PES 2017

Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Се враќа ПЕС на голема врата, конечно добиваме игра како ПЕС `06 по квалитет. Дали некој ја играше Бетата на ПС4/ХО да сподели импресии, по ова што го гледам далеку подобра игра од Фифа.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Некој целосен patch да каже некој. Да ги има вистинските дресови, лого, стадиони.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Мене ми личи на срање. Онаква споротина во играчи и движење на топката тешко дека е реална. И да биде баш, 2017 е топ, само нов пач и шибаме нова сезона.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Се враќа ПЕС на голема врата, конечно добиваме игра како ПЕС `06 по квалитет. Дали некој ја играше Бетата на ПС4/ХО да сподели импресии, по ова што го гледам далеку подобра игра од Фифа.
Нит од мајка ми, нит од татко ми е ЕА СПОРТС. Али каде со тоа мислење "далеку подобра од фифа" :shook:
Дали си играл некогаш фифа и колку утакмици?
Пес освен графички каде може да полемизираме дали едната или другата е подобра, во секоја друга свера е 5 години поназад од фифа.
Али ви разбирам мислењето на моменталните пес фанови.
Кракната е уште на првиот ден, навиката, друга кракната фудбалска симулација нема, а со оглед на финансиската состојба во државава ретко кој може да си ја дозволи фифа да ја купува секоја година.
Али да речеме имаш 60$, и место фифа да купеш пес? Без навреда, али стварно човек треба да не е во ред да го направи тоа.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Нит од мајка ми, нит од татко ми е ЕА СПОРТС. Али каде со тоа мислење "далеку подобра од фифа" :shook:
Дали си играл некогаш фифа и колку утакмици?
Пес освен графички каде може да полемизираме дали едната или другата е подобра, во секоја друга свера е 5 години поназад од фифа.
Али ви разбирам мислењето на моменталните пес фанови.
Кракната е уште на првиот ден, навиката, друга кракната фудбалска симулација нема, а со оглед на финансиската состојба во државава ретко кој може да си ја дозволи фифа да ја купува секоја година.
Али да речеме имаш 60$, и место фифа да купеш пес? Без навреда, али стварно човек треба да не е во ред да го направи тоа.
Сега видов дека си ме цитирал, во право си за се 1000%, одамна беше овој коментар за бетата кога испадна. И моето мислење е слично како твоето, сега кога се смирија работите појасно се гледа. Тој коментар беше базиран на првите дојмови од ПЕС бетата.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
И фифа 17 е кракната :D

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Еве го демото за 2018, може да се симне на стим. Не е region locked.


П.С. НЕБО - ЗЕМЈА, разлика помеѓу демово 2018 и целосната 2017 за ПЦ.
Мислам дека го нема скапаниот in-put delay, односно response тајмингот е одличен.
Графички 1000 пати боље.

Сега графиката се мести IN GAME. Ги има скоро сите сетинзи што ги имаат игривите. А во сетингсот кај шо се мењаше до сеа, само FPS, Res и Wind/Full Sc. може да се мења.
 
Последно уредено:
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Еве го демото за 2018, може да се симне на стим. Не е region locked.


П.С. НЕБО - ЗЕМЈА, разлика помеѓу демово 2018 и целосната 2017 за ПЦ.
Мислам дека го нема скапаниот in-put delay, односно response тајмингот е одличен.
Графички 1000 пати боље.

Сега графиката се мести IN GAME. Ги има скоро сите сетинзи што ги имаат игривите. А во сетингсот кај шо се мењаше до сеа, само FPS, Res и Wind/Full Sc. може да се мења.
ке го ''поправат'' тоа у фул верзијата lol

има 144hz, v-sync off/on?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
ке го ''поправат'' тоа у фул верзијата lol

има 144hz, v-sync off/on?
Немаше мислам во опции такво нешо.
Делува побрза во реакции од претходните, ама играта општо е спора, т.е. поспора од лани.

Гледам 3DM ја кракнале.
A за такво нешто, не сум видел по страниве. Гледам дека NBA ја има. :)
Само unlocked e. Ќе ја средат за неколку дена сигурно.
 
Последно уредено:
Член од
22 септември 2016
Мислења
17
Поени од реакции
5
Ја пробав демо верзијата... има ситни промени во однос на претходната. И на ова продолжение ќе му треба едно чудо пачирање... добро е што е успорена според мене. Ако веќе се доловува реализам играта треба да е поспора... Кога ќе се нашминка со пачовите... стадиони трансфери лиценци ќе може да се изгура една-две мастер лиги... ама ако ја споредиш со фифа... многу е некако празна штура во однос на дури и фифа17... а да не зборуваме за фифа18. Го пробав и тоа демо и навистина движењата на Роналдо се нестварно добри.. и амбиентот е доловен многу поубаво и подетално. Едноставно нема споредба. Лиценцата за ЛШ и Барса моментално ја држат ПЕС18 на некое ниво... Лига на Шампиони е стварно автентична во ПЕС...Кога само ЕА би ги откупила правата за ЛШ би било перфектно :) Само со ова успорување на играта во ПЕС18 се плашам дека ќе се изгуби во аркадноста во онлајн и еден на еден плескањето на пс4...бар за тоа биле добри ПЕС изданијата... и онака знаеме дека за ПЦ е тиња... :pov:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки имам еден проблем .. пред недела дена зедов 22 инчен монитор .. е сега на стариот 19 инчен се играше ок сега на овој резолуцијата максимум ми ја дава таа што беше за на 19инчи не можам сега да наместам 1920х1080 ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom