PlayStation 4

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.513
Поени од реакции
42.410
Bloodborne, Shadow of the Colossus, Sekiro.
Bloodborne ич не ми е игра за мене. Sekiro баш пред некој ден ја инсталирав на компјутер, ќе ја играм така.

Е за третава не сретнав тука, како да земам две недели PS+ гратис за да ја играм?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.199
Поени од реакции
1.534
Bloodborne и ја ја купив и неможам да ја играм ептен ми е тешка еднаш ако те удрат умираш ептен ми е безвезе некако и така стои дома ја јаде прашина

Пробај ја и Days gone ептен е добра
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.483
Поени од реакции
27.399
Bloodborne ич не ми е игра за мене. Sekiro баш пред некој ден ја инсталирав на компјутер, ќе ја играм така.

Е за третава не сретнав тука, како да земам две недели PS+ гратис за да ја играм?
Ne vredi plus, po 400 denari ja prodavaat po grupive Shadow. Zemi si ja bolje. :D

Edit prasues za free trial dali da pustis na plus. Taka moze valda da. :D

Bloodborne e dobra ako si fan na Souls igrite od prethodno. Souls 3 e na popust 13 funti so se dlc 75% off. Ne znam na koj region, ja iam na dvata, mislam uk. Sexy deal spored mene i vredi.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.513
Поени од реакции
42.410
Bloodborne e dobra ako si fan na Souls igrite od prethodno. Souls 3 e na popust 13 funti so se dlc 75% off. Ne znam na koj region, ja iam na dvata, mislam uk. Sexy deal spored mene i vredi.
5-6 години немав ништо играно освен Хартстоун, ама прво нешто што сфатив кога почнав пак да играм е дека воопшто не ми е предизвик да играм тешка игра (или било која игра на потежок сетинг од нормал). Си ги играм лабаво за приказната на нормал, а дури и така ако умирам повеќе него што сакам, мењам на изи :D
Така да овие воопшто не ме привлекуваат, имам гледано гејмплеј по некој саат.

Земав сега успешно две недели ПС+ и еве се симнува Shadow of the Colossus па таман ќе ја изиграм периодов. Ред Дед исто планирам да ги играм, ама не ми е итно па ќе почекам уште некое време да падне цената и да има некој поголем попуст. А и моментално е на 50% попуст, доколку не сте виделе.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
20 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
0
Дечки како да ја апдејтирам фифа? Ми понуди апдејт кога ја оклучував играта ама не ни се чекаше и го скокнавме. Сега кога одам да се апдејтира ми пишува дека е последната верзија.
Ti se apdejtirala vo pozadina
Дечки и јас како нов имам неколку прашања.
Креирав амерички акаунт. Веќе ја имав инсталирано Фифа20. Со цд-то ми дадоа и ваучер код за 14 дена триал.
Е сега како можам да го активирам триалот (и дали можам бидејќи веќе ја инсталирав играта)?
И второ, колку што ве читав купувате ваучери за ПС+ ама ме интересира како ги активирате?

Нов сум па немам апсолутно никаква претстава како ова функционира :)

Edit: за активација најдов (во playstore - redeem code) само на моиве кодови пишува дека се од УК а јас креирав амерички акаунт. Прашањето ми е, вреди да се мачам со креирање нов (британски) акаунт или ако купам УС ПС+ ваучер ќе ги имам истите привилегии?
Дечки додајте ме да играме ФИФА 20 заедно: godday95

исто така било кој и да игра нека ме додаде.
 

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
370
Поени од реакции
425

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.158
Поени од реакции
11.956
COD Warzone игра некој на PS4?
Тешко, маме му :D ќе треба cross-play да се исклучи.
 

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
370
Поени од реакции
425
COD Warzone игра некој на PS4?
Тешко, маме му :D ќе треба cross-play да се исклучи.
Ја симнав, пуштив еднаш, утепав еден, ме утепаа, живо срање, ич не ми го праи ќефот. Потрошив 100GB за џабе. Попрво би играл Modern Warfare remastered што ја пуштија free на ps plus лани.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.483
Поени од реакции
27.399
Ја симнав, пуштив еднаш, утепав еден, ме утепаа, живо срање, ич не ми го праи ќефот. Потрошив 100GB за џабе. Попрво би играл Modern Warfare remastered што ја пуштија free на ps plus лани.
Isto, samo 1na 1 mi davase. Ne ni proveriv dobro.

Isto i destiny 2 demek free a nisto ne e free. A soubavo izgleda.
 
На врв Bottom