One Оператор - Генерална Дискусија

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
852
Поени од реакции
581
не, оне не е решен да се врати, туку да го копират вип. чекаат вип да понуди нешто ново, па според то да понудат нешто слично.... вип ако прекини да вади нови понуди, нема ни овие
Па тоа де решен е да се врати. Сакаат да ја имаат најдобрата понуда во секое време. Чим Вип извадат една понуда, ОНЕ вадат делумно подобра. Ако ВИП не извадат нема потреба и ОНЕ да вадат.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Бев прашав, нема скриени трошоци, нема пари за востопоставување повик или некој друг дел со * да не видиме.

Едноставно

1500 минути кон сите мрежи
1 гига интернет

Ви треба лична карта, и последна платена сметка од струја.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
852
Поени од реакции
581
Не знам само дали има некаква регулатива со новиве пост пејд пакети која обврзува колку често смееш да го менуваш операторот. Пример, овој месец сум на Оне, се префрлам наредниот на Вип, месецот после тоа на Т-мобајл. Би требало да има некое ограничување. Ако знае некој нека пише
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Па тоа де решен е да се врати. Сакаат да ја имаат најдобрата понуда во секое време. Чим Вип извадат една понуда, ОНЕ вадат делумно подобра. Ако ВИП не извадат нема потреба и ОНЕ да вадат.
само т ебале си седи со скрстени раце и гајле нема
можат овие операторчињата (вип и оне) во припејд да имаат понуда од 79 ден неделно а те заебале иста понуда ама со 149 ден,значи најмногу земаат а најмалку даваат и пак се први :tapp:

колку сакам да паднат на трето место оти се идиоти....

БРАВО ЗА ВИП (без разлика шо темата е за Оне)
палец горе за Вип
кога дојде Вип 2007 одма направи бесплани минути кон својата мрежа кој не можи да ги потрошиш па после и оне почна....
а тогаш од т мобиле кажаа дека им беше во план да намалат минута разговор :pos:

ајде Вип-овци шо е следно? :)
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
852
Поени од реакции
581
само т ебале си седи со скрстени раце и гајле нема
можат овие операторчињата (вип и оне) во припејд да имаат понуда од 79 ден неделно а те заебале иста понуда ама со 149 ден,значи најмногу земаат а најмалку даваат и пак се први :tapp:

колку сакам да паднат на трето место оти се идиоти....

БРАВО ЗА ВИП (без разлика шо темата е за Оне)
палец горе за Вип
кога дојде Вип 2007 одма направи бесплани минути кон својата мрежа кој не можи да ги потрошиш па после и оне почна....
а тогаш од т мобиле кажаа дека им беше во план да намалат минута разговор :pos:

ајде Вип-овци шо е следно? :)
Да се чудиш, супер им е мрежата ама фантастични им се цените и пак народецов наш на т-здобиле. Док има овце биче и вуне!
 
Член од
23 март 2009
Мислења
21
Поени од реакции
13
Се мислам да се префлам од вип на оне,ме интересира квалитетот на мрежата и интернетот?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.748
Поени од реакции
8.006
Се мислам да се префлам од вип на оне,ме интересира квалитетот на мрежата и интернетот?
Мрежата е 10-ка, дневно зборам по 2/3 часа, незнае да исклучи, а не пак да сецка или да не се слуша. Интернетот е океј, прилично добар за смарт телефон.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Се мислам да се префлам од вип на оне,ме интересира квалитетот на мрежата и интернетот?
Been there done that. :)
Трансферот ВИП>>ONE го направив вчера, допрва ќе видам дали ќе зажалам.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Been there done that. :)
Трансферот ВИП>>ONE го направив вчера, допрва ќе видам дали ќе зажалам.
шо така? сите на вип одат зашо им е поевтино.... ти од вип бегаш :)

него ај да прашам нешто друго јас.. имам службен телефон на оне ама немам појма како ми се наплаќа према другите оператори.... ако се јавам на инфо центар би можеле ли да ми кажат за ова?


и уште едно прашање - од фирма газдава има некоја бизнис понуда за повеќе телефони некаде 10тина мислам дека... е сеа мене ме интересира на сметките дали имаат они поени како т мобиле и после одреден број на поени дали може да се искористат за телефон или апарат или други производи што ги даваат со поени?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
шо така? сите на вип одат зашо им е поевтино.... ти од вип бегаш :)

него ај да прашам нешто друго јас.. имам службен телефон на оне ама немам појма како ми се наплаќа према другите оператори.... ако се јавам на инфо центар би можеле ли да ми кажат за ова?


и уште едно прашање - од фирма газдава има некоја бизнис понуда за повеќе телефони некаде 10тина мислам дека... е сеа мене ме интересира на сметките дали имаат они поени како т мобиле и после одреден број на поени дали може да се искористат за телефон или апарат или други производи што ги даваат со поени?
последниот дел ДА. но ти немаш ништо од тоа .... само ако газдата сака да ти даде некој подобар тел и толку. мој другар има фирма, зема телефони и нормално за него најубавиот, а за другите што остане;)
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
шо така? сите на вип одат зашо им е поевтино.... ти од вип бегаш :)
За поефтино не е поефтино. Од ланската роденденска понуда понудите им се тиња. Мене ми е истечен договорт 7 месеци и чекајќи да дадат нешто подобро, добив само разочарувања. 1500 минути кон сите и ГБ нет за 400 не е за потценување.
За една работа сум сигурен, никогаш повеќе нема да имам борј на т-мобиле. Компанија од масовни размери си игра мајтап со нас добри 10-ина години.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
последниот дел ДА. но ти немаш ништо од тоа .... само ако газдата сака да ти даде некој подобар тел и толку. мој другар има фирма, зема телефони и нормално за него најубавиот, а за другите што остане;)
искрено да ти кажам тој нема време да се заврти да не види камо ли да оди за поени.... чисто ме интересираше дали имаат таква опција пошто се на посебна тарифа за бизнис корисници.... и ако би земал нешто не би земал телефон туку би земал нешто што ке оди во корист на фирмата
--- надополнето: 16 септември 2013 во 23:16 ---
За поефтино не е поефтино. Од ланската роденденска понуда понудите им се тиња. Мене ми е истечен договорт 7 месеци и чекајќи да дадат нешто подобро, добив само разочарувања. 1500 минути кон сите и ГБ нет за 400 не е за потценување.
За една работа сум сигурен, никогаш повеќе нема да имам борј на т-мобиле. Компанија од масовни размери си игра мајтап со нас добри 10-ина години.
зашо такво мислење имаш? ја т мобиле нема никад да ги откачам - најстабилни ми се најквалитетни и ми одговараат со цени. со вип и со уан некако немам многу муабет од прости причини.

услугата на уан им е никаква да не правам муабет за корисничка подршка или па за пенали (измислени) и слично.
вип се океј само тоа мрежата 100 години си ја прават и никако да ја направат. кога веќе имаат толку многу корисници толку ли не најдоа средства да почнат да ја прават барем мрежата?

т мобиле користам откако почнаа мобилни во македонија да користат луѓево - на времето мобимак. стабилна мрежа прифатливи услови за договор достапни цени и квалитетна услуга.


моментално имам пакет од т мобиле ПРОМО 499 - склучен прошлиот декември некаде на крај... за тие 500 денара имам бесплатно према сите т мобиле и т хоме ( неограничено ) - неограничен интернет до 3 гига ( после се успорува брзината ) и 100 минути према другите оператори. откако ке ги искористам минутите после ми се наплаќа по 6 или 7 денари минута и ниедна сметка немам платено повеќе од 600 денара верувај. и најбитно од се каде и да отидам ако сакам да се јавам некаде можам да се слушнам и да се разберам од со човек - со вип мрдни надвор од скопје и (а некогаш и тука на некои локации во скопјево) ништо неможеш да се разбереш
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Се мислам да се префлам од вип на оне,ме интересира квалитетот на мрежата и интернетот?
моето искуство е 99% позитивно. Досега ме немат украдено, имаш на нет да си провериш колку минути/смс/нет имаш преостанато, на фејсбук страницата се активни, гледам помагат, немора да чекаш на 181. Квалитетот е прилично добар, не ми се има десено во градско подрачје да нема мрежа или да сецка, освен во периодот јули/август кога најавија дека има интервенции на мрежата, 3Г интернет низ поголемиот дел на Битола има, значи кај и да отворам на отворено место има 3Г интернет, во куќата моја на горниот спрат има 3Г, на долниот ЕДГЕ и ништо не ми отвара кога не е на 3Г. Зезнато е шо прв пат плаќаш 2 претплати, незнам која е логиката, али ок, и да внимаваш со интернетот, зошто кога ќе се надмини пакетот, се доплаќа, и не е баш ефтино :)
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.605
Поени од реакции
7.408
http://one.mk/select_promo.html
Прашалникот ми е за последната реченица т.е. "Понудата е промотивна и важи ограничен период." Што значи ограничен период, до нова година ли ?
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
http://one.mk/select_promo.html
Прашалникот ми е за последната реченица т.е. "Понудата е промотивна и важи ограничен период." Што значи ограничен период, до нова година ли ?
Значи после тој ограничен период понудата нема да биде достапна за нови корисници, оние што веќе се на таа тарифа ќе си останат на истата.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
 

Kajgana Shop

На врв Bottom