже никогаш да не ги продадат

1575302730364.png
 
Член од
22 август 2013
Мислења
149
Поени од реакции
48
Од 500Гб се тие. Од 1Тб што не дадоа таков добар попуст...
Е аман бе, ако не ти стигаат 500GB, купи си поголем диск за некоја илјадарка плус и смени го, па продај го тој од 500GB.

Сите понуди низ цел свет беа приближно 200$/€ за PS4 500GB, односно споредливи со понудата кај нас. Другите комбинации (1TB, Pro, со игри или 2 DS4) беа споредливо поскапи.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
172
Поени од реакции
173
Ги имаше во Нептун, по 1-2 во доста продавници, но се распродадоа одма, а беа по цена од 18900 за про верзија, 6000 попуст.

Сега ги има во Сетек, се да му ебам, на блек фрајдеј со попуст(зголемување) од 28000 на 24000 со игра од 2018 која не вреди ни 1000 денари.
Дај боже никогаш да не ги продадат

Прегледај го приврзокот 224109
Остај што се скапи. Како што им се стари којзнае и дали им работат воопшто на Сетек.
Инаку Најдобри цени во Мк за PlayStation имаат овиеи понекогаш овие


Исто понекогаш може да се најде и во PSX GameShop во Буњаковец за добри пари малку играна конзола.

Се другово си нема врска.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.257
Поени од реакции
3.340
Остај што се скапи. Како што им се стари којзнае и дали им работат воопшто на Сетек.
Инаку Најдобри цени во Мк за PlayStation имаат овиеи понекогаш овие


Исто понекогаш може да се најде и во PSX GameShop во Буњаковец за добри пари малку играна конзола.

Се другово си нема врска.
Првите имаат добра понуда, вторите последна објава во 2018 :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.446
Поени од реакции
5.392
Добро бе колку време е потребно да свикне човек од маус и киборд на џојстик да гејма ? 3-4 дена пробувам се мачам.. малку godofwar малку fortnite .. како некоја баба да седнала да игра сум.. на год оф вор првиот бос ми останува со 80 посто хелт ми еба матер... на фортнајт еден стои на кровот ме пука 3 минути у место стои неможам да го погодам.. јебем ти џојстик јебем ти дуал шок... како играте бе плејстејшн луѓе ?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.502
Поени од реакции
788
Добро бе колку време е потребно да свикне човек од маус и киборд на џојстик да гејма ? 3-4 дена пробувам се мачам.. малку godofwar малку fortnite .. како некоја баба да седнала да игра сум.. на год оф вор првиот бос ми останува со 80 посто хелт ми еба матер... на фортнајт еден стои на кровот ме пука 3 минути у место стои неможам да го погодам.. јебем ти џојстик јебем ти дуал шок... како играте бе плејстејшн луѓе ?
За Фортнајт ти нема помош и други ФПС игрици каде се бара Брзина, за 3рд персон игри каде нема или има малку пукање е супер, на пример Год оф вор, Скајрим, Асасинс Крид, ТЛОУ. Дури е и препорачливо, сега ни не можам да замислам како сум играл Скајрим на тестатура, колку е поопуштено на џојстик.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
418
Дечки, како да ставам пари на ПС? Купив нов сега на Црн Петок, сакам да купувам игри од Стор и да вклучам да играм онлајн.

Акаунтот ми е УК.

Дајте линк од ибеј ако имате...битно ли е дали гифт кард е во британски фунти или УС долари? Можам да купам УСД 20 и да ја вклучам иако акаунтот ми е УК?

Бидејќи веќе направив УК акаунт, може ли да направам нов УС акант?

фала на инфо, позз.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Дечки, како да ставам пари на ПС? Купив нов сега на Црн Петок, сакам да купувам игри од Стор и да вклучам да играм онлајн.

Акаунтот ми е УК.

Дајте линк од ибеј ако имате...битно ли е дали гифт кард е во британски фунти или УС долари? Можам да купам УСД 20 и да ја вклучам иако акаунтот ми е УК?

Бидејќи веќе направив УК акаунт, може ли да направам нов УС акант?

фала на инфо, позз.
Битно е гифт карт да ти е за земјата од акаунтот.
Според мене најдобро е да имаш УС акаунт пошо најголеми попусти даваат.
Јас гифт карт земам од https://www.pcgamesupply.com/
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.446
Поени од реакции
5.392
Море за 19 еу си зедов Doom и Wolfenstein the new colossus bundle ... фифа 19 половна за 10еу од едно детенце.. плус god of war од gamestop за 13еу .. и мислам дека е доста.. и така 500гб хард се напунија од факин 5 игри... а да и destiny ја почнав при бидејчи е фри , ми лајк ит... имам месеци тепање досадни часови... у просек ми се збира пола час до 1 најмногу.. јебем ти гејмеро... био сам некад... мислев пак може да нурнам .. ама тешко , остаревме .
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
27 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
418
Битно е гифт карт да ти е за земјата од акаунтот.
Според мене најдобро е да имаш УС акаунт пошо најголеми попусти даваат.
Јас гифт карт земам од https://www.pcgamesupply.com/
фала, се снајдов. УС акаунт и гифт кард. Него, како може една игра за УК акаунт да е 7 фунти а на УС акаунт да е 50 долари? :)
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
850
Од ко го зедов Ps4 Proto немам седнато една игра да изиграм,жими едно поглавие од Uncharted 4 шо изиграв и толку.Ќе земам боледување,само за да видам аир од плејстејшанот,иначе вака не ја бива.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.533
Поени од реакции
837
Пошто сум лаик за ова, имам ПС4про 1тб.
Проблемот е што појма немам како да дојдам до моментов да ми проработи сторот со купување игри и играње онлајн. Дали можам да симињам од торент игри и да ги играм итн.

Може некој степ бај степ туторијал или?
 
На врв Bottom