PlayStation 4

Член од
13 март 2010
Мислења
320
Поени од реакции
386
Здраво,
Имам US account , ама никако неможам да извршам плаќење со МКД картичка, пробав и со paypal. Дали некој има платено и како е процедурата
Поздрав
не можиш да платиш со МКД картичка или пејпал, треба да купиш ваучер онлајн јас најчесто купувам преку g2a.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.448
Поени од реакции
766
Дали некој има пробано земја Словенија и картичка од Нлб. Или пејпал од Словенија поврзани со картичка од Нлб на Словенски акаунт?
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.873
Поени од реакции
45.010
Здраво,
Имам US account , ама никако неможам да извршам плаќење со МКД картичка, пробав и со paypal. Дали некој има платено и како е процедурата
Поздрав
Како што ти кажаа, купи си гифт кард и внеси го кодот. Директно не можеш со картица. Јас купувам од тука.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.134
Поени од реакции
3.048
Дали некој има пробано земја Словенија и картичка од Нлб. Или пејпал од Словенија поврзани со картичка од Нлб на Словенски акаунт?
Да, јас, со лажен словенски пејпел и нлб картица може да се плати директно
 

Strelec

Недостижен
Член од
9 јануари 2006
Мислења
4.398
Поени од реакции
4.760
Здраво,
Имам US account , ама никако неможам да извршам плаќење со МКД картичка, пробав и со paypal. Дали некој има платено и како е процедурата
Поздрав
Da si ziv i zdrav za prasanjevo...
Kolku sto znam i se imam informirano von temava....koga pravis pfofil nemas izbor za MK, pa moras da kreiras profil dali od USA ili UK ( a sto e podobro USA ili Uk od murtonive na temava nedobivme odgovor). Bilo kakov profil i da kreiras na toj profil nemozes da dodades kreditna kartica od Mk i vtorpat si zajeb.
PS plus kredit mozes da kupis samo od drugi sajtovi sto nemaat nikakva vrska so PSstore.
A okulu hakiranjeto na PS4 postot zavisno firmwarot....mozda e najdobriot post na temava, ama ne bi rizikuval do tolku(iskreno ne se razbiram do toj stepen) na skratena postapka za info imam zboreno so deckoto od Bunjakovec koj kazuva deka piraterija za PS4 dosega ne e izmislena, moze samo ban na online igranje da zarabotite i konzolata da vi ja ebaat .
Za PS+ od 2500den nemam namera da se zamaram i da hakiram konzola ako za tie 50evra imam bezpari igri koi vredat realno nad 800$
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.013
Поени од реакции
4.323
Здраво,
Имам US account , ама никако неможам да извршам плаќење со МКД картичка, пробав и со paypal. Дали некој има платено и како е процедурата
Поздрав
Не можиш никако да платиш со мк картичка, мора гифт кард да си купиш и да го искористиш кодот
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.538
Поени од реакции
785
Дали може ПС4 купен од Германија некаде во МК да се чипува за пиратски игри или мора оригинал да се купуваат игри ?
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.174
Поени од реакции
2.396
Има некој искуство со купување на ПС4 од ekupi.mk?
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
182
Поени од реакции
149
Дали може ПС4 купен од Германија некаде во МК да се чипува за пиратски игри или мора оригинал да се купуваат игри ?
Чипување не постои за ПС4, единствен предуслов да играш такви игри е да конзолата биде на фирмвер верзија 5.05/5.07 или постар, останатото можеш сам да го средиш. Поздрав.
 

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
777
Поени од реакции
850

Strelec

Недостижен
Член од
9 јануари 2006
Мислења
4.398
Поени од реакции
4.760
Konecno go staviv PS4 vo funkcija kupen Juli mesec
Kreirav UK accaunt, so PostalCode iskoristen odovde www.fakeaddressgenerator.com i posocen na temava, fala na @123456
od igri za beZplatno kako za proba simnati Fortnite i World of Warships. 4K i HDR ukljuceno smooth leta gejmingot doma maliov radosti do nebo :D
Fortnite koga se igra multiplayer gore pisuva Europe (valjda serverot e ova...neznam dali e isto so USA Account, zasega leta iako netov ne e nesto)
Sea se mislam za PS Plus od kade da zemam
Galerija odma otpagja
PS Plus 365dena vo galerija kosta 60evra (baska nema na zaliha i nema opis za koja zemja e)

Ps Plus 365 na G2A za UK ima za 46.99evra.

Prasanjeto mi e zasto go pisuva ona Can't Activate in Macedonia....verovatno samo mi ja cita IP adresata deka sum od MK ili ova znaci deka nema da moze da ja aktiviram?
PSPlus1.jpg
Da zimam ili nema da moze da ja aktiviram?

I ona dole me buni...na klik na View All Offers ima i za poeftino...pa tuka ima drugi ceni od prodavaci ko ALiexpress....ko od privatni prodavaci da se prodavaat pa komu ide, kaj nekoj ke fati kodot kaj nekoj ne ?
PSPlus2.jpg
Se mislam na ovoj Manytrades da mu platam, samo da ne go jadam kako Germanecov na koj mu ispratil veke iskoristen kod ?
PSPlus3.jpg
 
Последно уредено:
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.979
Поени од реакции
5.416
@Strelec

Гледај го знаменцето на PS Plus картичката, тоа во Галерија е UK. Ако имаш UK акаунт, ќе можеш да ја активираш. Тоа на G2А што го гледаш е исто UK и ќе можеш да ја активираш. Пишува дека не може да се активира во Македонија зашто не е за македонски акаунт (а не ни може да се направи македонски акаунт). Кога купуваш од G2A, секогаш гледај што поголем процент на позитивен фидбек да има продавачот, така е помала шансата да бидеш заебан. Подобро земи од тој со 99% фидбек, не вреди за 4 евра да ризикуваш.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
2.134
Поени од реакции
3.048
Да, јас, со лажен словенски пејпел и нлб картица може да се плати директно
Da si ziv i zdrav za prasanjevo...
Kolku sto znam i se imam informirano von temava....koga pravis pfofil nemas izbor za MK, pa moras da kreiras profil dali od USA ili UK ( a sto e podobro USA ili Uk od murtonive na temava nedobivme odgovor). Bilo kakov profil i da kreiras na toj profil nemozes da dodades kreditna kartica od Mk i vtorpat si zajeb.
PS plus kredit mozes da kupis samo od drugi sajtovi sto nemaat nikakva vrska so PSstore.
A okulu hakiranjeto na PS4 postot zavisno firmwarot....mozda e najdobriot post na temava, ama ne bi rizikuval do tolku(iskreno ne se razbiram do toj stepen) na skratena postapka za info imam zboreno so deckoto od Bunjakovec koj kazuva deka piraterija za PS4 dosega ne e izmislena, moze samo ban na online igranje da zarabotite i konzolata da vi ja ebaat .
Za PS+ od 2500den nemam namera da se zamaram i da hakiram konzola ako za tie 50evra imam bezpari igri koi vredat realno nad 800$
Направи вака, плаќаш директно на Сони и не се замараш
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
193
Поени од реакции
354
@Strelec

Гледај го знаменцето на PS Plus картичката, тоа во Галерија е UK. Ако имаш UK акаунт, ќе можеш да ја активираш. Тоа на G2А што го гледаш е исто UK и ќе можеш да ја активираш. Пишува дека не може да се активира во Македонија зашто не е за македонски акаунт (а не ни може да се направи македонски акаунт). Кога купуваш од G2A, секогаш гледај што поголем процент на позитивен фидбек да има продавачот, така е помала шансата да бидеш заебан. Подобро земи од тој со 99% фидбек, не вреди за 4 евра да ризикуваш.
Игнорирај ја пораката на G2A. Гледа дека си од различна локација за која е картичката и затоа ја покажува таа порака. Јас од таму купувам цело време гифт картички за US акаунт.
 
На врв Bottom