Paypal во Македонија

Статус
Затворена за нови мислења.

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Јас колку што знам можиш да ги префрлиш парите на viza electron од тутунска банка ако претходно ти е верификувана со paypal.
Вака може да се користи комбинација, ова не е тестирано меѓутоа би бил доста изненаден ако не работи...

Отвараш пејпал преку нлб (можеш да префрлаш преку пејпал без некој лимит, само ти бараат дополнителни верификации ако зимаш од пејпал на дебитна)

Отвараш акаунт на 2checkout (мислам дека се плаќа околу 40 долари за отварање во смисла тебе да ти стигаат пари преку 2checkout)

Payoneer ја подржува Македонија а парите од 2checkout можат да стигнат до payoneer

Откако ќе го направиш се ова, одиш од пејпал префрлаш на 2checkout а од 2checkout na payonerr и после преку ATM си ги зимаш парите. Тешко дека воопшто би те фатил некој бидејќи преку многу канали оди ова.

Незнам за провизија иначе...над 5% тешко да е.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
50
Поени од реакции
8
пишува на страната за префрлување на дебитна картица виза само 2 евра за трансакцијата. јас деновиве ке извадам дебитна во нлб и ќе ве известам а за порано ако има некој искуство со вадење пари од paypall acc на дебитна картичка нека каже.
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
пишува на страната за префрлување на дебитна картица виза само 2 евра за трансакцијата. јас деновиве ке извадам дебитна во нлб и ќе ве известам а за порано ако има некој искуство со вадење пари од paypall acc на дебитна картичка нека каже.
Исто зема само 2 евра со виза електрон само ризично е пошто бираш словенија можат да ти суспендираат акаунт како на многу други.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
од други искуства ако префрлиш повеќе од 3000 долари годишно од пејпал на дебитна ти бараат дополнителна верификација кајшто се гледа од која земја си и те суспендираат.

Затоа мојов метод горе мислам дека е доста undiscoverable.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Активирав paypal се супер, си порачав работи НО сега немам пари. Ставив на дебитната пари ама сеуште на paypal нема ништо? Се чека одреден период или?

Joey напиша:
Активирав paypal се супер, си порачав работи НО сега немам пари. Ставив на дебитната пари ама сеуште на paypal нема ништо? Се чека одреден период или?
Ај бе дечки некој?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
parite ne odat na paypal koga prais transakcija togas paypalot ke ti gi povlece od karticata
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
parite ne odat na paypal koga prais transakcija togas paypalot ke ti gi povlece od karticata
Тоа преку paypal да го направам?

Се снајдов, не треба ништо да се прави. Парите не се покажуваат на пејпал сметкава ама може да се куува зема директно од дебитната
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Море знам кој го кочи PayPal-от во нашава држава.Истото она што се случува со увозот на половни автомобили од странство,е присутно и тука.Банкарите,увозниците на стока од било кој вид,трговците на големо и мало,сите тие имаат лоби не само кај нас туку и во странство,така да досега успеваат некако да го закочат приемот на PayPal во Македонија.Тоа за мене се ништо друго туку мафии од највисок вид.Затоа сеуште ќе гледаме по нашите патишта Застави,Фичиња,Лцд-ТВ со астрономски цени,и да не бројам уште.Жално е за нашиов напатен народ.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Работи со тутунска банка и регистрацијата како Словенец... за плаќање. Доволно ми е.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Што бидна со ова за пејпал-от? Ме интересира бидејќи сакам да отворам пејпал акаунт ама сакав да се информирам повеќе околу тоа дали работи овде во Македонија? Читам неколку страни назад и гледам некои викаат дека со картичка од Тутунска Банка и ако се напишеш словенец бивало. Ама заеби тие далавери, мене ме интересира дали можам да си отворам пејпал акаунт и да ја користам Visa Electron картичката на мајка ми од Стопанска Банка, бидејќи сакавме да плаќаме нешто преку нет ама неможевме. Мислам дека картичката е дебитна и преку неа ја зима платата од фирмата во која што работи. Има некое решение за ова или не?
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Што бидна со ова за пејпал-от? Ме интересира бидејќи сакам да отворам пејпал акаунт ама сакав да се информирам повеќе околу тоа дали работи овде во Македонија? Читам неколку страни назад и гледам некои викаат дека со картичка од Тутунска Банка и ако се напишеш словенец бивало. Ама заеби тие далавери, мене ме интересира дали можам да си отворам пејпал акаунт и да ја користам Visa Electron картичката на мајка ми од Стопанска Банка, бидејќи сакавме да плаќаме нешто преку нет ама неможевме. Мислам дека картичката е дебитна и преку неа ја зима платата од фирмата во која што работи. Има некое решение за ова или не?
До ден денеска не можи да се отвори PayPal во Macedonia :toe:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Visa Electron се блокирани во Тутункса
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Да, од дебитни само Маестро од Мастеркард може, ама би требало и со маестрото лесно да се купува на интернет.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom