PlayStation 4

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Првите година дена ќе излегуваат новите игри за двете конзоли ама како што ќе изминува времето игри за PS4 нема да излегуваат, освен FIFA и PES. А ако прашуваш дали игри екслузивни за PS5 ќе може да се играат и на PS4, нема шанси.
Значи да продаваме додека е време..:D:D.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Да ве прашам дали може да се купат игри од PS Store со картичка од Комерцијална, пошо имав еден другар нешто ми кажуваше ко демек требало Бугарија да ставам таму како локација и со друга картица да плата. И ако има поефтина некоја понуда може да кажете. :):)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Да ве прашам дали може да се купат игри од PS Store со картичка од Комерцијална, пошо имав еден другар нешто ми кажуваше ко демек требало Бугарија да ставам таму како локација и со друга картица да плата. И ако има поефтина некоја понуда може да кажете. :):)
Неколку пати е објаснето на последниве страни.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Да ве прашам дали може да се купат игри од PS Store со картичка од Комерцијална, пошо имав еден другар нешто ми кажуваше ко демек требало Бугарија да ставам таму како локација и со друга картица да плата. И ако има поефтина некоја понуда може да кажете. :):)
Ретко кој става пари на PS Store зашто не поминуваат картичките, преку PayPall постои таква опција ама не се замарај додатно.
Битно е каков PS Account ке направиш за конзолата и после сите ваучери треба да се врзани за таа земја.
Значи ако направиш Бугарски PS Account кој ке ти го врзе со конзолата после треба да купуваш ваучери и PS+ купони за BG што тешко ке ги најдеш.

Затоа најголем дел од нас тука правиме УСА или UK Акаунт, ке ти бара PostalCode за градот а тоа можеш да го најдеш овде. За УСА препораката е да избереш за држава Oregon заради најниските такси.
Од лично искуство цените за шопинг се најефтини за УСА па направи таков УСА Аkaunt со фејк адреса генерирана од линкот.
После ке си креираш акаунт на CD keys и таму ке шопингуваш PS+ или ваучери кои мора да се врзани за државата за која ти е креиран PS Акаунтот т.е USA.
Купениот ваучер од ЦДкејс го внесуваш во ПС сторот во делот Редеем коде.

Ја имав 2 Акаунта на УК ама цените беа поприлично поскапи, и направив нов на УСА
Пример PS+ претплата за 12месеца за UK кошта 52.49$, а за УСА кошта само 33.99$
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.348
Поени од реакции
3.217
Здраво дечки.
Кој игра online Fifa ако може да пише што треба да направам за да играм online.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Леџит е ова?

 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Леџит е ова?

јас бев баниран за нешто слично како ова, моја срека што банот беше 1 месец за онлине играње
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Ретко кој става пари на PS Store зашто не поминуваат картичките, преку PayPall постои таква опција ама не се замарај додатно.
Битно е каков PS Account ке направиш за конзолата и после сите ваучери треба да се врзани за таа земја.
Значи ако направиш Бугарски PS Account кој ке ти го врзе со конзолата после треба да купуваш ваучери и PS+ купони за BG што тешко ке ги најдеш.

Затоа најголем дел од нас тука правиме УСА или UK Акаунт, ке ти бара PostalCode за градот а тоа можеш да го најдеш овде. За УСА препораката е да избереш за држава Oregon заради најниските такси.
Од лично искуство цените за шопинг се најефтини за УСА па направи таков УСА Аkaunt со фејк адреса генерирана од линкот.
После ке си креираш акаунт на CD keys и таму ке шопингуваш PS+ или ваучери кои мора да се врзани за државата за која ти е креиран PS Акаунтот т.е USA.
Купениот ваучер од ЦДкејс го внесуваш во ПС сторот во делот Редеем коде.

Ја имав 2 Акаунта на УК ама цените беа поприлично поскапи, и направив нов на УСА
Пример PS+ претплата за 12месеца за UK кошта 52.49$, а за УСА кошта само 33.99$
Super objasnuvanje, fala.

btw ova da go kupam i da go staam vo mojot us account na ps, nema da ima problem a?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Super objasnuvanje, fala.

btw ova da go kupam i da go staam vo mojot us account na ps, nema da ima problem a?



Sent from my iPhone using Tapatalk
i zaboravi da prasam, kolku e bezbedno ova psn account so igri kupeno za eftino se naoga...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
CE- 34 878-0

Дали некој од вас го имал овој ерор на пс4 про?

Нова ми е конзолава и пред некој ден почна константно да крашува и секогаш е овој ерор, инаку крашува на сите игри, се дешава да замрзнува и на 5, 10, 30минути, пречесто.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.506
CE- 34 878-0

Дали некој од вас го имал овој ерор на пс4 про?

Нова ми е конзолава и пред некој ден почна константно да крашува и секогаш е овој ерор, инаку крашува на сите игри, се дешава да замрзнува и на 5, 10, 30минути, пречесто.
Види да не имаш одговор тука

 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.469
Поени од реакции
4.622
Види да не имаш одговор тука

Нема се пробав, затоа и прашувам тука некој дали имал вакво искуство и што направил.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307

Uncharted: The Nathan Drake Collection и Journey се бесплатни од денес до 5ти мај за сите (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom