G
Поени од реакции
8

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • многу... 80 евра литар боја сосе подлога, 3 литри влегоа... 250 евра само бојата, башка другите тракатанци.
  чекај бе паше полека..... имаш два моменти тука.
  1. Топло во колата не иди од никаде. Вентилаторот дува, ама ладно -> имаш проблем со казанчето. Или клапната не отвара или не циркулира вода низ него.
  2. Ко ќе возиш 100-ка влегува топло во колата, ама вентилаторот не дува -> имаш проблем со моторчето што врти, тоа е веќе електрика.

  Која е кај тебе болката?
  не се гледа... напикано е во пластиките, римпапа не го вади. Најлошиот дел за вадење, треба пола кола да ја демонтираш за да дојдиш до него... последна опција да ти биди вадење надвор.
  неможам сега... на работа сум. Највероватно ќе се најдиме утре/задутре. До тогаш провери следново: дали е откачена сајлата некаде и дали можиш рачно да ја мрдниш кпапната. Најчесто тоа е мало механичко раче кое го трга/турка сајлата па е навалено на некоја страна и го регулира протокот на воздух, дали низ казанче или покрај казанче.
  Пошо на замунда регистрацијата е само привремена, тешко да се регистрираш, да ти дам линк од торентот нема да ти се отвара, зато ти го аплоадирав, комотно спушти си го и терај:)
  http://www.megaupload.com/?d=5KKC8QE1
  Брат од кај знаеш како ке излегуваат епизодите на Призн Брејк? Ти пресмета или на некоја страна на нет виде?
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom