On.net WADSL интернет

С

Спенсер

Гостин
аеее, денес НЕ МРДА!!!ептен споро, симнува со 4-5кб/с, у пмм!!!!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Слушам муабети дека Wadslov од Он нет ке го праеле до 7 mbs и неограничен download ,има некој повеке информации?
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Слушам муабети дека Wadslov од Он нет ке го праеле до 7 mbs и неограничен download ,има некој повеке информации?
Како сакаат нбека го прават, за неколку месеци ќе го баталам. Најшугав нет што постои.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.507
Поени од реакции
2.642
Слушам муабети дека Wadslov од Он нет ке го праеле до 7 mbs и неограничен download ,има некој повеке информации?
Има одамна пишано дека WADSL веќе како услуга нема да се нуди од Он Нет.Укината е за нови корисници а за старите ке важи додека не им завршат договорите па после ке треба да се бара друго решение.Така да муабети дека ке правеле до 7mbps и неограничен доунлоад не се точни.Јас бев на WADSL се префлив на дуо така да барајте и вие друго решение :wink:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Има одамна пишано дека WADSL веќе како услуга нема да се нуди од Он Нет.Укината е за нови корисници а за старите ке важи додека не им завршат договорите па после ке треба да се бара друго решение.Така да муабети дека ке правеле до 7mbps и неограничен доунлоад не се точни.Јас бев на WADSL се префлив на дуо така да барајте и вие друго решение :wink:
од блиски извори од он нет и јас го дознав истото!:pos2:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
10
Поени од реакции
4
Има одамна пишано дека WADSL веќе како услуга нема да се нуди од Он Нет.Укината е за нови корисници а за старите ке важи додека не им завршат договорите па после ке треба да се бара друго решение.Така да муабети дека ке правеле до 7mbps и неограничен доунлоад не се точни.Јас бев на WADSL се префлив на дуо така да барајте и вие друго решение :wink:
Мојот договор истече пред месец дена и ми го продолжија за уште една година...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Мојот договор истече пред месец дена и ми го продолжија за уште една година...
ма оди тамо раскини го
што ќе плаќаш 1300ден месечно за никаков интернет

за 600ден многу повеќе добиваш, а за 1300 имаш и wimax неограчичен со 4mbit-а
бегај од WADSL
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Неколку недели еве пред крај на договор и ми го направија даунлоадод со 200 о.0 Мамето, а ќе се префрлам на некое друго, морам.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Сакам да го раскинам договорот со он не а ми останува уште 4 месеци до истекот на истиот ... Знае ли некој колку се плака за раскин:helou:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Сакам да го раскинам договорот со он не а ми останува уште 4 месеци до истекот на истиот ... Знае ли некој колку се плака за раскин:helou:
Мислам дека се плака 200 ден месечно ама не сум сигурен,ја денес ке се јавам имам уште некој 30 дена а да го откажам, 1300 ден за тинја интернет?!?!?!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Мислам дека се плака 200 ден месечно ама не сум сигурен,ја денес ке се јавам имам уште некој 30 дена а да го откажам, 1300 ден за тинја интернет?!?!?!


Па тоа е никаков интернет а плаќаме 1300.За тоа и јас сакам да го откажам:smir:

Значи јас за тие 4 месеци ако го раскинам ќе треба да платам 800 денари
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
ако е по 200ден за месец се исплаќа. не се мисли раскини ако се тие условите.
а ако те убедуваат 30гб дека ќе ти дадат не паѓај на тоа.
така некои корисници ги лажеле за да го продолжат договорот откако им истекол.
исти пари и брзина само 30гб.
не се нормални
 
С

Спенсер

Гостин
ако е по 200ден за месец се исплаќа. не се мисли раскини ако се тие условите.
а ако те убедуваат 30гб дека ќе ти дадат не паѓај на тоа.
така некои корисници ги лажеле за да го продолжат договорот откако им истекол.
исти пари и брзина само 30гб.
не се нормални
да бееее,прееска еден пријател на другар...... земај WADSL 30 гб ми вика!!! ја му викам нема шанси не даваат веќе таква понуда,изгледа го продолжил!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
Прееска сејавив и прашав за некоја друга Он Нет WADSL понуда и ми кажаа дека за исти пари имам само плус 5 гига :nesum: и ми рекоа ако сакам да го откажам треба да идам во некој од нивните центри и да поднесам барање и да пополнувам некој формулар...глупости живи,али ке го откажам и се префрлам на неотел wimax јееееее Поз:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom