Nokia Lumia 720 & Lumia 520

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Sony Xperia телефоните ги имаше уште првиот месец по цени слични како во странство. Е сега не знам зошто нема ниту една Nokia на странава на T-mobile, како што прочитав во странство 520-кава ќе се продава баш преку нив (како 521). Типувам на цена од околу 10.000 само за телефонот, 7.500 со договор по најниска тарифа.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.142
Sony Xperia телефоните ги имаше уште првиот месец по цени слични како во странство. Е сега не знам зошто нема ниту една Nokia на странава на T-mobile, како што прочитав во странство 520-кава ќе се продава баш преку нив (како 521). Типувам на цена од околу 10.000 само за телефонот, 7.500 со договор по најниска тарифа.
Колку е Experia U во МКД?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Колку е Experia U во МКД?
Не можам да барам за овој модел (интернетот ми е тапа), ама типото само телефон е 7.500 денари, мислам дека во Британија беше околу 90 фунти.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Лумиа 920 не го донесоа од едноставна причина што нокиа имаше пооглемо побарување на телефонот, отколу шот можеше да произведе.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.142
Не можам да барам за овој модел (интернетот ми е тапа), ама типото само телефон е 7.500 денари, мислам дека во Британија беше околу 90 фунти.
£74.95 Sony Xperia Tipo.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
478
Поени од реакции
128
Епа луѓе нема баш евтини да бидат телефониве еве ги цените во велика британија кој ке бидат од април


 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.142
Епа луѓе нема баш евтини да бидат телефониве еве ги цените во велика британија кој ке бидат од април


Ако стартуваат со овие цени, нема шанси да ги купи некој.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Во Британија едино телефоните на старо се поисплатливи за разлика од нашите.. Овде сите ги продаваат како новата цена , а таму гледаат само да го шитнат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom