PlayStation 4

Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Jas se mislam, ama pa ja nema crash ili pes, tie kako bi gi igral? Nub sum, neam ps, pa zatoa moze e glupo prashanjevo.
Па ваљда ќе излезе за скоро време нешто како крак или што знам, само прашање е дали ќе може да се користи без последици. И јас сум нуб за вакви работи, некој поупатен ваљда ќе ни каже точно :D
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Па ваљда ќе излезе за скоро време нешто како крак или што знам, само прашање е дали ќе може да се користи без последици. И јас сум нуб за вакви работи, некој поупатен ваљда ќе ни каже точно :D
Повеќе ви се исплати да си земете половен PSOne на пазар 3 и реклама 5 ги има по 1500-2000 денари плус чипиран е, два џојстика и може да си "режете" игри на CD, јас така планирам :D[DOUBLEPOST=1547078485][/DOUBLEPOST]Btw ако е некој заинтересиран за gameshare на PS4 нека ми пише ги имам BF1 и NBA LIVE19... Без scam хаха
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Ако ви е за CTR, почекајте, ќе излези и за на пц. Ваљда в година, али подбро така него она да го купите за џабе.
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Дечки вчера влегов за првпат во светот на PS купив PS4. Сакам да прашам за полнење на контролерите. Со PS доаѓа еден кабел за полнење и за полнење на еден контролер ми е јасно со поврзување ставање на ps во сејвинг мод итн. Е сега прашањето ми е дали со кабел од полнач за телефон можам да го полнам и вториот контролер во исто време на другиот usb port и дали тоа би можело да ја оштети батеријата на контролерот?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Дечки вчера влегов за првпат во светот на PS купив PS4. Сакам да прашам за полнење на контролерите. Со PS доаѓа еден кабел за полнење и за полнење на еден контролер ми е јасно со поврзување ставање на ps во сејвинг мод итн. Е сега прашањето ми е дали со кабел од полнач за телефон можам да го полнам и вториот контролер во исто време на другиот usb port и дали тоа би можело да ја оштети батеријата на контролерот?
Можеш, нема потреба преку пс4 портовите да го полниш него дирекно на пуњач стави ги
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не зборете од ракав за нешто што немате искуство.

На полнач во никој случај, освен ако сакаш да ја оштетиш матичната на џестикот.
Кабелот од полначот можеш да го користеш, али никако струја од штекер освен ако купеш официјален stand па он да си ја редуцира струјата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Не зборете од ракав за нешто што немате искуство.

На полнач во никој случај, освен ако сакаш да ја оштетиш матичната на џестикот.
Кабелот од полначот можеш да го користеш, али никако струја од штекер освен ако купеш официјален stand па он да си ја редуцира струјата.
2 години ги полнам на полнач, за какво искуство кажуваш џоистиците уште се во функција
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Не зборете од ракав за нешто што немате искуство.

На полнач во никој случај, освен ако сакаш да ја оштетиш матичната на џестикот.
Кабелот од полначот можеш да го користеш, али никако струја од штекер освен ако купеш официјален stand па он да си ја редуцира струјата.
Исто мислење делиме
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
2 години ги полнам на полнач, за какво искуство кажуваш џоистиците уште се во функција
Друже прашање на време е кога ќе ти рикнат. Батеријата нема гајле, матичната да. Полначот им пушта многу повеќе струја него усб портот (поготово фаст чарџ полначиве) и со текот на времето ќе рикне некој отпорник (или како и да се викаат тие црните внатре) на матичната.
Ова ти го зборам од лично искуство, е сега ти ако мислеш инаку, слободно продолжи да ги полниш на штекер.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.342
Поени од реакции
4.951
Да може со полнач, ама не со секаков. Исто 3 години полнам DS4 контролер на полнач од мобилен.


Горе лево ќе ти го прегори контролерот.
Доле десно ќе го наполни за 30-40мин.

Разликата е што USB 2.0 e 5V / 500 mA додека USB 3.0 е 5V / 900 mA. Dualshock 4 влече 5V / 800mA
E сега некад не играм и по месец дена али кога ќе присакам ме пречекува контролер со скоро празна батерија.
Имам
Опција а) Да се куравам Саат и кусур да држам контролер на USB 3.0 порт било да е тоа на PS4/PC....
Опција б) Да стаам на полнач директ да се наполни за 40мин.
Малку и едукација:
Amperage
Many people are confused by amperage ratings and what they mean when it comes to power supplies and replacements.

The amperage rating is the maximum amount of power it can supply.

One way to look at it is as if amperage were “taken” (often referred to as “drawn”, as in pulling) by the device being powered. That device will only draw as much amperage as it needs to perform whatever it’s doing. Your computer will use more power, in the form of higher amperage draw, when it’s working hard than when it’s not. (Voltage remains the same regardless.)

Thus, as long as you replace your power supply with one capable of providing as much or more amps than the previous supply, you’ll be fine.

If for some reason your replacement power supply has a lower-than-required maximum amperage rating, you may end up with a burnt out or overheating power supply, and the device itself may not function.
Така да се надевам дека ќе си ги полните вашите контролери на скапани PC куќишта на USB 2.0 портови кои ќе снабдуваат 500mA на 800mA контролер.
Или се надевам сте толку лукави да ги полните контролерите на 9V полначи.

Останатото е природна селекција :pos:
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Дали може со картичка виза електрон да се отвори пеј пал акаунт па после да се стави пари на амерички акаунт од псн или не?
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Дали може со картичка виза електрон да се отвори пеј пал акаунт па после да се стави пари на амерички акаунт од псн или не?
Ne i jas odamna probuvav ali nemoze moras da imas us paypal
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Ne i jas odamna probuvav ali nemoze moras da imas us paypal
Благодарам за одговорот, но дали си пробал за европски акаунт пеј пал и европски псн, германски или британски? Не сум упатен во ова така да може и глупост да треснам некоја[DOUBLEPOST=1548535917][/DOUBLEPOST]
Благодарам за одговорот, но дали си пробал за европски акаунт пеј пал и европски псн, германски или британски? Не сум упатен во ова така да може и глупост да треснам некоја
Или нема никаков друг начин освен купување кодови за гифт картички ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom