On.net WADSL интернет

Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Прееска сејавив и прашав за некоја друга Он Нет WADSL понуда и ми кажаа дека за исти пари имам само плус 5 гига :nesum: и ми рекоа ако сакам да го откажам треба да идам во некој од нивните центри и да поднесам барање и да пополнувам некој формулар...глупости живи,али ке го откажам и се префрлам на неотел wimax јееееее Поз:smir:
ај ако го откажиш кажи како оде и колку се плаќа. по преостанати месеци или по месеци на користење и колку наплаќаат по месец.
и колку ќе те зафркаваат, колку ќе ти речат да чекаш за одма да не те откачат.
пиши како си поминал.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
ај ако го откажиш кажи како оде и колку се плаќа. по преостанати месеци или по месеци на користење и колку наплаќаат по месец.
и колку ќе те зафркаваат, колку ќе ти речат да чекаш за одма да не те откачат.
пиши како си поминал.


Истото и јас би сакал да знам:smir:
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
jas mislam ako ti zavrsi dogovorot ne bi trebalo da imas problemi so raskinuvanjeto na dogovor
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
ај ако го откажиш кажи како оде и колку се плаќа. по преостанати месеци или по месеци на користење и колку наплаќаат по месец.
и колку ќе те зафркаваат, колку ќе ти речат да чекаш за одма да не те откачат.
пиши како си поминал.

Ако сакаш предвреме да го откажеш договорот, треба да плаќаш пенали по 1000 денари ОД КОРИСТЕН месец, а не од колку ти преостанува, така да ако си при крај на договорот не се исплати да го откажуваш.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Ако сакаш предвреме да го откажеш договорот, треба да плаќаш пенали по 1000 денари ОД КОРИСТЕН месец, а не од колку ти преостанува, така да ако си при крај на договорот не се исплати да го откажуваш.

Од каде таа информација???
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.507
Поени од реакции
2.642
Од каде таа информација???
Во право е горе Влатко што кажува.И јас кога сакав да го раскинам договорот за WADSL прашав во многу од салоните на Он Нет истото ми го кажаа и на мене.Така да ако си на крај од договорот дефинитивно не ти се исплати да го раскинуваш договорот.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
Не сум прикрај имам уште 4 месеци..
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
6.676
бев завчера да го раскинувам договорот,и ми рекоа дека треба да дојде лично тој што го потпишал,а мегу време ди го дудлаат со новите понуди за кој се чека 45 дена,и вистина е тоа што вика Влаче дека се плака по 1000 од месец дезинформација се тие 200 ден.:jaj:
 
С

Спенсер

Гостин
WTFFFF!!!!???????????лелелелл WADSL-ов полуде кај мене, симнува 130кб/с,а на торент иде и до 140кб/с, нешо го оправија малце
 
С

Спенсер

Гостин
аххх,повторно со пофалбиии!!!! денес и вчера.... 140кб/с!!!дури и до 145кб/с иде...хахаха нз шо му стана 1024/256 е мислам, до 15гб,!
 
Член од
3 март 2009
Мислења
28
Поени од реакции
3
лекција за понеупатените

е сега во кратко и јас да ја раскажам мојата 2 годишна сага со он нет.
во почеток кога го потпишав договорот за кој требаше во 10 дена да ми наместат интернет јас ги чекав 1 месец и 10 дена.втора работа која ја направија е местењето на антената за WADSL.типовите нашле некоја саксија со цемент и шипка зациментирана и таму ја закачија антената, и секое поголемо ветре антената паѓаше заедно со саксијата. од почеток не знаев шо е работата и нон стоп на поддршка барав екипа и нормално не ја добив.така фино лепо ѓи засукав ракавите и оп на кровот.и секое ветре се наоѓав на кровот местејќи ја антената.by the way во зима кога врни снег и фрчи ветар е „многу романтично на кровот“. и така јас две години угоре удолу и молејќи се да дојди денот кога ќе заврши договорот за да си ги скратам маките.меѓутоа марфиевиот закон пак стапува во сила. имено како шо пиши во договорот треба 1 месец порано да пријавиме дека прекинуваме со него.и така јас уредно си пријавив и добив одговор дека ќе ми се јават за неколку дена.по 10 дена јас пак одам во салонот и пак истиот одговор. и така неколку пати додека не истече договорот.и реков сега тие нека ме барат јас не се занимавам повеќе.арно ама по 1 и пол реков ај пак да видам шо е работата.и одам во салонот со приговорот шо го имав потпишано и ми вика типот„ова ливче нема врска,требаше да потпишиш анекс за прекин на договор, сега автоматски ти е продолжен договорот“ WTF дали него да го ликвидирам или да тргнам во голем поход и сите да ги убијам во одмзада.е ај типот некако се сожале или уплаше од мојот лудачки поглед па рече ќе запишам и ќе ви се јават.и пак во исчекување уште 2 недели да се јават и на крајот викат да дојдите да го прекиниме договорот. еее супер си викам,арно ама таа ми вика„ треба само да си платите се досега“. ај викам да платам се до крајот на договорот ама и тоа после не е по моја вина.и тука расправија до небеси и одам во салонот да раскинам конечно и викам ќе платам се само да се ослободам од вас,само ако можи на уште една рата.нееее ми вика типката,мора се наеднаш или ќе продолжат сметките. и така јас ги проколнувам сите менаџери педери и сите гнаси од тоа ОН нет, и да ги доживеат истите маки и јас шо ги јадов.
знам дека бев досаден ама барем ако еден чоек ме послуша и се одврати од намерата да си има работа со тие гнасите ќе бидам среќен.
п.с. ако чита некој од тие гнасите од ОН нет кој ве еба ви ја искршив антената и ако ви стиска ела земете ја.
 
С

Спенсер

Гостин
е сега во кратко и јас да ја раскажам мојата 2 годишна сага со он нет.
во почеток кога го потпишав договорот за кој требаше во 10 дена да ми наместат интернет јас ги чекав 1 месец и 10 дена.втора работа која ја направија е местењето на антената за WADSL.типовите нашле некоја саксија со цемент и шипка зациментирана и таму ја закачија антената, и секое поголемо ветре антената паѓаше заедно со саксијата. од почеток не знаев шо е работата и нон стоп на поддршка барав екипа и нормално не ја добив.така фино лепо ѓи засукав ракавите и оп на кровот.и секое ветре се наоѓав на кровот местејќи ја антената.by the way во зима кога врни снег и фрчи ветар е „многу романтично на кровот“. и така јас две години угоре удолу и молејќи се да дојди денот кога ќе заврши договорот за да си ги скратам маките.меѓутоа марфиевиот закон пак стапува во сила. имено како шо пиши во договорот треба 1 месец порано да пријавиме дека прекинуваме со него.и така јас уредно си пријавив и добив одговор дека ќе ми се јават за неколку дена.по 10 дена јас пак одам во салонот и пак истиот одговор. и така неколку пати додека не истече договорот.и реков сега тие нека ме барат јас не се занимавам повеќе.арно ама по 1 и пол реков ај пак да видам шо е работата.и одам во салонот со приговорот шо го имав потпишано и ми вика типот„ова ливче нема врска,требаше да потпишиш анекс за прекин на договор, сега автоматски ти е продолжен договорот“ WTF дали него да го ликвидирам или да тргнам во голем поход и сите да ги убијам во одмзада.е ај типот некако се сожале или уплаше од мојот лудачки поглед па рече ќе запишам и ќе ви се јават.и пак во исчекување уште 2 недели да се јават и на крајот викат да дојдите да го прекиниме договорот. еее супер си викам,арно ама таа ми вика„ треба само да си платите се досега“. ај викам да платам се до крајот на договорот ама и тоа после не е по моја вина.и тука расправија до небеси и одам во салонот да раскинам конечно и викам ќе платам се само да се ослободам од вас,само ако можи на уште една рата.нееее ми вика типката,мора се наеднаш или ќе продолжат сметките. и така јас ги проколнувам сите менаџери педери и сите гнаси од тоа ОН нет, и да ги доживеат истите маки и јас шо ги јадов.
знам дека бев досаден ама барем ако еден чоек ме послуша и се одврати од намерата да си има работа со тие гнасите ќе бидам среќен.
п.с. ако чита некој од тие гнасите од ОН нет кој ве еба ви ја искршив антената и ако ви стиска ела земете ја.
:pos2::pos2::pos2: лелелелел....патос.... ти ептен малер си бил бе...ја коа потпишав дојдоа за 3-4 дена. антената за закачиле на цврсто,у бетон ја заштрафиле..нема шанси да падне...:pos2::pos2:али твојава приказна:pos2:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.493
Поени од реакции
22.192
:pos2::pos2::pos2: лелелелел....патос.... ти ептен малер си бил бе...ја коа потпишав дојдоа за 3-4 дена. антената за закачиле на цврсто,у бетон ја заштрафиле..нема шанси да падне...:pos2::pos2:али твојава приказна:pos2:


И кај мене беше така ..Дојдоа за 5 дена ми ставија интернет убаво антената ми ја наместија ни на најсилниот ветар нема да падне ..:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom