On.net WADSL интернет

Член од
25 септември 2008
Мислења
356
Поени од реакции
237
jas se razocarav od on.net
makedonski takvi bile onakvi bile ali 988 12345 mozes na glava da im se kacis
i ke ti pomognat

on.net samo deckite od servis se ok ostalo sve e katastrofa

ukinuvat WADSL i korisnicite na WADSL ne masakrirat uste 100 dena WADSL i poveke no.net na on.net koga ke si pomislam deka pomisluvav 101 giga da go zeam kojzna na tie korisnici sto ke im napravat bar info da stavea a oni samo delete od sajtot i nisto informacija



ova ni go pravat :tv::baeh:



alo on.net
da povelete
WADSL error 691
a antenata vi padnala
i sega sto
isklucete od adapter
5 minuti
i probajte pak:drk:
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
i plus koa ke gi nadmines tie, ne ti se namaluva brzinata, nego si doplakas kako na solo paketite sto e.

E tuka e zajakot ako nadmines ce te surat
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
110
jas se razocarav od on.net
makedonski takvi bile onakvi bile ali 988 12345 mozes na glava da im se kacis
i ke ti pomognat

on.net samo deckite od servis se ok ostalo sve e katastrofa

ukinuvat WADSL i korisnicite na WADSL ne masakrirat uste 100 dena WADSL i poveke no.net na on.net koga ke si pomislam deka pomisluvav 101 giga da go zeam kojzna na tie korisnici sto ke im napravat bar info da stavea a oni samo delete od sajtot i nisto informacija



ova ni go pravat :tv::baeh:



alo on.net
da povelete
WADSL error 691
a antenata vi padnala
i sega sto
isklucete od adapter
5 minuti
i probajte pak:drk:



Ic ne go razbrav muabetov, so ova alo onnet povelete :toe:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.398
Поени од реакции
21.971
И јас сакам да го менам он нетот и да ставам некој друг ама незнам кој дај препорачајте ми:smir:
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Naprotiv jas sum pak zadovolen od Wadsl :)



Eve ova mi se slucuva sekogas ... no uste malce imam od dogovorot so On.Net i ke go raskinam :vozbud:
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Ќе ставаат ли 30 ГБ и 5 МБ од ноември или да го мењам сместа ?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Нека биде јасно на сите корисници што сме на WADSL.Подобрувања во смисла на поголеми брзини и повеќе гигабајти нека ви биде јасно дека ке нема за никого.WADSL услугата веќе не се нуди на нови корисници така да за тие што имаат веќе WADSL повеќе од 1mbps брзина и 15 гига download нема да добијат.Повеќе не очекувајте.Тоа е тоа.
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
jas ke migriram kon duo extreme poradi cenata/brzinata.wadsl_ot bese ok osven prvite dva meseci poradi toa sto antenata ne ja stavija na dobro mesto.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
Добар е освен понекад кога не се конектира. Барем брзината и трасверот да ги качеа а не вака да не зезаат.
И ај кажете ми како да влезам у ова канопито, бар за последен пат пред да се префрлам на некој од дуо пакетите.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Најновата ујдурма од он.нет
За оние што ќе го обновеле договорот за уште две години им давале 30ГБ интернет, истата брзина, истите пари само 30гб.
Ами да земам венчалница да потпишам со нив може неограничено ќе ми дадат.
Нели во договорот пишуваше со промените на пазарот така ќе се менува и пакетот. Каде е тоа сега. цените паднаат брзините и лимитот се покачи, а пакетот WADSL остана ист. а официјално не го нуделе веќе али ќе те прелажат со 30гб пак да потпишиш, да не ја вадат антената де.
Да не сте им платиле ниедна сметка на оннет додека не покачат брзина и лимит и додека не намалат цена.
МА овие ептен расипани биле бе маме им е*ам.
и пишете маилови јавувајте се и цркајте и пцујте се живо тамо.
Или ќе се опаметат и ќе сменат однос или пара од нас нема да видат веќе.
 

^ Ghost Rider ^

Biker Boy
Член од
27 октомври 2008
Мислења
372
Поени од реакции
8
јас бев да го отказам интернетот во во оф.нет и ги немав подмирено сметките и ми рекоа да ги подмирам сите.и си ги платив и се готово беше,и кога иде другиов месец и сметка пак ми дојде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom