PlayStation 4

Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
4.983
Тој начин воопшто не е безбеден според мене. Прашање на време е до кога ќе ги имаш.
Нека ти каже @Дон Џелатимус :)
Зашто да не е безбеден? Фантомите едино ги зафркнаа после последниот Update престанаа да им функционираат игрите и им ги заклучија инаку што се однесува до тие што се Носители и Гости немаат гајле. Дигитално купена игра која се дели на двајца. Не гледам тука ништо нелегално за нешто што сум го купил на PSN
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Зашто да не е безбеден? Фантомите едино ги зафркнаа после последниот Update престанаа да им функционираат игрите и им ги заклучија инаку што се однесува до тие што се Носители и Гости немаат гајле. Дигитално купена игра која се дели на двајца. Не гледам тука ништо нелегално за нешто што сум го купил на PSN
Sekako deka nema nisto nelegalno, no jas kako secundary gazda i vo sopstvenost na userot i passot, ti od kade ke bides siguren deka jas istiot toj acc nema da go napravam primaren na mojot ps so toa sto tebe ke te izbrise od primary acc?
Problemot e sto ne si zastiten i kako so kazav pogore na drugarceto nekolku igri mu pojdoja po voda. Pricina seuste nepoznata.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
4.983
Е Ок тоа е веќе ствар на доверба... се разбира дека со деца маштејнца не се срка... Тоа функционира во добро уходан community кој го цени бенефитот од тој начин на купување или непорседно помеѓу добро познати ликови....
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Јас ги имам земено од ибеј call of duty advanced warfare пред шест седум месеци за 800 ден, И гта за илјадарка :D Досега немам проблем.
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
6
Sekako deka nema nisto nelegalno, no jas kako secundary gazda i vo sopstvenost na userot i passot, ti od kade ke bides siguren deka jas istiot toj acc nema da go napravam primaren na mojot ps so toa sto tebe ke te izbrise od primary acc?
Problemot e sto ne si zastiten i kako so kazav pogore na drugarceto nekolku igri mu pojdoja po voda. Pricina seuste nepoznata.
Не си баш во право. Ти праќаат преку мејл user name и password се правиш нов user и го активираш како примарен. Ја наоѓаш играта во Library ја симнуваш , се одлогируваш од тој user и се логираш на својот и си фураш. Се додека на тој аккаунт си примарен неможе да те зафркнат. Е сега правам муабет за примарен, има и поефтина варијаната со секундарен...е тоа е друга песна
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Секундарниот е тој повеќе што е главен.
Во секој момент може да стане примарен :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Не си баш во право. Ти праќаат преку мејл user name и password се правиш нов user и го активираш како примарен. Ја наоѓаш играта во Library ја симнуваш , се одлогируваш од тој user и се логираш на својот и си фураш. Се додека на тој аккаунт си примарен неможе да те зафркнат. Е сега правам муабет за примарен, има и поефтина варијаната со секундарен...е тоа е друга песна
Ги имав така FIFA 15, UFC и The Crew. Ги играв околу 5 месеци се беше ок и еднаш пуштам PS и трите беа заклучени. Бараше да се логираш со јузерот кој што ти го дават.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Ги имав така FIFA 15, UFC и The Crew. Ги играв околу 5 месеци се беше ок и еднаш пуштам PS и трите беа заклучени. Бараше да се логираш со јузерот кој што ти го дават.
И не им пиша на тие што ти ги продале игрите дека имаш проблем?[DOUBLEPOST=1434462247][/DOUBLEPOST]Ова е добро двајца со пс4 купувате игри и ги делите доста поевтино доага, а кај xbox one го има ова?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
И не им пиша на тие што ти ги продале игрите дека имаш проблем?[DOUBLEPOST=1434462247][/DOUBLEPOST]Ова е добро двајца со пс4 купувате игри и ги делите доста поевтино доага, а кај xbox one го има ова?
Trite igri mi bea od razlicen seller. I trite naednas se zaklucija, mozes da vidas deka na vakvi prodavaci brzo im brisat akauntite. Na dvujca od trojcata im gi nemase akauntite uste prviot mesec.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
6
Ги имав така FIFA 15, UFC и The Crew. Ги играв околу 5 месеци се беше ок и еднаш пуштам PS и трите беа заклучени. Бараше да се логираш со јузерот кој што ти го дават.
Ако си се логирал пак на тој аккаунт или си го избришал, тогаш сигурно игрите ке ти бидат заклучени, во спротивно можеш да исконтактираш со нив и да ти дадат нов пасворд. Е сега тоа што ме интересира е следново...како успеваат да ги продаваат игрите преку примарен аккаунт, мора да има некоја финта бидејки многу пари се вртат. Од дечките кај што ја купив Witcher 3 за еден ден скоро 56 копии имаа продадено , пута 20 евра.....you do the math ..
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ако си се логирал пак на тој аккаунт или си го избришал, тогаш сигурно игрите ке ти бидат заклучени, во спротивно можеш да исконтактираш со нив и да ти дадат нов пасворд. Е сега тоа што ме интересира е следново...како успеваат да ги продаваат игрите преку примарен аккаунт, мора да има некоја финта бидејки многу пари се вртат. Од дечките кај што ја купив Witcher 3 за еден ден скоро 56 копии имаа продадено , пута 20 евра.....you do the math ..
Ni se logirav ni akaunt izbrisav. Se igraa 4-5 meseci i eden den obicno pustanje na PS site bea zakluceni. 5 meseci nisto ne smeniv, isto kako i toj den.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
6
Чудно...пробај исконтактирај преку мејл од кај сто ти ги пратиле информациите за акаунтите. Како и да е ова испаѓа најефтина варијанта пред се, иако може двајца по пола да ја купат и преку gameshare да ја играат.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Чудно...пробај исконтактирај преку мејл од кај сто ти ги пратиле информациите за акаунтите. Како и да е ова испаѓа најефтина варијанта пред се, иако може двајца по пола да ја купат и преку gameshare да ја играат.
Да, и мене ми беше чудно како така наеднаш се заклучени. Да беа од еден продавач ќе кажеш ајде од него е, ама сите се различни. И од тогаш се се помалку вакви продавачи. И да, оваа е најефтина варијанта.
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
100
Поени од реакции
13
Да се пофалам и овде, вчера го сефтосав, со Witcher 3.

Во меѓувреме симнувам демоа за Final Fantasy...
So far, so great! :cool:
Извини да прашам: игрите откаде ги пазари? Кај нас тука во МК или...? За The Witcher видов дека ја имаат во ПанЕвропа ама другиве...
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Јас ги имам земено од ибеј call of duty advanced warfare пред шест седум месеци за 800 ден, И гта за илјадарка :D Досега немам проблем.
Сам си го барав. Педерот ми смени пасворд на ГТА и толку од нејзе. Илјадарка за два-три месеци играње :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom