Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Јас ја менувам Infamous2 за Uncharted3 за на 2 недели (додека ги изиграме и двајцата), или менувам PS Move за со неа или Resistance3 за стално.
Од задњиот дел нишо не ти разбрав. Мењаш Пс3 Мув за Анчартед 3 ?и шо Резистнс 3 спага тука?
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Не, не, јас давам ПС мув за замена за Uncharted3 ili Resistance3
 

Gixxer

Premier Сasual Dating - Verified Ladies
Член од
9 декември 2010
Мислења
131
Поени од реакции
89
Менувам Gran Turismo 5 Prologue (Platinum Edition) за некоја од следниве игри:

Sports Champions
Risk Factions
MX vs ATV
PES 2012
Vancouver 2010
Battlefield 1943

Играта е во оригиналното пакување, во перфектна состојба, пуштена е само 2-3 пати.
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Менувам Skate 2, little big planet ili wipeout hd + wipeout hd Fury за Sports Champions
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
Менувам Ridge Racer 7 за...уште не сум сигурен која игра. Пишете ПП.
 
Член од
8 декември 2011
Мислења
152
Поени од реакции
9
вака имам проблем за пс3 кога ке го пуштам трепка жолто светло некое решение???
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
За игриве подобро е да си ги продајте по 300-500 денари. Тешко дека некој ќе ви ги даде игрите што ги барате за замена...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Момци помагајте. Сакам да си земам телевизор и плејстејшн 3 за во соба. Е сега да ми дадете некој предлог за таа комбинација да не ме кошта повеќе од 30 000. Исто ме интересира колку е чипување на ПС3. И шо е поубаво, да си го зеам Xbox или PS3?
Поздрав!
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
Момци помагајте. Сакам да си земам телевизор и плејстејшн 3 за во соба. Е сега да ми дадете некој предлог за таа комбинација да не ме кошта повеќе од 30 000. Исто ме интересира колку е чипување на ПС3. И шо е поубаво, да си го зеам Xbox или PS3?
Поздрав!
Ако планираш пиратерија барај ПС3 со фирмвер до 3.55 и ќе те кошта 1500 за чипување у IDC (но како што знам џејлбрејкот за 3.73/4.00 би требало да е готов скоро). А хбох пак ти го чипуваат еднаш и моеш да си купуваш игри за 150 денари исто така у IDC. Нема да згрешиш нити со едното нити со другото. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Момци помагајте. Сакам да си земам телевизор и плејстејшн 3 за во соба. Е сега да ми дадете некој предлог за таа комбинација да не ме кошта повеќе од 30 000. Исто ме интересира колку е чипување на ПС3. И шо е поубаво, да си го зеам Xbox или PS3?
Поздрав!
Гледам дека си напнат околу цената, да ти кажам дека за 30.000 тешко дека ќе најдеш, барем 40.000 за да земеш асална 32ка/40ка телевизор за во соба.

Ако ти е за пиратерија, Xbox-от дефинитивно, премногу компликации има со PS3 од тој аспект. Ама ако ти е за God of War, Uncharted или Metal Gear Solid, тогаш немаш баш избор... :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
^
Абе финтаа е шо PS ми е влезен во крв уште од ова бебенце:

:D
И игри као Metal Gear, Syphon Filter и Silent Hill ми се непрежалени ремек дела. Што сакам да ги играм пак. Така да би одел дефинитивно со PS3.
Е сега ваљда претпоставувате дека најголемата дилема ми се игрите. Дали знаете некој што добро би го чипуел, оти не ми се дава 50 евра за игра да ти еем. :rolleyes:
Иначе еве кој телевизор мислев да го земам- http://amc.com.mk/ShopDetal.asp?ArticleID=26449&id=56&l=3&q=&SupplierArticleID=&Action=V ефтино изгледа за 32 инчен, знам. :)
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Hehe, me potseti na Syphon filter ke dodadam i Mission Impossible 1 i 2 koja e za ps2, posle Crash bandicoot i slicni, bas sakav pred nekoj den da gi igram na ps3, ama izgleda mora da imas orginal ps1 i ps2 igri da bi gi igral preku multiman na cfw 3.55.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom