Nokia Lumia 720 & Lumia 520

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да, а таа другата, да не е Blink случајно?
Blink е на сите телефони, за брзо сликање. Овие што се на видеото се само за Лумиа телефоните
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Кога се очекува да стасаат во Холандија/Швајцарија? Пинг Џои
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.143
Според ова му доаѓа 11 900 лумиа 520, 21 000 Лумиа 720. Шо е многу многу е, a и не се одредувајте по цените од Англија.

Еве прост пример http://www.clove.co.uk/htc-8s 8с кај нив чини 15 800 денари, додека истиот телефон кај нас е http://www.vip.mk/telefoni/gsm-advisor/htc/529/windows-phone-8s#ad-image-0 со цели 2000 денари поефтин.
£149 e HTC8S во UK.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Се појавија на ебеј Lumia 520 13 000 денари, lumia 720 е 23 000 денари. Ама немој да ги купувате, овој е само еден продавач кој сака само пари да прави :)
--- надополнето: 4 март 2013 во 19:17 ---
Кога се очекува да стасаат во Холандија/Швајцарија? Пинг Џои
Од 5 до 30 Арпил некаде
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
^ На еБеј е ризично исто така за заштитата на телефонот. тие ќе ти го пратаат нов, но има големи шанси да ти пристигне со скршен екран. Чист пример е другар ми. Си купи лаптоп, му го донесоа со скршен екран, па ајде на мајстор. Не купувајте многу од таму, затоа што тие последици настануваат од поштарите кој ги фрлаат паќетите како да фрлаат празни ќесиња :)
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
Сакав да го земам 520ката, ама да ти нема ЛЕД флеш. :facepalm: 620ката ќе се зема изгледа, иако е погрд на изглед и малку помал.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
The Nokia Lumia 720 may be some of the best work we've seen from the Finns recently - not a pricy best-of-the-best flagship, but an affordable, well-built phone that packs more than enough features to get users interested. It has its nagging flaws, but as an overall package it's hard to beat.

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_720-review-919.php
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076

PhoneArena review за 720-ка , 9 од 10 зема :eek:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Ги скапав од прашување оние од Т-Мобиле и никако не ми даваат информации за Lumia 520 и 620 за тоа кога ќе стигнат :\
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ги скапав од прашување оние од Т-Мобиле и никако не ми даваат информации за Lumia 520 и 620 за тоа кога ќе стигнат :\

На твитер одговараат почесто проба таму?
--- надополнето: 15 јуни 2013 во 13:22 ---
http://www.ebay.com/itm/Nokia-Lumia-620-Magenta-Red-FACTORY-UNLOCKED-Windows-Phone-8-5MP-8GB-/390609239629?pt=Cell_Phones&hash=item5af21ffe4d

11 000 денари е на eBay.

За телефони нема царина доколку порачате
 

Kajgana Shop

На врв Bottom