PlayStation 4

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Не ти се исплати да го земеш класикот, колкушто видов кошта над 6000 денари, а во конзолата имаш само 20 игри (повеќето тапа (n)).
Пред некоја ден успеале хакери да ја хакнат конзолата и преку УСБ да ставаат нови игри, али голем е ризикот така да го заебеш класикот. Едноставно премногу негативни критики добија Сони за пуштањето на конзолава...

Ако ти е за игри на ПС1, боље ти е да си појдеш на Реклама5, Пазар3 итн и да си земеш конзола по ефтина цена...за 1500 ги продаваат.
GG.MK и Галерија ќе даваат бесплатно еден PS Classic на едeн гледач по случаен избор во понеделник 21 часот на поткастот на GG.
https://www.facebook.com/ggtvmk.show/photos/a.641501302527201/2186450061365643/?type=3&theater

Eве кој се игрите за PS Classic
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Кога има попусти по сторовите ( америчкиот и британскиот) Чудно ми е што за два дена е Божиќ а не глеам попусти.
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
На кој начин може да се активира 14 trial за PS+? пробав со пејпал и картичка не прифаќа македонски.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
На кој начин може да се активира 14 trial за PS+? пробав со пејпал и картичка не прифаќа македонски.


Следи инструкции и имаш неограничен број на 14 дневен псплус активации.
 

Bubreg

From Dusk Till Dawn
Член од
8 март 2006
Мислења
221
Поени од реакции
1
Здраво,
Дали некој успеа да пушти HBO GO на PS4? Кога и да ја стартувам апликацијата, дава error.
Незнам дали прави проблем што имам амерички акаунт за ps4, а HBO акаунтот ми е од мк?
Фала

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Здраво,
Дали некој успеа да пушти HBO GO на PS4? Кога и да ја стартувам апликацијата, дава error.
Незнам дали прави проблем што имам амерички акаунт за ps4, а HBO акаунтот ми е од мк?
Фала

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Направи бугарски акаунт симни го од таму Хбо најави се, после можеш и преку америчкиот да гледаш без проблем
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Купив пс4 и ова ми е прва играчка конзола после нинтендо у 96та, па ме интересира, дали цените на игрите се насекаде исти (универзални да кажам) и долку не се, каде се најефтини?
Фала
 
Член од
23 декември 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Фала за одговорот, а дали има ризик да ја блокираат сметката
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Купив пс4 и ова ми е прва играчка конзола после нинтендо у 96та, па ме интересира, дали цените на игрите се насекаде исти (универзални да кажам) и долку не се, каде се најефтини?
Фала
Без ГТА 5 немој ни да си помислил да тераш... Прејака.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Без ГТА 5 немој ни да си помислил да тераш... Прејака.
Ја играв на ПЦ ама ептен кратко, пошто имам тиње конфигурација и кочеше ептен сфе да си...
Сеа, таа ја спремам, нба, Краш и текен. Фифа веќе ја земав.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Ја играв на ПЦ ама ептен кратко, пошто имам тиње конфигурација и кочеше ептен сфе да си...
Сеа, таа ја спремам, нба, Краш и текен. Фифа веќе ја земав.
И јас ја играв на ПЦ со се намалено до даска хахахах

Се препознав во постот погоре, и јас немам конзола од Нинтендо дома. Едно време што се изнајмуваше PS1 само... Овака по играчници уште одам за PES.

Честитки Плејка и да се гејма јако. Мислам дека на првобитното прашање @корун ќе ти даде полно совети (му го заборавив точниот ник, ама модератор е).

едит - кој бот сум, темава е отворена од него...

исто види и тука

https://forum.it.mk/forums/konzoli.112/
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Купив пс4 и ова ми е прва играчка конзола после нинтендо у 96та, па ме интересира, дали цените на игрите се насекаде исти (универзални да кажам) и долку не се, каде се најефтини?
Фала
Има на ФБ група PS4 Macedonia таму се размрнуемо со игри а и можеш да најдеш игри ефтини да купиш по 1000 денари па нагоре...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom