PES 2017

Член од
11 октомври 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Pro evolution soccer 2017, продолжение од нај добрата фудбал игра.
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
проблем со FDDN532 :( (не сака да се конектира online)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
8.959
Поени од реакции
4.915
Колку пари си ја платил, толку на интернет ќе ја играш. 0!
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.053
Поени од реакции
5.507
Додека ФИФА со секоја нова верзија е се подобра и подобра, кај ПЕС важи обратното. PES 2013 > секоја понова верзија на ПЕС.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.185
Поени од реакции
4.016
Добро во нештово е што намерно пуштаат да им се кракува играта па затоа има уште луѓе што ја играат. Да е со заштита ко фифа и да мора да се купува за да се игра? Не благодарам :)
 
Член од
22 септември 2016
Мислења
17
Поени од реакции
5
Добро во нештово е што намерно пуштаат да им се кракува играта па затоа има уште луѓе што ја играат. Да е со заштита ко фифа и да мора да се купува за да се игра? Не благодарам :)
Јас си ја купив за ПЦ 5-6 дена пред да излезе кракот :( примам сочувство :)
цел живот играм пес ама фифа17 сега ги гази солидно, со право е доста поскапа.
Кога ке ги споредиш прво во големина се гледа дека фифа17 е подетална и повеќе го доловува реализмот на една симулациска игра.
Али не жалам што ја зедов пес17 сепак има некои работи што ми го праат филмот и за мене е игрива.
Нормално пачирана со ПТЕ пачовите. Без нив е гола тиња...
Ке си ги играм и двете ко секад... :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Со која боја се во форма играчите ? :)
- Црвена или плава ??? Различно е од предходната верзија на PES.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
570
Поени од реакции
683
Добро во нештово е што намерно пуштаат да им се кракува играта па затоа има уште луѓе што ја играат. Да е со заштита ко фифа и да мора да се купува за да се игра? Не благодарам :)
Да ти кажам право со години гејмав ПЕС, и ми беше топ до ПЕС 11.
Од 12-ката натаму (заклучно со 12-ката), ПЕС ми стана тешка тиња.
Само се обидуваат да копираат нешто од Фифа, а на крај сите планови им се залудни и завршуваат доста лошо. Станаа многу лоша бледа копија на Фифа.
Само ПЕС 16 го заслужува мојот респект.
Играта со PTE Patch-от е супер, ми има игривост и сеуште ја играм.
Се обиделе да направат нешто со 17-ката, ама пак ми е вештачко некако се....не ми е тоа тоа....не е по мој вкус.

Од друга страна...
Фифа стана она што беше ПЕС на времето.
Од Фифа 12 па наваму, EA буквално ги прегазија Konami во секој поглед.
Фифа 13 за мене е најдобрата фудбалска игра некогаш направена. Доста квалитетен фудбал.
Да се изразам во стил на Калински.... „Беше вистинско ремек дело“. :D
Како и сите останати години, така и оваа година, за мене апсолутен победник е Фифа.
Пес повторно не е ни приближно добар фудбал.

Тој што вика дека Фифа е игра за деца, ќе го замолам да си земе појака конфигурација или да си купи конзола. И секако пред се, да биде реален во оценувањето :)
 
Член од
22 септември 2016
Мислења
17
Поени од реакции
5
Поточно - пробуричкај си во џебот и купи си фифа17.... вреди за сите пари.
Од друга страна добро е да постојат и двете заради конкурентност.
Да не си го врзат в крпче овие од ЕА па да ги фаќа акцизност да нема за што да напредуваат во наредните изданија... конкуренција... каква и да е... е добра работа :)
 
Член од
11 октомври 2016
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ако ти е пиратска рачунај нема онлајн
Да, пиратска е ама сега покрај секоја верзија на PES излегува и крак за да се игра онлајн. ФИФА, да филозофијата им е подобра но PES го заслужува епитетот за нај нај гејмплеј. ;)[DOUBLEPOST=1480541312][/DOUBLEPOST]
Ако ти е пиратска рачунај нема онлајн
Да, пиратска е ама сега покрај секоја верзија на PES излегува и крак за да се игра онлајн. ФИФА, да филозофијата им е подобра но PES го заслужува епитетот за нај нај гејмплеј. ;)
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.185
Поени од реакции
4.016
Да, пиратска е ама сега покрај секоја верзија на PES излегува и крак за да се игра онлајн. ФИФА, да филозофијата им е подобра но PES го заслужува епитетот за нај нај гејмплеј. ;)[DOUBLEPOST=1480541312][/DOUBLEPOST]
Да, пиратска е ама сега покрај секоја верзија на PES излегува и крак за да се игра онлајн. ФИФА, да филозофијата им е подобра но PES го заслужува епитетот за нај нај гејмплеј. ;)
Како го тврдиш ова кога никогаш не си пробал ФИФА 17?
 
На врв Bottom