Nokia Lumia 720 & Lumia 520

Член од
5 октомври 2012
Мислења
92
Поени од реакции
53
Само да не усерат операториве кај нас да го даваат првиот телефон повеќе од 10.000. А имам гадно чувство дека ке усерат...
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Маме им еб*м на нашиве преглупи оператори, стварно не знам какви морони работат у маркетинг, до толку да се влече, да не се следат трендови, да не се биде у тек.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Маме им еб*м на нашиве преглупи оператори, стварно не знам какви морони работат у маркетинг, до толку да се влече, да не се следат трендови, да не се биде у тек.
И што има врска ова со темава?
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Маме им еб*м на нашиве преглупи оператори, стварно не знам какви морони работат у маркетинг, до толку да се влече, да не се следат трендови, да не се биде у тек.
bitno iphone i galaxy ima po iljada evra ;)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Ништо. Едино да се порачи преку интернет или од странство. Во случај некој ако најде начин за купување на овој телефон + oдкодирање нека пише овде :)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Auuu dobro telefonche. Epten mi pravaat merak novite telefonchinja od Nokia. Ovaa godina kje zeam novo telefonche, kje pochekam da odberam neshto izmegju Nokia ili Samsung IV. U sekoj sluchaj, epten mi se svigjaat.

Џои
:cuc:

Eden od malkute poedinci shto veruvaa vo voskresnuvanjeto na Nokia.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ништо. Едино да се порачи преку интернет или од странство. Во случај некој ако најде начин за купување на овој телефон + oдкодирање нека пише овде :)
Од ебај, Windows Phone не е iPhone па да се замараме заклучен бил неможе да се апдејтира и такви глупости. И ако е заклучен на некоја мрежа за 1 минута со unlock code се отклучува и си шибаш.

Иначе преку ибеј највероватно ќе го најдеш поефтино отколку во нашите оператори (секако ако планираш на договор препорачувам од тука) царина за телефони нема, за ќе треба да платиш 18% ддв.
--- надополнето: 26 февруари 2013 во 19:17 ---
Auuu dobro telefonche. Epten mi pravaat merak novite telefonchinja od Nokia. Ovaa godina kje zeam novo telefonche, kje pochekam da odberam neshto izmegju Nokia ili Samsung IV. U sekoj sluchaj, epten mi se svigjaat.

Џои
:cuc:

Eden od malkute poedinci shto veruvaa vo voskresnuvanjeto na Nokia.
Кога ќе почнат сега кај и да е и со таблети ќе бидат уште подобри времиња за нив.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Од ебај, Windows Phone не е iPhone па да се замараме заклучен бил неможе да се апдејтира и такви глупости. И ако е заклучен на некоја мрежа за 1 минута со unlock code се отклучува и си шибаш.

Иначе преку ибеј највероватно ќе го најдеш поефтино отколку во нашите оператори (секако ако планираш на договор препорачувам од тука) царина за телефони нема, за ќе треба да платиш 18% ддв.
--- надополнето: 26 февруари 2013 во 19:17 ---

Е да во право си, иначе не сакам на договор и вакви глупости. Излева многу по скапо за разлика да го купиш така, целосен.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.744
Поени од реакции
11.629
Ми направи мерак 520 многу, за тие пари одличен телефон. Кога ќе го донесат шугиве наши одма го земам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom