PES 2012

  • Креатор на темата kpb
  • Време на започнување
Член од
5 август 2008
Мислења
5.901
Поени од реакции
5.172
Ќе може ли некој да ми прати по пп све што треба да инсталирам на пес 2012 мислам на пачови и да ми објасни што како.. Ја денес ја симнав и не сум многу упатен во темава што како треба!
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
Момци незнам дали се совпаѓате со моето мислење , али ПЕС 2012 е најголемо срање . Па добро нормално ли е (викам ај да видам баш дали е можно ова ) ги земам Челзи и играм против едни од Д2 лига најслаби . Ставам Top player и верувале или не губам со два гола разлика. Едниот гол на глава другиот од слободен удар . Некој си таму (садасдасд) од 30 метри од слободен ми дава гол у агол . Па у п.м играте е лајно и немој да сте се осмелиле да ја купувате . ПОЗ
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.793
Поени од реакции
3.492
Ќе можам опва да го инсталирам на пес 1.01 официјален пач или треба да имам некој инсталирано претходно!
само симни го пачот и инсталирај го,тој автоматски ти ги инсталира сите апдејти и нема потреба од ништо друго
 
Член од
2 август 2010
Мислења
39
Поени од реакции
13
Момци незнам дали се совпаѓате со моето мислење , али ПЕС 2012 е најголемо срање . Па добро нормално ли е (викам ај да видам баш дали е можно ова ) ги земам Челзи и играм против едни од Д2 лига најслаби . Ставам Top player и верувале или не губам со два гола разлика. Едниот гол на глава другиот од слободен удар . Некој си таму (садасдасд) од 30 метри од слободен ми дава гол у агол . Па у п.м играте е лајно и немој да сте се осмелиле да ја купувате . ПОЗ
Еј ако имаш нешто друго да пишеш арно .. а тоа ако не ти се допаѓа играта не трупај само безвеза коментари позз
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Момци незнам дали се совпаѓате со моето мислење , али ПЕС 2012 е најголемо срање . Па добро нормално ли е (викам ај да видам баш дали е можно ова ) ги земам Челзи и играм против едни од Д2 лига најслаби . Ставам Top player и верувале или не губам со два гола разлика. Едниот гол на глава другиот од слободен удар . Некој си таму (садасдасд) од 30 метри од слободен ми дава гол у агол . Па у п.м играте е лајно и немој да сте се осмелиле да ја купувате . ПОЗ
Јас одамна не ја играм, а не ја бришам само за да играме со цимерот. За сам играње си ја играм ПЕС 11
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.272
Поени од реакции
5.263
Момци незнам дали се совпаѓате со моето мислење , али ПЕС 2012 е најголемо срање . Па добро нормално ли е (викам ај да видам баш дали е можно ова ) ги земам Челзи и играм против едни од Д2 лига најслаби . Ставам Top player и верувале или не губам со два гола разлика. Едниот гол на глава другиот од слободен удар . Некој си таму (садасдасд) од 30 метри од слободен ми дава гол у агол . Па у п.м играте е лајно и немој да сте се осмелиле да ја купувате . ПОЗ
+3546136

Јbg, ама така е. AI-то е премногу ретардирано и нереално. Јапанска работа.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.793
Поени од реакции
3.492
По незнам кој пат пак пробав да играм ФудбалФакингЛајф и нормално пак заклучив дека А.И.-то заедно со модовите се толку РЕТАРДИРАНИ ебано РЕТАРДИРАНИ.Почнав со Реал онака од забава пријателска со Хелсинки водев 1-0 цела утакмица и нормално 84 минута 1-1,а се трпи тоа некако очигледно јапанците мислеле дека ако секоја утакмица завршува со ебано нерешено или со некаква ебана шанса за пресвт играта би била поинтересна,ама не е.И стискам некст,некст јас така едно 10 пати и уште 10 пати ми се појавуе тој ретардото со големото чело помошниот тренер и замара у пм и прва утакмица од Примера дивизион ни помалку ни повеќе туку против Барселона,ДА БАРСЕЛОНА!Првенството го започнувам против најголемиот ривал.Утакмица почиња,коменаторот тропа од клише срањата ЕлКласико деј,давам јас гол со ДиМариа се така до 73 си водам,топка не ни помислувам да одземам во одбрана пошто е немогуче со која и да било факинг техника која ја почнале ретардите од јапонија па не ја довршиле и во 75 бум гол 1-1,WOW каква возбуда па и она срање од коментатор кога ќе се издере AAAAAAAnd he makes it! ми иде звучниците од тераса да ги фрлам.И исклучив во 86 и нека си ебе матер и фудбаллајф и мастерлига.Играта е добра само за 1на1 и за ништо друго.Модови,тренинг некој ствари,главитикви,бурефудбали WHAT THE FUCK?!
И дефинитивно Јапонците не се паметна нација или па таму паметните работат нешто друго,а овие ментално ретардираните и озрачените работат во КОНАМИ...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.272
Поени од реакции
5.263
Требаше AI-то од 2011 да го подобрат минимално и да го остаат тука. Графички е одлична играта. Модовите се добри. +1 секоја година.

Имаат додено неколку емоции(whatever) кои заборавиле да ги сихронизираат со играта и благодарение на нив, багови колку сакаш. Тие на голманите се - зини земјо голни ме! Пробува да „седне“ и да ја фати, но топката му поминува до(под) колено, WTF!?
Маја Гери(whatever) им е најнесихронизираното движење на играва. Па до толку да се биде прост мислам....?

Какво објаснување би дале КОНАМИ за следново?

Кога се работи за слободни, исто. Скоро секој втор е гол. Од 10 удари, 6-7 гола ќе дадат.
Не ми е јасно како може кога топката иде во агол, голманот да не ја фати. И како може кога топката при изведување на слободниот оди крај голот, голманот да го покрие тој дел од голот кој би бил ПОГОДОК во претходната ситуација?
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
Јас одамна не ја играм, а не ја бришам само за да играме со цимерот. За сам играње си ја играм ПЕС 11
Исто и јас друже , али некој мод да не ти се наоѓа за пес 11 за трансверите ?
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
Еј ако имаш нешто друго да пишеш арно .. а тоа ако не ти се допаѓа играта не трупај само безвеза коментари позз
Ќе го кажам тоа што го мислам незнам шо ти пречи ... o_O
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.577
Поени од реакции
4.388
Исто и јас друже , али некој мод да не ти се наоѓа за пес 11 за трансверите ?
Барај на Песедит страната таму имаше мислам. А и јас да прашам како беше тој фајлот со кој одма на почеток се отклучува се без да играш 10 утакмици за 100 поени? (На цимеро му треба, сакал да ја игра сам, абе му викам немој...:pos: )
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.509
Поени од реакции
157
Како би изгледала МФР во ПЕС :)

А сега сериозно. Ги играте ли нашите играчи (оние што ги има)? И како ви оди со нив?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.272
Поени од реакции
5.263
Не купувам ниеден наш. Слабо се јачаат. Дел паѓаат.
И поради тоа не играм со ниту еден кој е на играта.
 
На врв Bottom