PlayStation 4

D

Deleted member 95595

Гостин

Uncharted: The Nathan Drake Collection и Journey се бесплатни од денес до 5ти мај за сите (y)
Jas malce pochetnichko prashanje da postavam... ova znachi deka ako ja spushtish igrata, do 5ti Maj ke mozis d aja igrash i posle toa ke ti se blokira ili znaci deka do 5ti Maj e bezplatno i ke ti stoi igrata za vek i vekova i posle 5ti Maj?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Jas malce pochetnichko prashanje da postavam... ova znachi deka ako ja spushtish igrata, do 5ti Maj ke mozis d aja igrash i posle toa ke ti se blokira ili znaci deka do 5ti Maj e bezplatno i ke ti stoi igrata za vek i vekova i posle 5ti Maj?
Вака пишува:
Once you redeem the games, they are yours to keep.
Би требало ова да значи дека ќе ти останат засекогаш.

Како и да е, ако некој нема играно Анчартед, веќе нема оправдувања. Серија која мора да се изигра. И четворката е бесплатна месецов со ПС+.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Jas malce pochetnichko prashanje da postavam... ova znachi deka ako ja spushtish igrata, do 5ti Maj ke mozis d aja igrash i posle toa ke ti se blokira ili znaci deka do 5ti Maj e bezplatno i ke ti stoi igrata za vek i vekova i posle 5ti Maj?
Се дури имаш активен PS+ можиш кога сакаш да ги играш игрите
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Jas malce pochetnichko prashanje da postavam... ova znachi deka ako ja spushtish igrata, do 5ti Maj ke mozis d aja igrash i posle toa ke ti se blokira ili znaci deka do 5ti Maj e bezplatno i ke ti stoi igrata za vek i vekova i posle 5ti Maj?
Stay safe and pick up Uncharted: The Nathan Drake Collection and Journey for free from April 15 through May 5.

Do 5ti Maj treba da ja simnes posle toa nema da moze da se downlodira.
Istoto e i so PS+, sekoj mesec davaat po 2 igri bespari ama sekogas ima rok so datum do koga moze da se simnat od serverite.
Tie sto so PS+ simnale igra, taa igra im stoi vo Library vrzan za PS profilot..sto e isto kako da e kupena igrata, pa i posle 5god pak ke moze da ja simnes Free od Cloudot. Ova e normalno zasto PS4 so 24igri godisno i disk od 500gb pa i verzijata so 1Tb hard disk ke se prepolnat i mora nesto da se deinstalira, so slednite 12 meseci 48igri sekako nema da ima prostor da gi sobere na diskot...neznam kolku dobro go objasniv ova ama toa e ukratko smisolot na Library.
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Bas sea sakav da postiram za igrive ali pobrzi ste. Gi imate igrite postojano samo problem e ovaa uncharted e 47gb. Trebase da brisam nekoi igri za mesto da imam poso kaj mene e 500gb hard diskot.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ja si gi instalirav. Journey e poezija.

Ne znaev deka ps plus igrite stojat celo vreme i moze da se igrat dodeka ne gi odinstaliras.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ja si gi instalirav. Journey e poezija.

Ne znaev deka ps plus igrite stojat celo vreme i moze da se igrat dodeka ne gi odinstaliras.
И кога ќе ги одинсталираш, сеуште ги имаш. Во Library ти се и можеш кога сакаш да ги инсталираш и да ги играш, нормално додека имаш PS+.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
некој искуство со SU-42118-6 error ?

Не ми дава да напрам апдејт на софтверот, а без апдејт не можам да користам интернет на PS4
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.646
некој искуство со SU-42118-6 error ?

Не ми дава да напрам апдејт на софтверот, а без апдејт не можам да користам интернет на PS4
Имаш проблем со цедеромот. Доколку имаш внесено игра, пробај да ја извадиш, да го рестартираш ПС4 и повторно да го симнеш апдејтот.

Или прочитај овде можеби ќе ти помогне нешто.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Имаш проблем со цедеромот. Доколку имаш внесено игра, пробај да ја извадиш, да го рестартираш ПС4 и повторно да го симнеш апдејтот.

Или прочитај овде можеби ќе ти помогне нешто.
сите игри ми се дигитална, никогаш не сум користел CD, пробав неколку работи шо најдов преку YouTube ама ништо не помогна. :(
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.287
Journey музиката е во изведба на Македонска Филхармонија
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.646
сите игри ми се дигитална, никогаш не сум користел CD, пробав неколку работи шо најдов преку YouTube ама ништо не помогна. :(
Дали може да провериш дали воопшто ти работи читачот? Да вметниш некое цд да видиш дали ќе го прочита
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Дали може да провериш дали воопшто ти работи читачот? Да вметниш некое цд да видиш дали ќе го прочита
Го отворив според некој туторијали ги преповрзав каблите од читачо ама исто срање, до вчера функционираше се и сеа заради апдејтот не можам да го користам поќе. А ко шо гледам со новиот апдејт многу луѓе го имат истиот проблем.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Ja si gi instalirav. Journey e poezija.

Ne znaev deka ps plus igrite stojat celo vreme i moze da se igrat dodeka ne gi odinstaliras.
Abe, pochnav da ja igram Journey, nekako ne me radvit. Mozda jas ne ja razbiram igrava, a si se smetam sebe si za gejmer. Ama i davam shansa, eve ja igram. Shto tebe ti se dopadna vo igrava?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom