PlayStation 4

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
https://www.change.org/p/sony-put-macedonia-as-region-on-playstation
Кој е во можност нека се потпише на петицијата за македонски регион на PS STORE, потребни се уште 300 гласови, шернете го по другите форуми
Шернија во Премиер Лига темата (извини се бидејќи ќе е оффтопик) и мислам дека ќе се собере уште толку потписи.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Сакам да купам Gift Card 20 долари од g2a,а цената која е 15.66 долари ми е малце збунувачка.Прв пат купувам па ме интересира дали е нормално да 20 долари коштаат 15? Значи ли тоа дека за потрошени 15 долари ќе купам игра која во галерија кошта 4 000 денари? Како е можно тоа ...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Сакам да купам Gift Card 20 долари од g2a,а цената која е 15.66 долари ми е малце збунувачка.Прв пат купувам па ме интересира дали е нормално да 20 долари коштаат 15? Значи ли тоа дека за потрошени 15 долари ќе купам игра која во галерија кошта 4 000 денари? Како е можно тоа ...
Да, но во Галерија ќе купиш физичка копија на играта, а со гифт карта ќе купиш дигитална верзија на играта која секогаш е поефтина. И да, мислам дека сум сретнал ваучери во вредност од 20 долари, а коштаат помалку за некој долар.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Да, но во Галерија ќе купиш физичка копија на играта, а со гифт карта ќе купиш дигитална верзија на играта која секогаш е поефтина. И да, мислам дека сум сретнал ваучери во вредност од 20 долари, а коштаат помалку за некој долар.
Се наплаќа членство на г2а? Зошто ми стигна известување дека ми е наплатено нешто од g2a во износ 2.38 евра,па се јавив во банка и ми рекоја дека е наплатена некаква членарина.
Иначе купив неколку гифт карти и немав проблем околу тоа.Поефтини се за некој долар и кодот го добиваш одма.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Се наплаќа членство на г2а? Зошто ми стигна известување дека ми е наплатено нешто од g2a во износ 2.38 евра,па се јавив во банка и ми рекоја дека е наплатена некаква членарина.
Иначе купив неколку гифт карти и немав проблем околу тоа.Поефтини се за некој долар и кодот го добиваш одма.
Si platil g2a shield koj ne mora
Gooogle it
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Si platil g2a shield koj ne mora
Gooogle it
Немам шилд купено,ни па го имам на акаунт.Во купени предмети ми стојат само гифт картите,кои ги купив пред недела дена и од тогаш немам никаква активност на страната,наплатено е без моја потврда.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Немам шилд купено,ни па го имам на акаунт.Во купени предмети ми стојат само гифт картите,кои ги купив пред недела дена и од тогаш немам никаква активност на страната,наплатено е без моја потврда.
so godini ne sum kupil od tamu

ama eve igrata koja ja staviv u kosnica e 7.89 €

checkout

 
Член од
22 август 2013
Мислења
150
Поени од реакции
48
Последно уредено:

mm8

Член од
28 август 2017
Мислења
8
Поени од реакции
14
Има ли шанси да најдам PS4 до 150 евра?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Дечки за ден два ќе земам ps4 pro. Па ме интересира кога ќе правал акаунт дали има врска ако е МК во смисла за играње оn line? Како можи да го направам us. Како оди тоа со купување PS plus итн.

Фала :)
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Дечки за ден два ќе земам ps4 pro. Па ме интересира кога ќе правал акаунт дали има врска ако е МК во смисла за играње оn line? Како можи да го направам us. Како оди тоа со купување PS plus итн.

Фала :)
Ќе си направиш ус или ук акаунт а за пс+ си го купуваш од стор или од галерија како ваучер. барај ме ако ти треба помош за нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom