PlayStation 4

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.247
Поени од реакции
12.353
Ја симнав, пуштив еднаш, утепав еден, ме утепаа, живо срање, ич не ми го праи ќефот. Потрошив 100GB за џабе. Попрво би играл Modern Warfare remastered што ја пуштија free на ps plus лани.
Isto, samo 1na 1 mi davase. Ne ni proveriv dobro.

Isto i destiny 2 demek free a nisto ne e free. A soubavo izgleda.
Конкретно Warfare не ви се свиѓа, или општо Battle Royal жанрот?
Зашто во моментов е најдобра BR игра на пазарот и е без пари.
 

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
404
Поени од реакции
472
Конкретно Warfare не ви се свиѓа, или општо Battle Royal жанрот?
Зашто во моментов е најдобра BR игра на пазарот и е без пари.
Ќе да е второто.

Isto, samo 1na 1 mi davase. Ne ni proveriv dobro.

Isto i destiny 2 demek free a nisto ne e free. A soubavo izgleda.
Од free игри подалеку. Плати па клати.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.736
Поени од реакции
42.719
Не ве бива и одма не чини играта :icon_lol:
И мене не ме бива, едвај по 1-2 убиства ако направам во партија...на PC :icon_mrgr:
 

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
404
Поени од реакции
472
Не ве бива и одма не чини играта :icon_lol:
И мене не ме бива, едвај по 1-2 убиства ако направам во партија...на PC :icon_mrgr:
На PC имаш и еден куп луѓе со wallhacks и aimbots. Мада незнам сега за ова со MW Battle Royale, ама го правеа тоа на времето во CoD MW3. Купи руска копија за 20 евра, доби бан, пак нова копија, па бан, и тн. Ако го прават тоа на игра што треба да ја купат, за free игра па да не збориме.
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.167
Поени од реакции
21.367
COD Warzone игра некој на PS4?
Тешко, маме му :D ќе треба cross-play да се исклучи.
Немаш aim assist на то срањето? :D
Конкретно Warfare не ви се свиѓа, или општо Battle Royal жанрот?
Зашто во моментов е најдобра BR игра на пазарот и е без пари.
Па дискутсбилно е колку е најдобра, али ужасно е несредена на пц. Лагира, сецка на конфигурации кај шо не треба да сецка. Али се пука некако. Барем овие изгубениве на конзоли се шамараат
:gjavol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.247
Поени од реакции
12.353
Па дискутсбилно е колку е најдобра, али ужасно е несредена на пц. Лагира, сецка на конфигурации кај шо не треба да сецка. Али се пука некако. Барем овие изгубениве на конзоли се шамараат
:gjavol:
Јасно, сепак вкусови се во прашање. Али далеку подобра е од PUBG, Fortnite и остали такви срања.
Апекс може да и конкурира, али доста различни се двете.
За сецкањето, баговите и лагирањата мислам дека се тоа ќе средат, сепак ја пуштија пред 3 недели и сеуште е во BETA фаза.
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.167
Поени од реакции
21.367
Јасно, сепак вкусови се во прашање. Али далеку подобра е од PUBG, Fortnite и остали такви срања.
Апекс може да и конкурира, али доста различни се двете.
За сецкањето, баговите и лагирањата мислам дека се тоа ќе средат, сепак ја пуштија пред 3 недели и сеуште е во BETA фаза.
Ах, пубг беше одлична до пред година и нешто, и ја дотепаја после. Цел стил на фортнајт не го можам, ваљда да нема градење би ја играл али зато апекс ја рушив. :D Али апекс е многу побрза па.

И не го лажи за маус и тастатура, треба убиства на некој да се прават. :D
 
  • Хаха
Reactions: ob1
Член од
7 октомври 2018
Мислења
188
Поени од реакции
344
COD Warzone игра некој на PS4?
Тешко, маме му :D ќе треба cross-play да се исклучи.
Ја симнав и после неколку дена ја избришав. Многу ми е брза и зезнато е да играш од џојстик. За разлика од Warzone, Fortnite можам да ја играм без проблем (поспора е), само слаб сум со градењето :)
 

0C0FFEEBABE

Bsc. Sc.
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.010
Поени од реакции
1.651
PS4 акаунтот ми е регистриран во Бугарија. До сега немав проблем за купување игри оти имав интернационална картичка (Payoneer) која ми истече. Сега кога пробувам да пазарам со наша картица не дозволува да се внесе истата, PayPal нема за Македонија, а и gift карта само бугарска можам да купам изгледа а никаде нема онлајн.

Чаре има за ова? Ако направам нов акаунт на PS4, македонски, ќе ги изгубам сите досега купени игри, така?
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
188
Поени од реакции
344
PS4 акаунтот ми е регистриран во Бугарија. До сега немав проблем за купување игри оти имав интернационална картичка (Payoneer) која ми истече. Сега кога пробувам да пазарам со наша картица не дозволува да се внесе истата, PayPal нема за Македонија, а и gift карта само бугарска можам да купам изгледа а никаде нема онлајн.

Чаре има за ова? Ако направам нов акаунт на PS4, македонски, ќе ги изгубам сите досега купени игри, така?
Ако тој акаунт на кој ти се игрите се ставени ти е како примарен, ќе можеш да ги играш од другите акаунти на истата конзола. За бугарска гифт картичка пробај да најдеш на нет ако има некоја страница што продава, кај нас во Галерија имаше претходно, ама сега мислам дека од UK им се.
 

0C0FFEEBABE

Bsc. Sc.
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.010
Поени од реакции
1.651
Ако тој акаунт на кој ти се игрите се ставени ти е како примарен, ќе можеш да ги играш од другите акаунти на истата конзола. За бугарска гифт картичка пробај да најдеш на нет ако има некоја страница што продава, кај нас во Галерија имаше претходно, ама сега мислам дека од UK им се.
Единствен е тој акаунт, што вајда значи дека е примарен. Сега ако правам нов акаунт, што ми е најпаметно - UK? И таму нема да ми прифаќа MK картици вајда. Можам да изберам МК при регистрација сега? Мислам дека кога го правев акаунтот не можеше МК па ставив БГ. Како купувате вие останатите игри? :)
 

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
404
Поени од реакции
472
Единствен е тој акаунт, што вајда значи дека е примарен. Сега ако правам нов акаунт, што ми е најпаметно - UK? И таму нема да ми прифаќа MK картици вајда. Можам да изберам МК при регистрација сега? Мислам дека кога го правев акаунтот не можеше МК па ставив БГ. Како купувате вие останатите игри? :)
Направи USA акаунт, стави адреса на хотел. Купи си gift card на интернет од USA регион на g2a, amazon, cdkeys или каде и да најдеш со МК картичка/paypal активирај го gift card-от на USA акаунтот и купи си игри директно од PS store. На USA регион имаш во просек најдобри попусти, мада за МК стандард игрите се изгор скапи сегде. Поготово и сега со ова коронава дигиталниве игри би станале уште поскапи пошто сите бегаат од физички копии.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.199
Поени од реакции
12.029
Зашто? Знаеш дека можеш keyboard and mouse да приклучиш на сонито така? :D
Искрено не знаев до пред некој ден, така да купувам и ќе видиме.

Исто е smooth како на PC да играш? Никаков хендикеп?

Ако да, @Red John спремај се за шамарање.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.051
Поени од реакции
3.895
Не се знае со сигурност дали ќе бидат тие. Вакви leaks има секој месец и се шпејкулира дека ќе биде ова или она, и кога сони официјално ќе објави испаѓа сосема трето.
и сега што прајме?
како прво леакот излезе од нив па после да биде избришан ама веке некој видел кој игри се.

 
Последно уредено:

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
404
Поени од реакции
472
и сега што прајме?
како прво леакот излезе од нив па после да биде избришан ама веке некој видел кој игри се, така да не лај другпат

Јас не реков дека ти лажеш или дека леакот не е од официјален сорс, ама нема да им биде прв пат да сменат игра ден унапред. Мада не би се жалел пошто ми го накршија тогаш со Detroit Become Human. Искрено се надевам дека нема да ја сменат Uncharted 4 пошо сакам да ја играм.

 
На врв Bottom