PlayStation 4

Член од
6 септември 2007
Мислења
6.051
Поени од реакции
3.895
Јас не реков дека ти лажеш или дека леакот не е од официјален сорс, ама нема да им биде прв пат да сменат игра ден унапред. Мада не би се жалел пошто ми го накршија тогаш со Detroit Become Human. Искрено се надевам дека нема да ја сменат Uncharted 4 пошо сакам да ја играм.

секоја пара вреди пс плус по мене, мисла негде на цдкејс имаше 30% попуст за Ус, само дирт рели кошта 40 или 50 долари да се купи.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.346
Поени од реакции
3.791
На cdkeys PS Plus е 32-33 еур, за тие пари дефинитивно вреди, годишно добиваш 24 игри, можеби и повеќе.
Не е лошо ако си некој кој игра често.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.247
Поени од реакции
12.353
секоја пара вреди пс плус по мене, мисла негде на цдкејс имаше 30% попуст за Ус, само дирт рели кошта 40 или 50 долари да се купи.
На cdkeys PS Plus е 32-33 еур, за тие пари дефинитивно вреди, годишно добиваш 24 игри, можеби и повеќе.
Не е лошо ако си некој кој игра често.
Само што стаив 60$ на акаунтот за да купам PS+, среќа што ја отворив првин темава.
Сеа остатокот од парите ќе иде на игри дефинитивно.
Фала момци, корисно инфо.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.741
Поени од реакции
42.723
секоја пара вреди пс плус по мене, мисла негде на цдкејс имаше 30% попуст за Ус, само дирт рели кошта 40 или 50 долари да се купи.
На cdkeys PS Plus е 32-33 еур, за тие пари дефинитивно вреди, годишно добиваш 24 игри, можеби и повеќе.
Не е лошо ако си некој кој игра често.
Само што стаив 60$ на акаунтот за да купам PS+, среќа што ја отворив првин темава.
Сеа остатокот од парите ќе иде на игри дефинитивно.
Фала момци, корисно инфо.
Проверена ви е страната, сигурно е за зимање ова?


Дополнително, што ако на секои две недели правиш нов акаунт за да си имаш бесплатно ПС+? Бан?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.051
Поени од реакции
3.895
Проверена ви е страната, сигурно е за зимање ова?


Дополнително, што ако на секои две недели правиш нов акаунт за да си имаш бесплатно ПС+? Бан?
Да сигурна е, незнам не би требало бан да добиеш пробај па пиши
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.741
Поени од реакции
42.723
Да сигурна е, незнам не би требало бан да добиеш пробај па пиши
Затоа што гледам дека сите си купувате, па мислев дека има познат проблем доколку пробуваш цело време бесплатно да зимаш.

Во мојов случај на пример, мултиплеер секако не сакам да играм, а и нема секој месец игра која сакам да ја изиграм. Ете минатиов месец прв пат се случи тоа со Shadow of the Colossus па направив нов акаунт и ја изиграв. Затоа бар за сега повеќе ми се исплати на 2-3 месеци да направам нов јузер доколку има игра што сакам да ја изиграм па ме интересира дали некој друг прави вака.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.051
Поени од реакции
3.895
Затоа што гледам дека сите си купувате, па мислев дека има познат проблем доколку пробуваш цело време бесплатно да зимаш.

Во мојов случај на пример, мултиплеер секако не сакам да играм, а и нема секој месец игра која сакам да ја изиграм. Ете минатиов месец прв пат се случи тоа со Shadow of the Colossus па направив нов акаунт и ја изиграв. Затоа бар за сега повеќе ми се исплати на 2-3 месеци да направам нов јузер доколку има игра што сакам да ја изиграм па ме интересира дали некој друг прави вака.
Нема проблем со креирање нови акаунти и 14 дена беспалтно таак да шибај си хехе

Ова ти е како нетфликс различен маил иста картица и си тераш секој месец фрее :D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.247
Поени од реакции
12.353
Проверена ви е страната, сигурно е за зимање ова?


Дополнително, што ако на секои две недели правиш нов акаунт за да си имаш бесплатно ПС+? Бан?
Сигурно е, вчера земав за 31.60 евра. Ова со секоја недела со нов акаунт не сум го правел, појма немам како функционира. Искрено за 1800 денари не ми се ризикува.
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.167
Поени од реакции
21.367
Искрено не знаев до пред некој ден, така да купувам и ќе видиме.

Исто е smooth како на PC да играш? Никаков хендикеп?

Ако да, @Red John спремај се за шамарање.
Спремен сум јас. :uzi:
 

Attachments

  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

0C0FFEEBABE

Bsc. Sc.
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.010
Поени од реакции
1.651
Што значи на повеќето игри она Season Pass?
 

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
404
Поени од реакции
472
Што значи на повеќето игри она Season Pass?
Сето тоа што треба да излезе за една одредена игра после release date-от на самата игра, доколку купиш season pass тогаш таа DLC содржина ќе ја добиеш "бесплатно". Нешто како pre-order на DLC. Ако купуваш нешто вакво подобро прочитај во description околу тоа што точно вклучува season pass пакетот а што не.
 

0C0FFEEBABE

Bsc. Sc.
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.010
Поени од реакции
1.651
Сето тоа што треба да излезе за една одредена игра после release date-от на самата игра, доколку купиш season pass тогаш таа DLC содржина ќе ја добиеш "бесплатно". Нешто како pre-order на DLC. Ако купуваш нешто вакво подобро прочитај во description околу тоа што точно вклучува season pass пакетот а што не.
Аха, значи не ја вклучува играта, треба да ја купам накнадно. Мислев да не е нешто како да можам да ја играм играта ограничено, само офлајн/онлајн или така нешто.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.337
Поени од реакции
20.441
Некоја информација дали новите игри за петката ке се играат и на четвотката?
 

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
404
Поени од реакции
472
Некоја информација дали новите игри за петката ке се играат и на четвотката?
Првите година дена ќе излегуваат новите игри за двете конзоли ама како што ќе изминува времето игри за PS4 нема да излегуваат, освен FIFA и PES. А ако прашуваш дали игри екслузивни за PS5 ќе може да се играат и на PS4, нема шанси.
 
На врв Bottom