NeoTV IPTV (Neotel) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
А исто ли се работи како на PC. Ме интересира дали може да се користат стие тие addon-и и да се гледа телевизија и филмови преку Kodi

Исто ме интересира дали може преку USB стик или од некој сајт да се превземаат и потоа инсталираат апликации кој ги нема на Google play?

Aко ова е дозволено ќе е супер работа и да нема нешто плус канали или видеотека ќе надополниш пиратски од интернет.

Сепак јас не би се сега откажал од MaxTV, барем не во брзо време.
i jas bev korisnik na maxtv 8 godini ama preteraa i se otkazav a se sto pisa pogore mozno e na neotv resiverite

Sent from my ZTE Blade L2 using Tapatalk
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
А исто ли се работи како на PC. Ме интересира дали може да се користат стие тие addon-и и да се гледа телевизија и филмови преку Kodi

Исто ме интересира дали може преку USB стик или од некој сајт да се превземаат и потоа инсталираат апликации кој ги нема на Google play?

Aко ова е дозволено ќе е супер работа и да нема нешто плус канали или видеотека ќе надополниш пиратски од интернет.

Сепак јас не би се сега откажал од MaxTV, барем не во брзо време.
Држи се ти до MaxTV, најдобри се. Поскапи од другите, ама мора да се признае најдобри се.

:motorce:
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
pocnaa neotel so reklami za neotv na nacionalnite televizii bravo konecno bese potrebno

Sent from my ZTE Blade L2 using Tapatalk
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Decki jas sum na thome 10god i sakam da gi smenam za neotel... Dajte iskustva koj ima?
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Немам валда за појаките пакети само е

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Безвезе... Сеа полека и ДМ сат, Балканика сите ќе ги стават
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Безвезе... Сеа полека и ДМ сат, Балканика сите ќе ги стават
Епа мора да има за секој вкус по нешто. И јас премногу не сакам такви телевизии кај оператерите ама мора и нешто за тие што слушаат и гледаат такви работи. Не се сите со исти интереси како тебе во држава. Некој сака Гранд, некој сака Џез, Класика а кога ќе чуе народно фолк му се качува притисокот и го тера на повраќање.

Туку HRT 3 е интересен канал и супер што ги имате во понуда да ги гледате.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Абе ајде...немаат ништо од интересни канали ни Цинестар, ХБО нема ни да има.... а реално се скапи. ова сега вреди 1000 денари се на се. Дури ги немаат ни локалните канали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom