PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.525
Пусто срце јуначко не издржа и и даде уште една шанса на ПЕС 12, само заради инспирацијата која ја добив од Ајакс кој одигра одлично против Манчестер, а сепак испадна. И така си почнав сезона НА РЕГУЛАР. Во првенството по 8 кола 8-0-0. Во ЛШ група со Валенсија, Барса и Баерн :facepalm:. Првите три ги губам, нормално. И одма тој асистентот дебилен абе вака така.....ти се зајануваат со отказ. Како бе!?!?! 8-0-0 во првенството, отказ а??!!?? И ко тргна играта против мене....после тие 8-0-0 направив 0-2-4 со екипи како Хераклес, Ден Хаг, Ексцелзиор...почнаа нервите и капак на се беше дуелот со Валенсија, демек решавачки ова она ако не тепам, отказ. Не да не тепам!!!...абе 0-5 :pos: Како се браните на чудово јас не можам да сфатам. Еве нешто што успеав да снимам од многуте нервози кои ги нуди играва:

ЗОШТО, КАКО!!!!

Играч со 80 како Гиан Асамоа ми го прави овој дебилен кикс. Да видам cpu со играч со 60 каков волеј ќе мавнеше овде...

и ова кога веќе се знаеше се си играв курташак со голмано и после моите се враќаат назад да спасат и демек да смирам ситуација СОСЕМ МАЛЦЕ, СОСЕМ!!!! го полнам тоа за подавање на најблискиот играч...и гледајте ви се молам со која силина замина топката у курац!!! :tapp:

Back to PES 11...
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
Пусто срце јуначко не издржа и и даде уште една шанса на ПЕС 12, само заради инспирацијата која ја добив од Ајакс кој одигра одлично против Манчестер, а сепак испадна. И така си почнав сезона НА РЕГУЛАР. Во првенството по 8 кола 8-0-0. Во ЛШ група со Валенсија, Барса и Баерн :facepalm:. Првите три ги губам, нормално. И одма тој асистентот дебилен абе вака така.....ти се зајануваат со отказ. Како бе!?!?! 8-0-0 во првенството, отказ а??!!?? И ко тргна играта против мене....после тие 8-0-0 направив 0-2-4 со екипи како Хераклес, Ден Хаг, Ексцелзиор...почнаа нервите и капак на се беше дуелот со Валенсија, демек решавачки ова она ако не тепам, отказ. Не да не тепам!!!...абе 0-5 :pos:Како се браните на чудово јас не можам да сфатам. Еве нешто што успеав да снимам од многуте нервози кои ги нуди играва:

ЗОШТО, КАКО!!!!

Играч со 80 како Гиан Асамоа ми го прави овој дебилен кикс. Да видам cpu со играч со 60 каков волеј ќе мавнеше овде...

и ова кога веќе се знаеше се си играв курташак со голмано и после моите се враќаат назад да спасат и демек да смирам ситуација СОСЕМ МАЛЦЕ, СОСЕМ!!!! го полнам тоа за подавање на најблискиот играч...и гледајте ви се молам со која силина замина топката у курац!!! :tapp:

Back to PES 11...

првиот клип грешка на играчот се дешава тоа,
на вториот клип играчот нема доволно jump статс и не е доволно висок затоа му избега топката а на третиот клип затоа што држиш право и десно додека полниш шут ја шутира ептен у страна во такви ситуации треба само право да држи или па немора ни право да држиш
 
Член од
28 февруари 2012
Мислења
19
Поени од реакции
0
Ако има некој проблем со кочење на играта а ја има потребната конфигурација нека пиши тука имам некои програми за подобро да работи ПЕС 12
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.525
првиот клип грешка на играчот се дешава тоа,
на вториот клип играчот нема доволно jump статс и не е доволно висок затоа му избега топката а на третиот клип затоа што држиш право и десно додека полниш шут ја шутира ептен у страна во такви ситуации треба само право да држи или па немора ни право да држиш
Ништо од ова не важи за играчите на комјутерот :mad:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Пусто срце јуначко не издржа и и даде уште една шанса на ПЕС 12, само заради инспирацијата која ја добив од Ајакс кој одигра одлично против Манчестер, а сепак испадна. И така си почнав сезона НА РЕГУЛАР. Во првенството по 8 кола 8-0-0. Во ЛШ група со Валенсија, Барса и Баерн :facepalm:. Првите три ги губам, нормално. И одма тој асистентот дебилен абе вака така.....ти се зајануваат со отказ. Како бе!?!?! 8-0-0 во првенството, отказ а??!!?? И ко тргна играта против мене....после тие 8-0-0 направив 0-2-4 со екипи како Хераклес, Ден Хаг, Ексцелзиор...почнаа нервите и капак на се беше дуелот со Валенсија, демек решавачки ова она ако не тепам, отказ. Не да не тепам!!!...абе 0-5 :pos: Како се браните на чудово јас не можам да сфатам. Еве нешто што успеав да снимам од многуте нервози кои ги нуди играва:

ЗОШТО, КАКО!!!!

Играч со 80 како Гиан Асамоа ми го прави овој дебилен кикс. Да видам cpu со играч со 60 каков волеј ќе мавнеше овде...

и ова кога веќе се знаеше се си играв курташак со голмано и после моите се враќаат назад да спасат и демек да смирам ситуација СОСЕМ МАЛЦЕ, СОСЕМ!!!! го полнам тоа за подавање на најблискиот играч...и гледајте ви се молам со која силина замина топката у курац!!! :tapp:

Back to PES 11...
Брат дај сними една цела утакмица на 5 мин или па барем едно полувреме, оти стварно неможам да сватам како мојш на регулар да губиш?!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.662
Поени од реакции
6.525
Брат дај сними една цела утакмица на 5 мин или па барем едно полувреме, оти стварно неможам да сватам како мојш на регулар да губиш?!
Абе не дека се непобедливи, не се жалам тоа. Се жалам на играта како целина колку е глупа иритирачка, дебилна. Се што важи за тебе не важи за компјутерот и обратно. Напишав погоре, имав серија 8-0-0 и после порази и нерешени со дебилни екипи поради грешки и случки како тие погоре. А оти сум изгубил 3 во ЛШ со Барса, Валенсија и Баерн ме избрка директорот.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Еве видео мое. Мастер лига со Јуве.
Не замерувајте за противникот, не ми се скокаа натпревари да барам некој поасален.

 

Ставре од Швицарска

Желба по титула :D
Член од
25 август 2011
Мислења
2.700
Поени од реакции
2.805
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Таман ќе изиграм некоја партија со другари 2 на 2, па ќе се излажам пак сам да ја пуштам играта и да се релаксирам.

Ама не бе, кај летам со паметот и планирам да се опуштам со играва на веќе ретардираните Јапанци.
По две партии денеска против компјутерот, сфатив зашто сите мои играчи (кои не ги контролирам јас) се однесуваат како ретардирани. Се однесуваат како ретардирани бидејќи навистина се, на чело со голманот. Не постои вештачка интелигенција во нив, зашто целата процесорска моќ ја користи ПЦ-то, за неговиот тим и неговите играчи.

Додека е во одбрана, тачно знае кај да е позициониран за одбиена топка и слични глупости. Нападот пак, е посебна приказна. Клизај, брани се колку сакаш, веќе однапред е пресметано од страна на аи-то дали ти ќе му ја земеш топката. Еве, денеска, дечкото си води топка на аут-линија, јас идам од страна и знам дека или ќе се сврти и ќе го соберам со клизач, или ќе го соберам во аут. Досега, 100 од 100 пати, неговиот играч застанувал тачно на време и ме заебувал така. Денеска, не застана зашто веќе беше пресметано кај сум јас, каде клизам и дека за милиметар нема да го стигнам.

И тоа е пресметано во рок од секунда, кога стиснав клизач.
После зашто моиве биле ретардирани, епа зашто...нема веќе процесорска моќ за нив. Јас сфаќам предизвик, ама ова е веќе тролање и мамење, ебате ретардираните јапанци.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
линк за да симнам коментатор??? :unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom