PlayStation 4

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.849
Поени од реакции
7.671
Го отворив според некој туторијали ги преповрзав каблите од читачо ама исто срање, до вчера функционираше се и сеа заради апдејтот не можам да го користам поќе. А ко шо гледам со новиот апдејт многу луѓе го имат истиот проблем.
ај уште ова, пробај во safe mode да го апдејтираш, ако и тоа не помогне тогаш или чекај нов апдејт или доколку ти е под гаранција назад на сервис...
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
ај уште ова, пробај во safe mode да го апдејтираш, ако и тоа не помогне тогаш или чекај нов апдејт или доколку ти е под гаранција назад на сервис...
пробав и преку Safe Mode пробав и на ново да го инсталирам софтверот ништо не поможи
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.849
Поени од реакции
7.671
пробав и преку Safe Mode пробав и на ново да го инсталирам софтверот ништо не поможи
Можеби ми одговори можеби не не се сеќавам, дали проба да вметниш некоја игра и да се осигураш дека воопшто читачот функционира. Ако немаш игри пробај со некој друг диск музики филмови нешто. Прочитав некои коментари дека тоа помогнало затоа што на некој начин ПС4 регистрирал дека читачот функционира. Бидејќи користиш дигитални копии тоа значи дека долго време го немаш воопшто искористено читачот, барем осигурај се дека воопшто работи.

Оваа грешка е поради тоа што пс4 проверувал дали целиот хардвер функционира пред да направи апдејт и регистрира грешка.

Овој е понов линк со сите што имаат ист проблем со овој апдејт па можеби нешто ќе ти се најди.
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Можеби ми одговори можеби не не се сеќавам, дали проба да вметниш некоја игра и да се осигураш дека воопшто читачот функционира. Ако немаш игри пробај со некој друг диск музики филмови нешто. Прочитав некои коментари дека тоа помогнало затоа што на некој начин ПС4 регистрирал дека читачот функционира. Бидејќи користиш дигитални копии тоа значи дека долго време го немаш воопшто искористено читачот, барем осигурај се дека воопшто работи.

Оваа грешка е поради тоа што пс4 проверувал дали целиот хардвер функционира пред да направи апдејт и регистрира грешка.

Овој е понов линк со сите што имаат ист проблем со овој апдејт па можеби нешто ќе ти се најди.
најверојатно е цедеромот цркнат не ги прима цедињата, никогаш не сум го користел и сеа заради апдејто не можам ни цела конзола да ја користам
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.849
Поени од реакции
7.671
најверојатно е цедеромот цркнат не ги прима цедињата, никогаш не сум го користел и сеа заради апдејто не можам ни цела конзола да ја користам
Педерската скроз ја имаат направено со ова, заради еден читач да треба да фрлиш цела конзола...
Не сум сигурен колку компонентите се врзани за матична, но пробај да позајмиш читач што работи, направи апдејт и да го вратиш твојот, но не сум сигурен дали ќе помогни.

Може да ги контактираш Галерија (пан Европа) тие се официјални застапници за пс4 може ќе ти помогнат
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Kako vi se interesni trofei...

Ja ja svrtev i bataliv.
Мене трет платинум ми е, после Спајдермен и Хорајзон :D
Ако ми се свиѓа ептен играта и сакам се да изиграм, а нема мултиплеер трофеи и такви што бараат да играш на најтешко, ќе се потрудам плус за уште неколку небитни трофеи.

Иначе мене ми беше прва игра што ја изиграв кога земав ПС4, после скоро 7 години пауза од гејмање. И исто како тебе само приказната ја поминав и ја баталив. Сега после 6 месеци пак решив да ја свртам и да видам што се сум пропуштил. И ок, има стварно работи што замараат ако сакаш платинум, како орлите на Один, мапите со богатства. Ама има ептен добри делови кои не се дел од приказната, отклучуваш патување во два нови света, и најбитното, битките против 9 Валкери воини кои се најдобрите битки во играта уствари.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.474
Поени од реакции
4.630
Dali nekoj od vas ima problem so kupuvanje ps gift card od amazon?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Dali nekoj od vas ima problem so kupuvanje ps gift card od amazon?
Направи си УС пејпал најди некоја адреса америчка и поврзија со наша картица после ке одиш дирекно на https://id.sonyentertainmentnetwork.com/ во paymant managment и внеси ја пејпал адресата и слободно купувај дирекно нема потреба од амазон и ред други сајтови да зимаш кодови
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
И кога ќе ги одинсталираш, сеуште ги имаш. Во Library ти се и можеш кога сакаш да ги инсталираш и да ги играш, нормално додека имаш PS+.
Ама пс плус мора да е на истиот акаунт така?
Во превод ако ја правиш финтата со нов акаунт секои 2 недели ќе ти бидат заклучени понатаму.

Иначе мора да се земи modern warfare и да се пука раат со маус, гемплејот е перверзија а warzone e убер досадно аман како имате трпение толку.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.281
Ама пс плус мора да е на истиот акаунт така?
Во превод ако ја правиш финтата со нов акаунт секои 2 недели ќе ти бидат заклучени понатаму.

Иначе мора да се земи modern warfare и да се пука раат со маус, гемплејот е перверзија а warzone e убер досадно аман како имате трпение толку.
Појма немам тоа брат, не сум правел до сега такви финти. :D Али по логика на нештата би требало да ти бидат заклучени.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Ама пс плус мора да е на истиот акаунт така?
Во превод ако ја правиш финтата со нов акаунт секои 2 недели ќе ти бидат заклучени понатаму.

Иначе мора да се земи modern warfare и да се пука раат со маус, гемплејот е перверзија а warzone e убер досадно аман како имате трпение толку.
Појма немам тоа брат, не сум правел до сега такви финти. :D Али по логика на нештата би требало да ти бидат заклучени.
Ако зборите за Uncharted и Journey, не треба да имаш ПС+ за да ги симнеш туку ги даваат за сите, па не би требало после 5ти мај да ти ги блокираат ако немаш ПС+, ќе ти останат засекогаш.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Немаш пристап до игрите кога претплатата ќе ти истече (2 недели проба или имаш платено).
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Modern Warfare e 45usd на стор, ја зедов, мислам дека поевтино нема да ја видиме до Black Friday...
Ќе продајме 2 игри и done deal :D
Автоматски споено мислење:

Ако зборите за Uncharted и Journey, не треба да имаш ПС+ за да ги симнеш туку ги даваат за сите, па не би требало после 5ти мај да ти ги блокираат ако немаш ПС+, ќе ти останат засекогаш.
Не, туку рандом игри од PS+.
Ако си платиш фино лепо PS+, ги имаш playable и по истекот на месецот.
Ама со финтана на менување акаунти секои 2 недели за да имаш PS+ немаш таква опција.
Али е без пари дури не најдат начин да го сјебат тоа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom