PlayStation 4

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.513
Поени од реакции
42.410
зборуваш за дигитални игри ова што ти го повлеков болдираното?
Ако да тогаш си ја промашил државата при внес, затоа што некои УС држави пресметуваат данок некои не,смени си ја државата, јас сум на Орегон и немам никави дополнителни давачки колку кошта играта толку плакаш.
Стварно бе, еве сега не ми наплаќа плус. Фала :D
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
169
Поени од реакции
278
Се продаваат кај нас маски/протектор (не знам како да го наречам) за контролер? Ќе треба од кај браќата со корона да нарачам :) Кај нас освен во Галерија, на друго место немаме ништо за PS?

Еве на што точно мислам:
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
19
Поени од реакции
10
За ПС4 мора да се купуваат само оригинал игри ?
Се надевам не касним многу :)
Ако конзолата ти е на по нов фирмвер од 5,05/5,07 ќе мора да купуваш игри. Не сите се 3500-4000 денари, можеш некоја да најдеш на попуст кај нас, во странство или на официјалната страна на сони.
Поздрав.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.214
Поени од реакции
3.654
Дечки како да ја апдејтирам фифа? Ми понуди апдејт кога ја оклучував играта ама не ни се чекаше и го скокнавме. Сега кога одам да се апдејтира ми пишува дека е последната верзија.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.751
Поени од реакции
2.047
Дечки како да ја апдејтирам фифа? Ми понуди апдејт кога ја оклучував играта ама не ни се чекаше и го скокнавме. Сега кога одам да се апдејтира ми пишува дека е последната верзија.
Ti se apdejtirala vo pozadina
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.537
Поени од реакции
783
Дечки можеби некој ќе се насмее на моето прашање но не знам па морам да прашам :) Дали игра за ПС3 би можела да се игра и на ПС4 ?
 

Strelec

Недостижен
Член од
9 јануари 2006
Мислења
4.195
Поени од реакции
4.377
Лично искуство со PS4 во кое влегов не по своја воља.
Прво околу онлине купувањето:
Со картиците што ги имам а немам од НЛБ на G2A непоминав....ниедна не ја прифати, па за PS4 ваучери купувам на CDkeys каде безпрекорно функционира.

Второ, искуство со активација на втор џојстик-контролер:
Заради караници на децава кој ке игра Фортнајт мораше да се купи втор јојстик/Гамепад....слушнале дека може двајца да играат во исто време во SplitScreen. Се отепав гледање видеа на Јутјуб и за ова и тешко се доаѓа до решение па ке споделам како ја поминав.
Пред два дена земав црвен PS4 гејмпад, цена 3690...сум погодил било 8ми март па тие кај што го земав(да не ги рекламирам нема да ги спомнам) давале ваучер поповод 8ми март и тоа важи до 15.04
На тие пари за џојстикот од 3690 добив ваучер од 740ден или 20% од цената, неочекувано ама фала им (ги потрошив на слушалки за вториот џојстик), продавачот беше искусен PS4 узер кој ми ги предложи, слушалките се со детачабл микрофон(на џек е микрофонот и може да се извади), бананчето е PS4 компатибилно и директно се спојува со PS4 контролерот, а во кутијата ви следува гратис посебен разделник звучки/микрофон за во PC-компјутер.

Сеа за Фортнајт за да се укључи вториот џојстик и на иста конзола да играат двајца е оваа:
Мора претходно на компјутер да се направи втор PS Aкаунт. Значи пак избирате UK/USA локација, адреса и сл. и битно користете друга e-mail адреса од Примарниот Акоунт. После на ПС4 само се логирате како втор усер и све ке прочита од серверите.
Џојтискот се активира со држење на ПС копчето кое од Фортнајт ве враќа на почетното мени и кје ве праша за кој ПС Акоунт тој џојстик сакате да го врзете, и тука треба да го одберете вториот креиран PS4 Акаунт.
Има видеа дека може да го врзете со Guest Account ама тоа сега нефункционира во Фортнајт.
Ако како што кажав претходно сте креирале втор PS4 акаунт, тој Акоунт ке се појави на менито и џојтискот ке го врзете со него.....кога ке го изберете акаунтот ве враќа во Фортнајт и двата усера ке се појават со свои усернејмови и скинови во Duos/Quads....во Сингл и Creative сеуште нефункционира.
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво друштво,
Нов сум во оваа бранша, користам PS4 неколку месеци.
За поевтини игричиња како шрепорака го добив „SpaceNet“ и имам земено неколку и за сега сум задоволен.

Прашањето ми е: дали има некој лошо/добро искуство со оваа „Online“ продавница, дали е безбедна да се користи и понатаму и ме интересира на кој начин функционира? Како им се исплаќа да пуштаат толку евтини игрици?

Читам и ваши препораки и многу различни мислења околу набавката на игри.
Па дали можи и + предлог од ваша страна на сајтови кој ги користите и останати други алатки кој ќе бидат од корист.

Ви благодарам.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.824
Поени од реакции
259
Дечки и јас како нов имам неколку прашања.
Креирав амерички акаунт. Веќе ја имав инсталирано Фифа20. Со цд-то ми дадоа и ваучер код за 14 дена триал.
Е сега како можам да го активирам триалот (и дали можам бидејќи веќе ја инсталирав играта)?
И второ, колку што ве читав купувате ваучери за ПС+ ама ме интересира како ги активирате?

Нов сум па немам апсолутно никаква претстава како ова функционира :)

Edit: за активација најдов (во playstore - redeem code) само на моиве кодови пишува дека се од УК а јас креирав амерички акаунт. Прашањето ми е, вреди да се мачам со креирање нов (британски) акаунт или ако купам УС ПС+ ваучер ќе ги имам истите привилегии?
 
Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.199
Поени од реакции
1.534
Ја сум на US подобри промоции имаат
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.513
Поени од реакции
42.410
God of War III
God of War
Spiderman
Uncharted 1-4
The Last of Us
Horizon Zero Dawn

Овие ги имам изиграно до сега. Кои други не треба да се пропуштат? Примарно Плејстејшн ексклузиви барам, но може и нешто друго.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.482
Поени од реакции
8.977
God of War III
God of War
Spiderman
Uncharted 1-4
The Last of Us
Horizon Zero Dawn

Овие ги имам изиграно до сега. Кои други не треба да се пропуштат? Примарно Плејстејшн ексклузиви барам, но може и нешто друго.
Bloodborne, Shadow of the Colossus, Sekiro.
 
На врв Bottom