One Оператор - Генерална Дискусија

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
dobiv i odgovor od ONE po kontak na e-mail,eve sto mi odgovorija...:Почитувани,

За жал не постои можност за увид во реализираниот сообраќај, во поглед детална сметка за припејд корисници. Исто така нема ниту можност за презентација на скриени броеви во припејд сегментот, сервисот за Презентирање на скриени броеви е достапен за постпејд корисниците на ОНЕ со месечен надомест од 236 денари.

Во случајов ако станува збор за вознемирување иули нарушување на приватноста Ве молиме да го пријавите случајот во најблиската полициска станица.

Срдечен поздрав

kako e vo drugite mobilni operatori za ovaa problematika kako sto ja imam jas.No sepak ne e fer kon pri-pejd korisnici,podobro bi bilo da ima i opcija so doplata za da moze da se vidi koj zvoni so skrien identitet.

SRAnje, jbg zemi javi mu se i opcuj mu se po rodnjak, reci mu ke te najdam sea u policija i ke se uplasi sto posto...
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Кај ОНЕ ми се допаѓа што неморам да гребам за да си надополнам кредит, едноставно од пост-пејд си ставам кредит на припејд и бркам работа.

Многу практично.

SRAnje, jbg zemi javi mu se i opcuj mu se po rodnjak, reci mu ke te najdam sea u policija i ke se uplasi sto posto...
Ама види сега ако они го кажат тој што ѕвонел тогаш ја нарушуват неговата приватност(без разлика дали пцуел, се заканувал) а по тоа прашање законот е јасен т.е ако го кажат кој е има основ да тужи и 100% шанси да добие и тоа дебелаа сума.

Исто важи и за кајгана каде што ИП адресите се доверливи и не смеат да ги даваат на трети лица без судски налог ако ја дадат вашата ИП адреса тогаш они наебале.

А ти пријателе немај мака, штом го крие бројот го знаеш или пак некоја женска го тера така да прави но знај дека ГО ЗНАЕШ.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
ONE излезе со нова пост пејд понуда и по примерот на вип имаат и пакет без договор.

SELECT - направи го сам твојот нов постпејд


Отсега нема потреба да плаќаш за она што не го користиш. Со SELECT можеш сам да го направиш твојот постпејд тарифен модел преку избор на различни пакети, онака како што тебе ти одговара, со месечна претплата веќе од само 99 денари.
SELECT ти нуди можност да го направиш твојот модел на два начини:
  • без обврски за времетраењето на договорот или
  • со договор на 24 месеци, со што добиваш одличен попуст за нов мобилен телефон
Со SELECT на располагање ти стојат различни категории пакети, и тоа:
  • пакети со минути кон мрежата на ONE (мобилна и фиксна)
  • пакети со минути кон сите национални мрежи
  • пакети со минути кон странство (меѓународни разговори)
  • пакети со SMS пораки
  • пакети со интернет
  • пакети за попуст на телефон (достапни со договор на 24 месеци)
Интересна понуда од ОNE посебно за корисниците кои веке имаат мобилен телефон и сами ке можат да си изберат колку ке плаќаат во зависност од тоа што користат. :)
Иако имаат можност за договор на 24 месеци, мислам дека така претплатата доаѓа поскапа а се добива минимален попуст.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Добра е оваа понуда пример комбинираш што сакаш.Пример ја сакам интернет и минути за зборење без гратиси на Оне или СМС.Така е ептен поефтино за разлика од другите
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Добра е оваа понуда пример комбинираш што сакаш.Пример ја сакам интернет и минути за зборење без гратиси на Оне или СМС.Така е ептен поефтино за разлика од другите

Ако се зима без телефон оваа понуда е најдобрата досега од било кој оператор.

Ако се зима со телефон е грабеж.

Средина нема.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
1.340
Ако се зима без телефон оваа понуда е најдобрата досега од било кој оператор.

Ако се зима со телефон е грабеж.

Средина нема.

Па и на Вип е исто. Договор без обврзување само со СИМ а со телефон е на 2 години плус доплата
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
852
Поени од реакции
581
Не е лоша понудава. Добрата работа е што сам си бираш што сакаш. Џабе ми даваат 1000 ММС пораки кога не ги користам или пак на татко ми даваат интернет кога не го користи. Сам свој газда, без договор и можеш да мигрираш кога сакаш, што е особено добро бидејки некои месеци повеке ти треба интернет, некогаш минути во странство итн.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Па и на Вип е исто. Договор без обврзување само со СИМ а со телефон е на 2 години плус доплата

Телефоните се изгор. Тоа ми беше мислата.
А пази, од ОНЕ тврдат дека телефоните се по СПЕЦИЈАЛНА НАМАЛЕНА цена. Да си пукниш.
--- надополнето: 4 септември 2013 во 20:11 ---
Башка и ова.

Која е овде логиката ако може некој да ми ја објасни ќе му бидам вечно благодарен.



 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Зезнато е шо јас сум веќе една година на ТОТАЛ М, значи пола на договор, и немам право да мигрирам на овај тарифен модел :(
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
852
Поени од реакции
581
Зезнато е шо јас сум веќе една година на ТОТАЛ М, значи пола на договор, и немам право да мигрирам на овај тарифен модел :(
За друг пат ке знаеш дека сите добри понуди за постпејд се најчесто во септември-октомври
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
За друг пат ке знаеш дека сите добри понуди за постпејд се најчесто во септември-октомври
па и јас искористив тројно повеќе т.е. користам,само шо кон другите мрежи имамсамо 200 мин,малку ми се , а плаќам 700ден
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Некој правник да ни провери дали има некоја фрка околу она 'без обврска' за времетраење на договорот.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
852
Поени од реакции
581
http://one.mk/select_promo.html

Некако многу ефтино ми изгледа ова, скриени трошоци кој се? :pos:
Ова ако нема правни дупки во понудата е одлично, 400 денари претплата без договор, 1500 минути кон сите мрежи и гига интернет. ОНЕ е решен да се врати како втор оператор очигледно

Истотака ме интересира дали знае некој колку често може да се промени операторот доколку корисникот нема потпишано договор? Пример сега потпишувам со оне дали веке од наредниот месец (два) може да се префрлам на друг оператор?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Ова ако нема правни дупки во понудата е одлично, 400 денари претплата без договор, 1500 минути кон сите мрежи и гига интернет. ОНЕ е решен да се врати како втор оператор очигледно

Истотака ме интересира дали знае некој колку често може да се промени операторот доколку корисникот нема потпишано договор? Пример сега потпишувам со оне дали веке од наредниот месец (два) може да се префрлам на друг оператор?
не, оне не е решен да се врати, туку да го копират вип. чекаат вип да понуди нешто ново, па според то да понудат нешто слично.... вип ако прекини да вади нови понуди, нема ни овие
 

Kajgana Shop

На врв Bottom