PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Незнам дали сте пробале да одиграте ЛИГА сезона во Премиер Лига на Super Star. Ако не пробајте ама со предупредување да си купите резерва живци и да не исклучувате после првата утакмица. Премногу е скриптирана ама вреди да се понервираш :sneaky:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Пуштив со Арсенал да видам што како.
3 натпревари изиграв. 0-2-1
Против Јунајтед 2-0 изгубив на гости. Примив еден глуп гол, кој имаше големо влијание и примив уште еден.
Со Тотенхем 1-1 на гости. Водев, па примив гол у 80 и некоја минута. Глуп гол, голманов наместо да ги пружи рацете, он го имаше ставот со рацете до тело(Се предавам, само дланките до рамо).
Со КПР 1-1 дома. Одбранив пенал(шансите да примам ЈАС гол од пенал се помали отколку од слободен). После примив гол од пенал, па дадов гол од пенал у 88'.

Момент во овие 3 средби. Измената во Јунајтед. Руни аут, Амос ин.:pos:
Едвај акции праев, пасови едвај сврзував.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
^Не само ти, верувам дека сите повеќе можат да одбранат пенал отколку да не примат гол од слободен удар. Па мамата, Таиво шутира и од 40 метри ми дава гол од слободен. 90% од слободните што ми ги шутирале ми давале голови. Повеќе голови имам така примено, отколку од игра. Се навикнав на се, и на дебилноста на голманите, и на Роналдињо-потези на некој чкљ играч како Диаме, ама за ова не најдов лек, се случува да направиш фаул и тука е крајот, ставам и играч на гол линијата и пак не бива, ја цепаат мрежата.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
^Не само ти, верувам дека сите повеќе можат да одбранат пенал отколку да не примат гол од слободен удар. Па мамата, Таиво шутира и од 40 метри ми дава гол од слободен. 90% од слободните што ми ги шутирале ми давале голови. Повеќе голови имам така примено, отколку од игра. Се навикнав на се, и на дебилноста на голманите, и на Роналдињо-потези на некој чкљ играч како Диаме, ама за ова не најдов лек, се случува да направиш фаул и тука е крајот, ставам и играч на гол линијата и пак не бива, ја цепаат мрежата.
И ја примав голови од слободен насекое ама имат една финта што ЕПТЕН помагат и гол од слободен немам примено којзнајт од кога. Значи пред да ти шутнит играчот, голманот го поместуваш на средина на голот, значи точно на средина и НЕМА шанси да ти дат гол. (Ова не важи за Роналдо, ми има дајно неколку гола на страна на голманот, не преку жив ѕид). Не можам да најдам на youtube ама ќе пишам ко ќе играм оти н памет не ми текнува сега
--- надополнето: 13 март 2012 во 16:27 ---
Пуштив со Арсенал да видам што како.
3 натпревари изиграв. 0-2-1
Против Јунајтед 2-0 изгубив на гости. Примив еден глуп гол, кој имаше големо влијание и примив уште еден.
Со Тотенхем 1-1 на гости. Водев, па примив гол у 80 и некоја минута. Глуп гол, голманов наместо да ги пружи рацете, он го имаше ставот со рацете до тело(Се предавам, само дланките до рамо).
Со КПР 1-1 дома. Одбранив пенал(шансите да примам ЈАС гол од пенал се помали отколку од слободен). После примив гол од пенал, па дадов гол од пенал у 88'.

Момент во овие 3 средби. Измената во Јунајтед. Руни аут, Амос ин.:pos:
Едвај акции праев, пасови едвај сврзував.
Немам пораз први 5 кола ама само 2 победи и е ептен тешко ама зато играм, инаку изгубив од ПСВ квалификациската за лига на шампиони дома 2-3, ама на гости all out attack и тепав 1-4 :pos:
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
абе баталете што АИ во е претерано дај некое турнирче на сони :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Немам пораз први 5 кола ама само 2 победи и е ептен тешко ама зато играм, инаку изгубив од ПСВ квалификациската за лига на шампиони дома 2-3, ама на гости all out attack и тепав 1-4 :pos:
Добар си ти, играш у ЛШ. Мене у ЛЕ дирекно ме фрли играта.....

Ја МЛ си фурам иначе со Јуве. Имав у лига серија од 9 порази по ред, бев дури и 16 место едно време, ама после направив реми и дури 12 победи по ред. Играва е ретардирана во секој поглед. Не само по АИ-то кое сите го запознаа, туку и на Leave To Coach(како и да беше на 2012) губам од се и сешто. Губам дома од последно пласирана екипа, ама после на гости на ист начин, ги тепам Милан или Интер.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Ја па мислев само јас примам голови од 40 метри од слободен :unsure:
игрицава само за со другари да се игра против компјутерот :cautious:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Значи голманот се менува вака:
Држиш L1 - лев кец и притискаш на десниот аналог надолу, за да го исклучиш голманот иста постапка. Аналогот МОРА да е вклучен за ова (да свети).
--- надополнето: 13 март 2012 во 17:38 ---
Добар си ти, играш у ЛШ. Мене у ЛЕ дирекно ме фрли играта.....

Ја МЛ си фурам иначе со Јуве. Имав у лига серија од 9 порази по ред, бев дури и 16 место едно време, ама после направив реми и дури 12 победи по ред. Играва е ретардирана во секој поглед. Не само по АИ-то кое сите го запознаа, туку и на Leave To Coach(како и да беше на 2012) губам од се и сешто. Губам дома од последно пласирана екипа, ама после на гости на ист начин, ги тепам Милан или Интер.
Немам играно лига на во друго првенство ама ќе пробам баш еве со Наполи Итаљанско, ама мислам дека во Англиско е најтешко.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Прва утакмица со Наполи го тепав Јувентус 2-1, ама одма втората ме тепа Парма 1-2 дома. На Јуве им закачив убо голче со Хамшик од слободен
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
52
Поени од реакции
3
Сакам да прашам дали некој ја има купено играва и игра Online ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Не знам што им е финтата на КОНАМИ, ама ваков удар - Knuckel Shot - скоро никогаш не може да го фатат.
Прв обид, прв гол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom