Ozark

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Го засакав тој психопатот Хави на крајот... :pos:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Не знам како е со спојлери политиката, па ќе идам на безбедно:
Не знам зошто толку долго се чекаше да ја ликвидираат Дарлин. Обични реднкес без никаква реална моќ, се заебаваат со најголемиот картел во Мексико. Уживав во сцената кога го виде внук му на Омар (слаб сум со имиња ваљда Хави беше) кај нејзе во дневна. Се стресе се исплаши и се гледаше страв во очи. Пукна целата маска на силна личност која се спротиставува на најмоќниот картел. И она и тој братучедот на рут што не можам да го поднесам. Сега следна е рут ако почне да изиграва реднек џон вик. Ептен супер лик ми е од каде почна и како се развиваше, ама know your limits. Нема што да се чепка со картелот.
Венди ми е поделен лик, 50% скајлер од ББ, 50% кевинс спејси од хаус оф кардс. Ја мразам едната половина, другата ми е прејака. Love hate relationships имам со нејзинот лик.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
995
Поени од реакции
1.757
Го засакав тој психопатот Хави на крајот... :pos:
Мене ми беше страшен у смисла дека е многу непредвидлив. За секој што беше со него во сцена се плашев дека ќе го убие од чиста мира. :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Не гледам трејлери ама ова морав. Ми изгледа дека ќе завршат достоинствено и серијата ќе има незаборавен крај кој ќе ѝ го зацврсти култниот статус во наредните години.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ozark Season 4, Part 2 will drop on Friday, April 29 at 3:01 a.m. ET.
:jeeee::jeeee:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Тотално разочаран од последниве епизоди, посебно крајов. Како дете да ги режирало последниве епизоди.

Ја уништија цела драма и неизвесност што ја имаа во претходните сезони.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Тотално разочаран од последниве епизоди, посебно крајов. Како дете да ги режирало последниве епизоди.

Ја уништија цела драма и неизвесност што ја имаа во претходните сезони.
Не ме разочарувај сега.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Не ме разочарувај сега.
Ептен се разочарав и јас друже, тотално промашување. Бетер од шпанска серија им беше крајов, дотолку лош.

Сега читам и коментари и критики, врие од разочараност. Криво ми е што уништија толку добра серија со ваков крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom