PlayStation 4

Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.829
Поени од реакции
2.092
Благодарам за одговорот, но дали си пробал за европски акаунт пеј пал и европски псн, германски или британски? Не сум упатен во ова така да може и глупост да треснам некоја[DOUBLEPOST=1548535917][/DOUBLEPOST]
Или нема никаков друг начин освен купување кодови за гифт картички ?
Ne moze mora paypal akauntot da bide od ista drzava kako psn akauntot
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Не зборете од ракав за нешто што немате искуство.

На полнач во никој случај, освен ако сакаш да ја оштетиш матичната на џестикот.
Кабелот од полначот можеш да го користеш, али никако струја од штекер освен ако купеш официјален stand па он да си ја редуцира струјата.
На штекер секако немав намера да го полнам бидејќи ако требало да се полни во штрекер од сони ке ставеле и адаптер со него. Ме интересираше само дали кабелот би можел да ми наштети на контролерот. А дали двата усб порта што се на предниот дел од пс4 се исти односно дали пуштаат исто струја и може во исто време да се полнат двата контролери? И уште едно прашање, за да инсталирам фортнајт дали мора да имам акаунт или има начин да се игра и без акаунт?
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
На штекер секако немав намера да го полнам бидејќи ако требало да се полни во штрекер од сони ке ставеле и адаптер со него. Ме интересираше само дали кабелот би можел да ми наштети на контролерот. А дали двата усб порта што се на предниот дел од пс4 се исти односно дали пуштаат исто струја и може во исто време да се полнат двата контролери? И уште едно прашање, за да инсталирам фортнајт дали мора да имам акаунт или има начин да се игра и без акаунт?
Исти се, исто струја пуштаат, Истовремено можеш 2 да полниш. Кабелот не може да му наштети али во зависност од кабелот ќе ти се полне поспоро/побрзо.
За да ја симнеш fortnite мора да имаш ПСН акаунт.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Има ли некој искуство со купување на физички копии од ПС4 игри преку Ebay и како воопшто оди тоа? И дали има опција да ме заебат, да платам а да не ми стигне играта? Ќе може ли некој да објасни каква е процедурата?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Можда е офтопик но сепак е поврзано со гејминг и PS4...утре Marshmello има виртуелен концерт во Fortnite :ojeaa:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Има ли некој искуство со купување на физички копии од ПС4 игри преку Ebay и како воопшто оди тоа? И дали има опција да ме заебат, да платам а да не ми стигне играта? Ќе може ли некој да објасни каква е процедурата?
Имам порачано 2-3 пати и ниту еднаш не ми стигнало. До душа порачував од ризични selleri со мал рејтинг и екстра евтино (пример уште лани COD:WWII за 20$).
Во секој случај, ако видеш дека има неправилности отвори dispute и парите ќе ти бидат вратени. Едино ќе си зезнат ако забораиш и ги испуштиш роковоте за жалба.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Имам порачано 2-3 пати и ниту еднаш не ми стигнало. До душа порачував од ризични selleri со мал рејтинг и екстра евтино (пример уште лани COD:WWII за 20$).
Во секој случај, ако видеш дека има неправилности отвори dispute и парите ќе ти бидат вратени. Едино ќе си зезнат ако забораиш и ги испуштиш роковоте за жалба.
Знаеш некој побезбеден начин да дојдам до физичка копија од игра што неможам да ја најдам низ продавниците во Скопје?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Знаеш некој побезбеден начин да дојдам до физичка копија од игра што неможам да ја најдам низ продавниците во Скопје?
Пиши на ФБ PS4 Macedonia, зачлени се во групата има доста размени/продажби на игри.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Точно е дека повремено има лажни продавачи на ибеј(лесно се препознаваат по цената) али секад сум добивал поврат кога и да сум рискирал.
Него со легитимните порачки се си било у ред до сеа, имаш двојна протекција, ако плаќаш и преку пејпал. Во два наврати иам добиено и рефунд на веќе пристигнати ради временско пречекорување.
Најбоље варијанта ти е што се однесува на физички копии.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Точно е дека повремено има лажни продавачи на ибеј(лесно се препознаваат по цената) али секад сум добивал поврат кога и да сум рискирал.
Него со легитимните порачки се си било у ред до сеа, имаш двојна протекција, ако плаќаш и преку пејпал. Во два наврати иам добиено и рефунд на веќе пристигнати ради временско пречекорување.
Најбоље варијанта ти е што се однесува на физички копии.
Значи сепак е во ред да пробам да купам преку Ибеј? Ако не ми стигне играта сигурно ќе ми ги вратат парите? А играта преку пошта ти ја носат до дома или ти треба да одиш некаде во градов сам да си ја земеш?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Индонезиски PS PLUS 12 месеци + 3 гратис, 15 месеци за 350000rp или во долари 25$ дефинитивно вреди
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.257
Дечки ај мала помош....
Редовно купувам гифт карти за ус сторот и ставам пари во wallet со redeem code на пс сторот. Ама сега имам проблем не ми дозволува т.е. ми бара адреса од УСА. Ја ставам адресата што сум ја ставил на акаунтот Сан Франциско калифорнија ама кога стискам конфирм ништо не се дешава. Прошлиот месец ми се појави овој проблем изгуглав и најдов решение да го вметнам кодот преку мобилната апликација ама сега и преку тоа не може.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
11
Поени од реакции
3
Screenshot_20190207-202927.png
Како што видов на YT може но во пракса сеуште немам пробано, коментарите се позитивни а за купување на PS PLUS на Индонезиски акаунт со gift cards бидејќи со картичка мислам не може[DOUBLEPOST=1549567991][/DOUBLEPOST]
Screenshot_20190207-202927.png
Како што видов на YT може но во пракса сеуште немам пробано, коментарите се позитивни а за купување на PS PLUS на Индонезиски акаунт со gift cards бидејќи со картичка мислам не може
Screenshot_20190207-203010.png
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom